Co nového u Vertiga? Sandman a další...

4. července 2013 Morzael Diskuze (0)
Co nového u Vertiga? Sandman a další...

Vítám Vás opět u shrnutí novinek, které byly vydavatelstvím DC comics ohlášeny. Dnes ale zabrousím trochu jinam, a sice do nakladatelství Vertigo, které také pod DC patří.

Knihy Dobrovský

Vydavatelství Vertigo určitě mnozí znají, jelikož je to takříkajíc dospělejší odnož DC comics, která se zaměřuje především na komiksy pro starší čtenáře. I u nás už několik výborných sérií tohoto vydavatelství vyšlo. Můžete proto znát třeba: Transmetropolitan, Y: Poslední z mužů, Sandman, Mýty, Americký upír, 100 nábojů, Swamp Thing, Lucifer…

Pokud jsem Vám případně osvěžil paměť, můžeme se už pustit do smrště novinek. Minulý týden New York Times vydalo článek, ve kterém byl vypsán seznam nových komiksových sérií od Vertiga. A že jich není málo.

Hinterkind – Desetiletí po „Pohromě“, která téměř vyhubila lidskou rasu, se vrací Matka Příroda, aby si vzala zpět, co jí náleží, ale není jediná… další tvorové z mýtů a legend se vrací na Zemi a nejsou šťastni.

Poté, co její dědeček zmizí, se ho vydá Prosper Monday hledat. Odchází ze své vesnice uprostřed Central Parku přímo do divočiny, aniž by si uvědomovala, jak moc se svět změnil. Epické fantasy dobrodružství z post-apokalyptického světa, Hinterkind, píše Ian Edginton a kreslí Francesco Trifogli. Série vyjde poprvé tento říjen.

The Discipline – Vychází tento prosinec. Bude se jednat o temný erotický thriller (už teď se mi to líbí :-)), o jedné privilegované mladé ženě jménem Melissa, která je vržena do staletí bitev mezi silami dobra a zla. Začne si něco se záhadným mužem jménem Orlando, který otevře její oči sexuálně děsivému světu, o kterém netušila, že existuje. Skrze rituální svádění otevře Orlando Melissiny skryté síly a pak ji použije ve stínové válce, která probíhá již celá staletí. The Discipline si bere po scénáristické stránce na starost Peter Milligan a po výtvarné Leo Fernandez.

Dead boy detectives – jedná se spin-off Gaimanova Sandmana. Příběh o dvou mrtvých Britských mladících, kteří budou řešit zločiny 21. století za pomoci jejich nové dívčí společnice. Série odstartuje tento listopad, psát ji bude Toby Litt a malovat Mark Buckingham (Mýty).

Suiciders – série odstartuje tento prosinec a jejím otcem bude skvělý Lee Bermejo (Joker, Batman: Noel, Before Watchmen: Rorschach), který se postará jak o scénář tak i kresbu.

Příběh se bude točit kolem dvou boxerů, jednoho na vrcholu kariéry a druhého, který si snaží cestu na vrchol probojovat (prozabíjet). Děj je zasazen do Los Angeles, kde po „The Big One“ jsou „Suiciders“ nejsledovanějším reality sportem, jehož účastníci by doslova umírali a zabíjeli, aby mohli být nejlepší. Jak se říká, když chceš být nejlepší, musíš nejlepšího zabít.

Coffin Hill – Ve svých 15-ti letech Eva Coffinová vyvolala temnotu, která byla pohřbena už od čarodějnických procesů v Salemu. Teď je Eva zpět, aby spoutala zlo, které zabilo její přátelé a pomalu ovládá celé městečko Coffin Hill. Je to příběh plný magie, šílenství, a vražd prostřednictvím zvrácené rodiny New Englanderů. Série se dočkáme již tento říjen. Malbu má na starost Inaki Miranda a scénář Caitlin Kittredge.

The Witching Hour – Právě včas na Halloween bude vypuštěna tato série skládající se z nenávazných krátkých příběhů zabývajících se čarodějnictvím. Každý příběh bude mít na starost někdo jiný, proto se můžeme těšit na mnoho různých talentovaných umělců, například: Kelly Sue DeConnick, Cliff Chiang, Lauren Beukes, Emily Carroll, Matthew Sturges, Shawn McManus, Tula Lotay.

To nejlepší jsem si nechal nakonec. Snad vůbec nejočekávanější je série, kterou bude mít na starost jedinečný Neil Gaiman a J.H. Williams III. Samozřejmě se jedná o prequel k legendární sérii Sandman s názvem Sandman: Overture. Na první díl se můžeme těšit (tím myslím lidi v USA) již 30. října. Minisérie bude vycházet každý měsíc a v mezidobí mezi jednotlivými díly bude vycházet speciální edice ve zvětšeném formátu a bude obsahovat různé zajímavosti jako třeba interview s autory, různé artworky a jiné.  

„Pro mě je nejzvláštnější věc na tomto návratu k Sandmanovi, jak povědomě to všechno působí. A co se týče Williamsovi kresby, jsou to ty nejkrásnější stránky, které jsem viděl v pravidelně vycházejícím komiksu. Já ho žádám o nemožné a on mi dává ještě víc.“ Vyjádřil se k sérii sám Neil Gaiman.

Příběh nás vezme na začátek před původní sérii Sandman a bude nám vyprávět Morpheův příběh, než byl uvězněn.

„V Sandman #1 byl Morpheus nějak uvězněn. Později v sérii jsme zjistili, že se vracel odněkud z daleka, ale nikdy jsme se nedozvěděli odkud, a co tam dělal. Tohle je naše šance ten příběh vyprávět.“ Vysvětluje Gaiman.

„Neil Gaiman se vrací do okázalého, evokujícího světa, který v Sandmanovi vytvořil, a je to doslova událost.“ Říká Diane Nelson, ředitel DC Entertainment. „Jsme poctěni, že máme Neila zpět k příběhu, který jen on a J. H Williams dokáží vyprávět. Je to svědectví o trvající síle Vertiga, Sandmana a Neilovi neuvěřitelné tvořivosti.“  

Na obálkách bude pracovat sám Williams, ale také nám dobře známý Dave McKean, kterého známe jako autora obálek celé původní série Sandman. Na více detailů ohledně chystané série Sandman: Overture se můžeme těšit na San Diego Comic-Conu 2013, který začíná 17.7..

Ještě poslední krátká novinka, než se rozloučíme. Ta se týká série Tom Strong, která se tento měsíc vrací. Kreslena je původním kreslířem a spolutvůrcem série Chrisem Sprousem a psána britským spisovatelem Peterem Hoganem. Toto sci-fi dobrodružství bere čtenáře zpět do světa Terra Obscura!

Životy Tomovi dcery Tesly a jejího nenarozeného dítěte visí na vlásku, a není tu nic, co by Tom mohl udělat, aby je zachránil… dokud si nevzpomene na jednu věc, kterou by přeci jen udělat mohl. K jejímu nalezení on a Val Var Garm musejí podstoupit výpravu na druhý konec Galaxie.

Takže to byla sci-fi bleskovka na závěr a ode mě a Vertiga je to pro dnešek vše.

 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz