Vějíř - Sborník české mangy 4

1. listopadu 2012 TommyEmko Diskuze (0)

Sborník mangy, ve kterém moc mangy nenaleznete.

Vějíř - Sborník české mangy 4

Můj kamarád, který je jedním z autorů tohoto komiksového sborníku, mě jednou přemlouval ať si tento sborník přečtu, ale já jakožto zarytý příznivce superhrdinů jsem zprvu nechtěl. Ale jak už to tak u mě bývá nechal jsem se ukecat a po přečtení jsem byl příjemně překvapený a zároveň zmatený. A pokládal jsem si jednu jedinou otázku. 

Knihy Dobrovský

Moje otázka zněla: "Proč to má podtitul sborník české MANGY, když tam skoro žádná manga není?" Ano, je tomu skutečně tak, většina příběhů ve sborníku a nemá s mangou nic společného. Ať už to byl chytrý tah autorů, pro získání většího spektra příznivců a nebo jen nedostatek manga materiálu. Tak si myslím, že se sborník docela vydařil a je to příjemné, uvolňující počtení, které Vás nenutí moc myslet.

Ve sborníku najdete spoustu krátkých, jen několika stránkových příběhů, a zároveň i pár delších, vše je doplněno krátkými a řekl bych i velice zábavnými stripy, díky čemuž na sebe koncept knihy pěkně navazuje. Hlavní věcí co se mi na sborníku líbí je jeho hlavní smysl, kterým je dát prostor novým, začínajícím umělcům a scénáristům a tímto je dostat do povědomí českého komiksu. To na sebe ale váže i negativní stránku, tou je menší kvalita některých příběhů ať už se jedná o scénář či kresbu.

Vějíř - Sborník české mangy 4Vějíř - Sborník české mangy 4Vějíř - Sborník české mangy 4

Příběhy nejvíce kvalitní a dle mého názoru nejpropracovanější byli celkem tří a ty bych rád vyzvedl. Jmenovitě se jedná o příběh "Aquapark U Vodníků" o jehož scénář i kresbu se postaral Jiří Tesař,dalším příběhem je "V oblacích" který má na svědomí Suwi (Zuza Čupová) a posledním je příběh "Shanon OBannon" který napsal a namaloval NeoWorm (Prokop Smetana). Ty co jsem nezmiňoval mají také své kvality, ale tyto tři mě vzali nejvíce a jsou tedy jen mým výčem toho nejlepšího, ale znáte to - 1 000 lidí 1 000 chutí. Ale ať máte chutě přímo labužnické nebo zhltnete úplně vše tak Vás nadchne plno barevná titulní stránka sborníku o kterou se postarala kreslířka s přezdívkou Infera.

Kdyby Vás sborník zaujal a chtěli jste by jste do něj přispět dá se tomu učinit na stránkách vydavatele ZDE.

I když se jedná o sborník mangy, jako plus vidím zastoupení i jiných příběhů než čistě těch manga.
Na sborník mangy je zde až příliš málo manga příběhů.

Verdikt

Sborník by neměl zaručeně uniknout příznivcům mangy, kteří chtějí podpořit rozvoj české mangy ale také těm co mají rádi alternativní nesuperhrdinské komiksy.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz