Mé aktuální čtení #35: Crimson Lotus

29. listopadu 2018 jardoom Diskuze (0)
Mé aktuální čtení #35: Crimson Lotus

Článek z této mojí soukromé rubriky tu zde dlouho nebyl. Důvod je prostý, mnoho redakčního čtení a málo soukromého času na okukování jiných, než recenzních titulů. Jenomže pak stačí první týden tuhých mrazů, tedy také dlouhých zimních večerů a rázem je život zase zábavnější. Proto po dlouhé době opět přicházím s něčím, co mě zaujalo v rámci zahraniční četby sešitovek.

Knihy Dobrovský

Tentokrát se opět podíváme na něco z knihovny označené "FROM PAGES OF HELLBOY". Mignola mi prostě nedá spát a jeho hororový svět tím tuplem. Minule jsem ho sice trochu zkritizoval, protože Jenny Finn, což je horor separovaný od Hellboyova světa, mě jednoduše zklamal. Nicméně zanevřít na něj nemohu a tak se opět rozkoukávám po dílech z jeho vesmíru.

Společně se podíváme na první sešit nové pětisešitové série Crimson Lotus. Možná vám tohle jméno něco říká a já myslím, že pokud se trochu orientujete v Hellboyově světě, nebo pokud znáte Ú.P.V.O., tak vám jistě tohle jméno uvízlo v paměti. Crimson Lotus určitě znáte právě díky Ú.P.V.O, které tu vydává Comics Centrum.

Nejsem si přesně jist, jak moc se tohle jméno dotklo toho, co se v rámci česky vydaného Ú.P.V.O. stalo, minimálně ale padlo, že jméno Crimson Lotus nesla babička agenta Ú.P.V.O. Bena Daimia. Ano, mluvím o tom zjizveném muži, co v šestém dílu série (Univerzální stroj tuším) zemřel uprostřed Bolívíjské džungle a pak najednou záhadně obživl.

Abych se vrátil zpět k jádru věci, tak nutno podotknout, že Benova babička Crimson Lotus nebyla žádná světice a dost se zasadila o několik špatných věcí, které se v rámci Hellboyova světa řeší. Dost si s touto dámou prožil také Lobster "Humr" Johnson, to je ale zase jiný příběh, který si dost možná díky Comics Centru jednou přečteme.

Nicméně série Crimson Lotus, o které tedy nyní mluvím, je sérií, kterou píše John Arcudi (ano, přesně ten co s Guyem Davisem maká na Ú.P.V.O), takže dost možná formou prequelu nyní dostáváme pořádné informace o tom, kdo to Crimson Lotus tedy je a co ji vedlo k tomu začít se paktovat se zlem.

Série začiná na ostrově uprostřed Žlutého moře (tedy někde mezi Čínou a Koreou), kde malá Miryoku příjde o otce rukou šíleného Rasputina, který do jejich země přišel společně s jakýmsi ruským poručíkem. Děj se náhle posouvá o téměř třicet let a to do doby, kdy je Miryoku již dospělá a chce pomstít svého otce.

První sešit zatím odvádí skvělou práci. Nic velkého nepředvedl ale přinejmenším citlivě nakousl velké téma a vás to chytí. Pokud máte rádi Hellboye, jeho svět a vše kolem, je čtení této minisérie samozřejmostí, protože zase dostáváte do rukou další kousky té obrovské skládačky.

John Arcudi je člověk, který do Hellboyova světa pravidelně přispívá a díky kterému je Mignolaverse tam, kde je. Jeho další práce tedy určitě nemůže zklamat a rozhodně bude v rámci tohoto vesmíru zásadní. Pro české čtenáře zatím moc zásadně Crimson Lotus nevypadá, protože je prozatím představena jen jako Daimiova zlá bábi, nicméně až se tady rozjede série Humra Lobstera, začne vás tato postava určitě zajímat mnohem víc.

Verdikt

Příběh je tajemný, ukazuje jen to co musí a nutí vás chtít přečíst další sešit. Kresba je sice svá ale pořád ctí Minolův styl i tóny, které příběhům z jeho světa dodávají kouzlo.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku