Seriály s Michellitou - 2. Mladí a neklidní

23. října 2012 Michellita Diskuze (0)

Kam se nedostanou velcí...

Seriály s Michellitou - 2. Mladí a neklidní

Přináším vám pozdravy milí čtenáři a čtenářky. Jsem ráda, že jste si našli tu chvilku času , kterou společně strávíme u seriálů.Minule jsme tu měli DC týmovky, kdy každý měl spoustu přátel a všichni bojovali společně. A tentokrát si to dáme znova! Ale v mnohem mladším provedení a pro mnoho lidí pak určitě i zábavnějším. Uvidíme malé pomocníky velkých superhrdinů, nebo ještě maličké hrdiny samotné... a zjistíme, že se nám ani v dětství moc nepodobali. Nebo si myslíte opak? (A pokud vydržíte až do konce, možná uvidíte video, které mi udělalo dobrý den.)

Knihy Dobrovský

Young Justice
V roce 2010 Cartoon Network vypustila první dvoudíl tohoto seriálu a bylo jasné, že bude mít úspěch. Momentálně běží již druhá sezóna seriálu, který stále neztrácí na oblibě.
Zatímco v první sérii tvořilo mladou ligu spravedlivých pouze pár jedinců – Kid Flash, Robin (Dick Grayson), Artemis, Supeboy, Aqualad a Miss Martian, ve druhé jich je mnohem více a navíc jsou původní hrdinové výrazně starší (proto se tu objevují dva Robinové). Navíc první série obsahuje epizody, které jsou pokaždé uzavřené a navaaují na sebe nevýraznou dějovou linkou, v té druhé, která nese přídavek Invasion vše spíše zapadá do jednoho dlouhého epického příběhu
Na závěr bych doplnila, že seriál získal ocenění Emmy Award.


Young Justice

Legion of Super Heroes
Seriál, který běžel v letech 2006-2008 a vyrobilo nám ho staré dobré studio Warner Bros. Ve dvou sériích můžeme zhlédnout poutavých 26 epizod. Centrem všeho dění je mladý Superman a samotného seriálu se ujmul stejný designér jako Justice League Unlimited, o kterém jsem vám psala již minulý týden.
Ještě před samotným vysláním seriálu k divákům nastaly problémy s hlavním hrdinou – byl totiž popsán jako mladý Superboy a přitom vyprávěl o mladém Supermanovi. Možná je to pro tvůrce nepodstatné, ale pro diváky, předevím pak pro ty, kteří našli oblibu v komiksech, je to velmi důležitý údaj.
Děj pak vypráví o tom, jak se superhrdinové ze 31. století vrací o tisíc let zpět, aby našli Supermana, který jako jediný dokáže zabránit momentální katastrofě... Jenže to trošku „přepísknou“ a místo superschopného muže nachází mladého klučinu, který to se svými schopnostmi ještě moc neumí.
 

Legion of Superheroes

 

Teen Titans
Animovaný seriál z let 2003-2006 obsahující 65 epizod v pěti sériích. Základní sestavu tvoří Raven, Starfire, Beast Boy a Cyborg, postupně se setkáváme i s Bumblebee, Red Arrow nebo Aqualadem a dalšíma dobře znýmýma. Je kreslený formou anime a každý díl trvá asi 22 minut. Původ mají Teen Titans ve velmi oblíbeném stejnojmeném komiksu.
Postav je zde celkově velké množství a jednotlivé pak bojují pod Titans East, Titans West, Titans South, Titans Norths, Honorary Titans a samotnými Teen Titans.

Teen Titans

 


Teen Titans, Go!
Tento seriál se začne vysílat až příští rok, je nakreslen zase podle stejnojmené předlohy a nenavazuje na seriál Teen Titans, avšak základní postavy nebudou změněny. Co je však změněno je forma – vše by mělo být pojmuto více komediálním způsobem s minimem bojů (a akce) a když už, tak si z toho budou dělat srandu a srandu si budou dělat i ze svých schopností a proto si budou dělat srandu z Robina, který schopnosti nemá a proto to bude ještě větší sranda. Postavy budou kreslené zase ve stylu anime, ale s malou změnou – budou chibi. (Pro toho, kdo si nedokáže jejich podobu představit  – budou mít velké hlavičky, budou strašně roztomilí, budou mít velká očíčka a celkově budou vlastně strašně malincí – ideální na zpracování plyšových hraček, po kterých by se jednou děti v nejmenovaných fastfoodových řetězcích mohly div ne poprat).
Nejsem si jistá, jestli páni tvůrci si jsou vědomi, že superhrdiny má rádo i hodně dospělých a skorodospělých osob a že toto je zrovna moc nepotěší. Ale proti gustu žádný dišputát

 

Snad mi prominete tu trochu subjektivního náhledu v posledním jmenovaném seriálu a jako kompenzaci vám posílám tento slíbený záběr Hero High. Na Hero High mají chodit mladí superhrdinové, kteří se učí ovládat své schopnosti a tady přímo tyto superhrdiny máte i se superpodařenou superznělkou a v superkostýmech se superpompóny. Vše bývalo v USA vysíláno každé ráno v rámci superhrdinské hodiny. A celé je to ještě nějak spojené se Shazamem.Pokud to celé nechápete, nebojte se. Já také poslání těchto představení nechápu.
 

Přidáno po nějaké době: Pozor! Znělka je celkem chytlavá.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz