Lákají vás komiksy zdarma?

30. července 2012 Michellita Diskuze (0)

Aneb online comics kam se podíváš!

Lákají vás komiksy zdarma?

Free Comic Book Day je akce pořádaná každý rok, první sobotu měsíce května, a možnost získat komiks v podobě sešitu mají pouze obyvatelé USA. My, obyvatelé České republiky, ale nemusíme zoufat!

Knihy Dobrovský

Pro nás je připravená elektronická forma nejen těchto komiksů, ale i mnoha dalších, které se společnosti rozhodly dát svým fanouškům! Nyní vám sdělím detaily k získání těchto vydání u jednotlivých nakladatelství. Upozorňuji, že všechny komiksy jsou pouze v anglickém jazyce.

Dark Horse Comics

V nabídce je asi 50 různých komiksů, které jsou podmíněné velice krátkou registrací. Výběr je opravdu pestrý, v nabídce najdete tituly jako: Star Wars, Solomon Kane, Hellboy nebo třeba Falling Skies. Pokud si chcete titul přečíst, nenechte se zmást šedými cenami uvedenými pod odkazem k přečtení - jsou to ceny papírových vydání. Nabídku komiksů zdarma najdete zde.

Comixology

Comixology je web s digitálními komiksy velkého počtu nakladatelství. Ačkoli je možné, si je přečíst na jednotlivých stránkách těchto vydavatelství, na tomto webu je to díky seskupení komiksů mnohem jednodušší. A nemějte strach, že je to nelegální - stránka je oficiální a navíc jeden vytvořený účet můžete použít jak na Comixology, tak na všech členských nakladatelských stránkách. Komiksy zdarma poznáte podle vstupních odkazů free a read.

DC Comics

V nabídce je přes 120 titulů, které nadchnou snad každého čtenáře. Nejčastějším titulem je Sneak Peeks, který obsahuje výběr čísel známých komiksů a má většinou přes 70 stran. Najdete tu však i mnoho komiksů jako je Wonder Woman, Batman, Green Lantern,... Z těchto sérií jednotlivých postav jsou pak právě zdarma vydávány speciální komiksy, například 101. čísla nebo série nazývané Origin of, které popisují původy jednotlivých postav.

Marvel

Toto nakladatelství se rozhodlo pro zásadní krok! Pokud si zakoupíte komiks v tištěné formě, získáte zdarma po vložení kódu na stránky Marvelu tento komiks i v digitální podobě. Vydávají ale samozřejmě některé své komiksy zdarma i bez zakoupení tištěného titulu.

BOOM!, Archaia, IDW, Tokyo Pop,...

Ti všichni a mnoho dalších jsou na stránkách registrování a i od nich najdete několik bezplatných titulů.

Thrillbent

Tyto komiksy slouží jako experiment a jako důkaz, že mohou bez problémů existovat tištěné i digitální formy komiksů, aniž by to dělalo problémy. Najdete zde komiks Insufferable, kterému každý týden přibývá další díl. Můžete si ho buď pouze přečíst nebo stáhnout ve formátu PDF nebo CBZ. Komiks najdete zde.

Posledním mým zdrojem je Wowio. Spousta knih a komiksů - některé zdarma a některé jsou placené. Možnost vše číst máte však až po krátké registraci. Stránky jsou ze začátku poměrně chaotické, ale po čase si zvyknete a najdete vždy to, co potřebujete.

Máte již s elektronickými komiksy zkušenosti? I s neplacenými? Znáte více stránek, kde můžete číst zdarma komiksy? Pochlubte se v diskuzi!

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz