Ant-Man and the Wasp

26. července 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Ant-Man and the Wasp

Dvacátou jubilejní Marvelovkou se docela překvapivě stal Ant-Man, který s sebou přibral i partačku Wasp. Jak se jim jejich další malé dobrodružství povedlo?

Knihy Dobrovský

První mravenčí dobrodružství spousta lidí považuje za jednu z nejslabších Marvelovek. Podle mě Ant-Man splňuje přesně to, co by měl. Trošku menší (doslova) a jinačí pohled do dalšího koutu MCU. Scott Lang a parta kolem něj přichází vždy po epických  dobrodružstvích Avengerů a posazuje nás zase zpátky na zem.

Po událostech Civil War se Scott ocitá s monitorovacím náramkem na kotníku a odpykává si domácí vězení. Při jeho štěstí se však brzy opět dává do kupy s Hankem a Hope, která se nám tentokrát představuje už v celé parádě jako Wasp. Další ikonické duo z komiksů se nám tedy setkává na plátně, i když v trochu jiném složení. Jejich mise je tentokrát velmi jednoduchá a to zachránit Hankovu ženu, původní Wasp Janet, z Kvantové říše.

Co fungovalo v jedničce se naštěstí vrací i zde. A to je humor a chemie mezi postavami. Scott a Hope tentokrát vyrážejí do akce společně a když se dva zmenšují je to větší sranda než posledně. Veškeré CGI a triky okolo zmenšování jsou opět vypiplané a logicky dojde i na nějaké to zvětšování. V čem druhý Ant-Man pokulhává za jedničkou je nějaká opravdu nějaká super a chytrá zmenšovací scéna.

Jednička jich podle mě měla několik. Za zmínku určitě stojí Scottova první zkouška obleku nebo loupež v Pym Technologies. Nevím tedy kde nastal problém. Bylo tohle všechno to, co ve filmu zbylo po Edgaru Wrightovi? Peyton Reed totiž natočil fajn film, ale ani jednou jsem si během filmu neřekl „Páni nečekal jsem že zmenší/zvětší tohle a udělají tohle s tímhle.“.

O záporácích nemá ani cenu moc mluvit. Ne že by se zase zopakoval Marvelovský syndrom a záporák stál za prd, ale proto že v tomto filmu ani žádný skutečný padouch není. Až poznáme Ghost trošku blíže, tak více méně pochopíme proč dělá to, co dělá a je to hrdinka ve svém vlastním příběhu. A Sonny Burch je spíše takové menší zpomalení na cestě k cíli.

Z vedlejších postav se samozřejmě vrací Scottova partička zlodějských kamarádů se kterýma teď má i podnik. Luis si zase krade všechny scény ve kterých je a je to určitě jedna z nejvtipnějších postav v MCU. Potěší i nováček Jimmy Woo a Scottova bývala žena Maggie s Paxtonem také mají pár fajn momentů. Co je zase zvládnuté na jedničku je Scottův vztah s jeho dcerou Cassie a hezky to připomíná, že Ant-Man patří k té malé skupince hrdinů, kteří jsou také rodiči.

Verdikt

Má Ant-Man tedy nějaké chyby? Určitě ano a to ty že to není tak dobrý film jak by být mohl. V porovnání s Thorem nebo Iron Manem je Ant-Man papírově hrozně hloupý hrdina. Na rozdíl od nich má ale jedny z vizuálně nejzajímavějších schopností. Škoda že to nebylo využito v plné míře a dostalo se nám tak jen to samé co minule, jen malinko jinak. I tak je to ale fajn oddechovka před tím, než nás za rok zase totálně zničí čtvrtí Avengers.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku