Transmetropolitan 07: Všechno nebo nic

11. února 2013 Morzael Diskuze (0)
Transmetropolitan 07: Všechno nebo nic

Sedmý díl série o pološíleném a všemi oblíbeném maniakovi a skvělém žurnalistovi Spiderovi Jerusalemovi je konečně tady! I tentokrát dostojí série svému jménu a kvalitám, takže se pohodlně usaďte a pojďme se na tu cyberpunkovou divočinu podívat. 

Knihy Dobrovský

Žánr:

Sci-fi, cyberpunk, brutalita

 

Příběh:

Spider Jerusalem je zpět a má na nějakou dobu vystaráno, co se finanční situace týče, což pro vládu, prezidenta a ostatní lživá média není vůbec dobrá zpráva. Dostane se k jednomu bezvýznamnému, ale nezávislému a nevystopovatelnému plátku, který se má na neurčito stát jeho ústy a hlasem. Spider s jeho ohavnými asistentkami po boku je nyní připraven to rozjet s plnou parádou, tentokrát absolutně bez kontroly a cenzury.

Po jeho zmizení z předchozího příběhu se lidé divili, kam se asi poděl a co s ním bylo. Právě v rámci těchto otázek jsou šířeny drby a iluze, které hýbou společností, což dává Spiderovi větší moc a pozornost čtenářů, než kdy dřív. Takže do práce!

 

O komiksu:

Je tu opět cyberpunková jízda do nepěkné budoucnosti. Plno skvělých futuristických nápadů, šílené historky pouličních bláznů, drsné osudy místních občanů od jejich útlého mládí, poselství a zároveň varování před budoucností, to vše na Vás ve stránkách sedmého dílu Transmetropolitanu čeká. Ostatně to už se u této série stává zažitým standartem. Kresba od Daricka Robertsona je parádní - barevná a zároveň temná, dokáže vykreslit hnusy a špínu ulice města budoucnosti a futuristické vzezření jeho obyvatel. Zároveň rozložení oken si pěkně hraje s retrospekcí a přes vcelku velká okna, je komiks velmi hravý a zábavný, pro zkušenější komiksové čtenáře je to rozhodně příjemné pokoukání.

Co se scénáře Warrena Ellise týče, nemůžu mít výtky. Je to dobře a zajímavě napsané, spousty futuristických nápadů, super hlášek a sympaticky šílená hlavní postava, kterou by zjevně potřeboval i náš svět. Myslím, že i neznalý čtenář rychle chytne slinu a příběh si užije také. Můžu všem jedině doporučit.

 

Pro ty, kteří netuší o čem série je, tu mám krátké shrnutí. Transmetropolitan vypráví příběh extrovetrního až šíleného žurnalisty Spidera Jerusalema, který bourá zkažený systém a prohnilou společnost USA budoucnosti, protože má jednu špatnou a vlezlou vlastnost, kterou tam nikdo na vysokých místech nemá rád - říká pravdu.

 

Určení:

Starší čtenáři, kteří se nebojí drsných příběhů, drsné mluvy a ještě drsnějšího poselství. 

Super scénář plný nápadů a myšlenek, parádní kresba, kterou si prostě užijete
Krátké a rychle přečtené, chci víc :-)

Verdikt

Pro fandy série určitě příjemné pokračování skvělého příběhu bláznivého a pravdomluvného žurnalisty. Skvělá kresba a ulítlý, drsný a s ničím se nepárající scénář se musí zalíbit téměř každému komiksovému čtenáři. Na trhu se moc cyberpunkonvých zvrhlostí podobného typu jisto jistě neobjevuje, proto, pokud jste fanoušci žánru, neváhejte, nebudete litovat.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku