Muž z ocel - Informace o Zodovi a možném sequelu

24. dubna 2013 Damien Diskuze (1)
Muž z ocel - Informace o Zodovi a možném sequelu

Podle trailerů to bude jeden z největších blockbusterů letošního roku a není pochyb o tom, že si to kasově povede přímo skvěle. Proto není žádným překvapením, že se už nyní spekuluje o dalším ždímání zlatonosné slepice v podobě možného pokračování.

Knihy Dobrovský

V posledním dubnovém čísle časopisu Empire je rozhovor s Michaelem Shannonem, který hraje generála Zoda a režisérem Snyderem, který mluví o vytvoření maloměstského hrdiny a o tom, jestli chce nebo nechce udělat druhý díl. 


V předešlém interview Shannon vyjádřil svou víru v to, že Zod není padouch v tradičním pojetí, ale zdůrazňoval fakt, že je to voják, který se stará o své povinnosti a jedná způsobem, který vidí jako nezbytný pro ochranu svého lidu. Když byl požádán, aby porovnal svou interpretaci postavy se Zodem  Terence Stampa (1978 a 80), řekl:


„Nic z toho co ve filmu uděláme, nepřiměje lidi, aby zapomněli na Terence Stampa. To není to, co jsme chtěli. Ačkoli miluji to, co Terence ve filmu dělá, bylo to jaksi zastřené. Bylo nemožné s ním jakkoli soucítit, vžít se do něj. Jeho Zod byl čisté zlo. My chceme tuto zeď strhnout, aby si diváci mohli říct: ‚Jo, vím, čím si prochází.‘ Není to ani horší, ani lepší. Je to prostě jiné.


Pro mě je klíčové, že to není Padouch Zod nebo Příšera Zod, ale je to Generál Zod… a ten bere svou práci vážně. Neříkám, že je to milý chlapík, ale důvod jeho existence není být zlý a udělat Supermanovi těžký den.“


Ačkoli to už dnes není nic převratného, stejně bude bezva, vidět komixového zloducha z trochu komplexnějšího pohledu a vykresleného tak, aby s ním mohl čtenář/divák sympatizovat. Ačkoli to může být pro herce dost obtížné, takhle vyjádřit hlavního antagonistu.

 Superman


Vzhledem k tomu, že Superman je původní příběh, bude se určitá část děje odehrávat v doslovně pojmenovaném městě Smallville. Ale i přes skromnou povahu domova Clarka Kenta to bude bojiště prvního velkého konfliktu filmu, také velmi doslova pojmenovaném Bitva o Smallville. Město samotné, kde se natáčelo, se nachází v Illinois a podle Snydera si jeho starosta střihne cameo. Krom toho naznačil, že by už pomýšlel na pokračování. Dokonce se mluví o tom, že už se na něm tajně pracuje, což je klep, kterému by se dalo celkem i věřit. Faktem je, že bude potřeba na pokladnách kin inkasovat minimálně 200 milionů dolarů, aby se pokryl rozpočet plus něco navíc jako náklady za marketing, předtím, než se film ukáže jako výdělečný. Takže pochybuji, že dvojku někdo potvrdí před tím, než budou čísla kompletní. Ačkoli Snyderův způsob vyjádření se o Muži z oceli vyznívá jako samostatný film s možností sequelu.


„Nenavrhovali jsme Supermana jako Batmana, tj. jako trilogii. Ale nemyslím si, že se někdo domníval, že to uděláme jako jednorázovou záležitost.“


Za sebe musím zopakovat to, co už jsem jednou psal a totiž že Man of Steel je pro mě letos filmová jednička a po dnešku ještě o trochu víc. Jsem na něj fakt zvědavý. 

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 24/04/2013 (24. dubna 2013)
Těším, těším, ale jak řekl Damien, tak vcítění se do postavy padoucha a dání mu logických motivací není v dnešní době už žádná novinka :-).
Minotaur.cz