Marvel Now

12. října 2012 Traum Diskuze (0)

Aneb reakce Marvelu na Before Watchmen a New 52

Marvel Now

Komerce. I u komiksáků ji znají. Posledním tahem Marvelu na konzumentovu peněženku byla šíleně natahovaná megaudálost Avengers vs X-men, ve které si to rozdali (hodněkrát) dvě nejpopulárnější bandy Marvel universa. Jakmile se však ale dobojovalo, bylo třeba vymyslet něco nového, čím Marvel opět zaboduje (čti ,,vytáhne více prachů z čtenáře"). Marvel nezklamal a udělal přesně to, co se v obou komiksových kolosech, jak v Marvelu tak i v DC, praktikuje už dlouhá léta. Koukli přes plot k sousedům, jak se daří. A že bylo na co koukat. DC má totiž už nějaký ten pátek rozjetý projekt zvaný New 52, což není nic jiného než trochu jiné uchopení či rovnou zrestartování některých příběhů. Ono to tu bylo vždycky. Marvel a jeho Ultimátní vesmír, popřípadě DC a New-Earth. Těžko teď říct, kdo se kým dříve a více inspiroval. Teď je to už asi jedno. Důležité je, že přichází Marvel now?.

Knihy Dobrovský

A o co jde? Vcelku o nic. Relaunch v tomto případě znamená pouhé přejmenování sérií a to, že znovu začínáme hezky od čísla 1. Marvel sice lákal na nové začátky jakožto lákadlo pro nové čtenáře, co nevědí, čím začít, ale z toho nakonec nic nebude. A na co že se můžeme těšit? Přibližme si obsahy některých připravovaných sérií:

 

Uncanny Avengers
Steve Rogers alias Kapitán Amerika opět trochu pozměnil sestavu týmu. Nejspíš si vzal k srdci Cyclopsovy výtky k tomu, že mu mutanti jsou tak trochu ukradení, a proto rekrutoval do svého staronového týmu ,,netykavku" Rogue a Cyclopsova mladšího bratra, Havoca. Krom těch se z řad X-menů vrací Wolverine a Scarlett Witch. Kapovu mutantskou partu pak doplňuje jen prďácký hromovládce Thor.

 

All-new X-men
Jean Grayová se vrací! Vlastně to není naše Jean a dokonce ani klon. Je to naivní puberťačka Jean z teď už historického týmu First Class (který si na svou návštěvu současnosti bere celý s sebou). Prý tu půjde především o to, jak mladá Jean zareaguje na nedávné události týkající se jejích přátel. Autorům nejspíš ležel v hlavě památný dialog Wolverina a Cyclopse, který skončil  jednou z významnějších rvaček v dějinách X-menů a rozdělením X-menů na dva tábory. 

Cyclops:,,Nikdy tě nemilovala. Bála se tě!"
Wolverine:,,Jo? A kdyby stála právě tady a teď, koho myslíš, že by se bála víc?


Thor: God of thunder
Série nám má údajně zmapovat Thorův život ve třech výrazně odlišných érách jeho života. Těšit se můžeme na Thora, mladého a rozjíveného boha Vikingů(minulost), pak Thora, legendárního Avengera (současnost) a nakonec Thora, starého krále upadajícího Asgardu (budoucnost). Tento projekt mě láká nejvíce, ačkoli jsem fanoušek mainstreamového Thora nikdy nebyl.

Indestructible Hulk
Děj navazuje na události série Incredible Hulk. Svět hledá Hulka, Hulk se straní světu.

Savage Wolverine
Wolvie se vrací domů ze Savage Lands. Společnost mu dělá kozatá Shanna the She Devil. Podle slov autorů nepůjde Wolverinovi ani tak o návrat jako přežít Shanninu drsnou společnost. Beze srandy.

Deadpool
Někdo dostal nápad. Pěkně debilní nápad. A ano, byl to američan. ,,Napravme svět oživením našich největších prezidentů!"zvolal a stádo hloupých ovcí se začalo činit... Jenže co čert nechtěl... co velký pán prezident, to odlišný názor a v Americe tak následně nastal ještě větší bordel než doposud byl. Co dál? Někdo dostal nápad. O něco lepší nápad. A povolali Deadpoola, aby prezidenty vrátil tam, odkud přišli. Do věčných lovišť. To by mohla být sranda, nemyslíte?

O autorovi

Traum
Traum

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku