ComicsCon na Festivalu Fantazie

14. června 2013 Morzael Diskuze (0)
ComicsCon na Festivalu Fantazie

Nedávno jsme Vás zde lákali na letní Festival Fantazie v Chotěboři, konkrétně na ComicsCon. Nyní Vám už přinášíme konkrétní informace, co Vás na festivalu čeká a na co se máte těšit. Níže následuje oficiální text pořadatelů, doufám, že Vás zaujme a na FF 2013 mnohé naláká, akce určitě stojí za to. 

Knihy Dobrovský

Drazí komiksoví nadšenci, program na ComicsCon 2013 je hotov! Děkujeme všem přednášejícím, kteří se na něm podílejí! Zároveň se těšíme na všechny návštěvníky, kteří si ho jistě dosyta užijí. A že je na co se těšit!

Opět nás přijede navštívit Mgr. Ondřej Bláha se zbrusu novými přednáškami – nejprve Vás zasvětí do dějin českého komiksu a druhý den Vám něco poví také o Tomáši Jirků. Kromě hosta máme samozřejmě mnoho dalších skvělých přednášejících. Doporučili bychom Vám hlavně sobotní přednášku Ondry Krále o Carlu Barksovi a jeho dítku, Kačeru Donaldovi. Zajímavé budou jistě i novinkové přednášky od Vojty Rabyniuka, z nichž jmenujeme dvě týkající se komiksových autorů – páteční přednáška o Davidu Laphamovi a nedělní o Jeffu Lamiré. Části programu se též chopí Tomáš Volný a jeho tým, kteří Vás zasvětí do úskalí tvorby webkomiksů a stripů. Filmového bloku se již tradičně zhostí Martin Handl a svou typickou kombinací humoru a vědomostí Vás pobaví i Matěj Kondáš.

Zajímavé budou jistě i samostatné přednášky od Cyrila Broma (o vývoji komiksové hry Czechoslovakia 38-89), Markéty Pytlíkové (Usagi Yojimbo), Roberta Pytlíka (Hellboy a jeho svět) a Pavly Třískové (Young Justice). V ComicsConovém programu též proběhne křest nového alba Alvaréz Peréz. Navíc krom již prověřených přednášejících máme letos i jednoho festivalového nováčka (nebojte se, zkušenosti s přednášením má). Roman Szomolai Vás zasvětí do světa Biomegy a Blame!. Jeho třetí přednáška se pak od mangy stočí na západ, kde se bude věnovat komiksům s tématikou Warhammer 40k. Posledním přednášejícím je šéf naší linie, Petr Nusko. Ten Vás bude bavit u snídaně, ale též vám něco poví o Fables a o nejlepším komediálním fantasy porno webkomiksu světa, Oglafovi.

Kromě zajímavých přednášek chystáme i tři soutěže. Jednu pro komiksové začátečníky, druhou pro filmové fanoušky a třetí pro veterány. Ceny do soutěží jako obvykle věnuje ComicsPoint, za což jsme velice vděční.

Jak vidíte, program je nabitý k prasknutí (seznam programů, časové rozvržení). Tak neváhejte a přihlaste se na Festival Fantazie (www.festivalfantazie.cz)! Naší linii najdete v Zrcadlovém sále od čtvrtka 4. 7. od 17 hodin do neděle 7. 7. do 14 hodin. Další informace naleznete na našem webu – www.comicscon.wz.cz

Těšíme se na Vás!

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku