Komiksový měsíčník Svět komiksů

19. května 2013 Morzael Diskuze (0)
Komiksový měsíčník Svět komiksů

Jelikož by se dalo říct, že komiksy jsou v naší zemi teprve ve velmi slibném rozpuku, nyní přímo nakopnutého zběsilou přetahovanou našich nakladatelství o čtenáře, ceníme si každého dalšího pokusu a snahy o propagaci komiksové kultury do povědomí lidí. Jedním z nejnovějších projektů s tímto cílem je právě vycházející měsíčník - Svět komiksů. 

Knihy Dobrovský

Pro ty, kteří o něm zatím neslyšeli, tu mám pár podrobností, které by Vás mohli zajímat (nebojte, nebude to další dvoustovková zátěž pro Vaši peněženku :-)): 

Měsíčník Svět komiksů je určen všem komiksovým fanouškům bez rozdílu věku. Jeho pravidelnou náplní jsou filmové komiksy, dále rozhovory s komiksovými tvůrci, rubriky věnované historii komiksu a články zaměřené na samotnou komiksovou tvorbu. 

V příštím čísle (již třetím), které bude k dostání na novinových stáncích ve velkých českých městech za 10 Kč, čtenáři naleznou rozhovor s Václavem Šorelem, autorem Vzpoury mozků (spojeno se soutěží o rozhlasový seriál Vzpoura mozků na CD), pokračování komiksových příběhů z minulých čísel a nový dobrodružný komiks 600 kilo zlata, rozhovor se Štěpánem Marešem, autorem Zeleného Raoula, další vybranou kapitolu z historie komiksu a návod, jak si jednoduše vytvořit vlastní komiksový příběh. Více informací lze získat na www.northvideo.cz nebo na www.facebook.com/svetkomiksu

Pokud Vás projekt zaujal, další číslo můžete čekat již 21.5.2013. Za nás určitě doporučujeme, už kvůli oběma zajímavým rozhovorům. V blízké době ještě u nás můžete čekat recenzi na minulý (druhý) díl. 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz