Útok Titánů 17

9. prosince 2018 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 17

Manga o lidožravých titánech se pomalu ale jistě stává stálicí našeho trhu a i když jsem si někdy okolo desátého svazku myslel, že se blíží ke svému konci, zdaleka tomu tak nebylo a nyní jsme u svazku sedmnáct.

Knihy Dobrovský

Jenomže prvních deset svazků bylo o hlavních hrdinech, titánech a jejich vyvražďovačce. Pak se to začalo roztahávat, děj se uměle prodlužoval a celé téma se pomalu přehouplo v politické drama. Vždy příjde svazek, jehož scénář celou knihou nějak nemastně a neslaně propluje ale jehož závěr vám nabízí obrovský zvrat, díky kterého se stejně těšíte na další knihu.

Ta je poté akční, hodně toho nabídne a mluvím hlavně o zmíněné akci, ale poté i o zvratech a nějakém větším posunu děje. Jenomže jádro celé věci, na které čekáme už od prvního svazku, Hadžime nechce objasnit a tak nás stále vodí za nos.

Díky tomu mám ze série smíšené pocity a tenhle díl tomu opět nepomohl a ještě více s dějem zamíchal. Hadžime opět dělá, že je hlavní zápletka úplně jiná, opět odvádí pozornost daleko od problémů předchozích svazků a přidává další a další, ve kterých se pomalu ztrácíte a hlavně se musíte propracovat k tomu, jestli vás vůbec zajímají.

To vše proto, že víte, jak moc vás Hadžime obelhává a odvádí vaši pozornost k tématům, kterým on dodává důležitost, jenž je mnohokrát upravdu vybudovaná naprosto zbytečně.

Hadžime nyní dělá přesně totéž. Svazek opět nabízí hodně důležité téma, jenomže tohle už tu bylo a myslím, že to ještě párkrát uvidíme. Prostě téma na tisíckrát otevřeno, leč pokaždé jinak vyřešeno. Jsou zde ale věci, které konečně dotahují dávno otevřené příběhové linie, jako například linka Historie, která byla konečně korunována.

Co svazek nabízí dále? Určitě pár hezkých titáních soubojů a konečně také naději, že vše co se v rámci tohoto svazku odehrálo bylo opravdu klíčové a nebylo to jenom naoko. Každopádně pořád nejsme tam, kde bychom mohli být. Čteme svazek sedmnáct, a vlastně jsme pořád na začátku, což zní sice zvláštně, protože se toho událo opravdu hodně, ale je to prostě tak.

Vše co se do teď odehrálo nám pomalu objasnujě samotné titány, jenomže nic víc. Tohle je možná problém, protože Hadžime ve svém vyprávění ukázal na mnoho zamčených dveří, jenomže za většinu z nich ani nenakoukl a věnoval se zatím jen těm, jejiž zámek šel odemknout jednoduše.

Verdikt

Autor série s námi pořád kýve, jenomže nevím jestli je tohle přesně to, kam to celé mohlo směřovat. Možná si umím představit zajímavější vývoj ale od toho je to Hadžime, já jen říkám, že jsem se u titánů kdysi bavit více.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku