Avengers: Infinity War

26. dubna 2018 jardoom Diskuze (0)
Avengers: Infinity War

Největší filmová událost tohoto roku a také největší filmová událost Marvelu za posledních deset let. Tak by se dal definovat Infinity War, který je mezi lidmi očekávanější než zpráva z banky, o výší jejich právě příchozí almužny od zaměstnavatele

Knihy Dobrovský

Do kina jsem šel na předpremiéru s tím, že nesmím brečet, protože posledních deset let s Marvel Cinematic Universe bylo deset let hezkých zážitků. K slzám nedošlo a ani to nebylo zapotřebí, protože na to nebyl čas a film vlastně nebyl vůbec dojemný.

Měl jsem velká očekávání a byl jsem připraven na všechno, očekávání se ale nenaplnila, protože přišel naprosto jiný film, než jsem očekával. S hrdostí ale přiznávám, že to byl mnohem lepší snímek, než jsem si uměl představit. Zážitek byl nepřekonatelný už jen proto, že jsem byl překvapený tím, jak mě film utvrdil v tom, že trailery diváky směřují úplně jiným směrem.

Film je akční jízdou, která vás nenechá vydechnout. Na scéně je obrovská spousta postav a já byl trochu skeptik, protože jsem myslel, že to bude přeplácané a nikdo nedostane mnoho prostoru. Kouzlo je ale v tom, že prostor potřeboval jenom Thanos o kterém byla polovina filmu. Do druhé poloviny se nádherně vešla naše hrdinská partička, která více času vůbec nepotřebovala, protože vše co bylo zapotřebí o nich vědět již víte ze všech ostatních filmů.

Postavy není zapotřebí jinak komentovat, opravdu je již znáte, takže to co předvádí je celkem odpovídající tomu, co o nich doposud Marvel prozradil ve svých filmech. Stark je více HI-TECH, Spiderman je ještě vtipnější, Thor je mocnější. Zbytek postav je více méně stejný, a kromě viziálu se na nich nic nezměnilo.

Nicméně největším překvapením je Thanos, který měl opravdu hodně prostoru, díky kterému si vás získá a vy k němu cítíte určitý druh sympatií.

Je silnou osobností, která má motivaci, jenž je podložena jeho utrpením. Navíc je také skvělé to, že toho musí hodně ztratit a obětovat, aby dosáhl svých cílů a naplnil svůj osud. Díky tomu rázem zjistíte, že to není jen ten fialový žalud se strašlivým záporáckým úsměvem, ve kterém je cítit výhružný tón. Je to sice ten šílený titán o kterém jsem toho tolik načetl, nicméně to je jen pouhá jedna strana mince a díky tomuto filmu si to uvědomíte.

Black Order je malinko zklamáním. Čekal jsem osobitější postavy, které budou ještě více nadupané. Nepoměr sil mi ale jasně ukázal, že ve světě Marvelu nejde přesně definovat sílu, protože ačkoliv je superzáporák sebesilnější či větší, poražen může být i člověkem bez superschopností.

Nejvíce rozporuplným zážitkem je konec filmu, o kterém režiséři tvrdí, že je koncem, který jasně dokazuje, že tohle není film rozdělený na dvě části, jehož pokračování máme očekávat v příštím roce. Já tvrdím, že se pletou, protože ačkoliv film končí, je jisté že tohle bude pokračovat, protože velké finále vlastně není tím finále, na které všichni čekáme.

Je to jako by se Tony Stark ve filmu Iron Man 1 dostával celý film z jeskyně, kde vyrobil první oblek, a skončilo to ve chvíli, kdy se z jeskyně dostane na svobodu a oblek mu vezme Obadiah Stane. Infinity War sice stojí na vlastních nohách, ale do cíle prostě nedošel.

Nevím co bych ještě pochválil nebo poplival. Film je zábavný, nenudíte se, dá vám něco, co jste předtím neměli a je to přesně to, co chcete i když o tom nevíte. Mrzí mě snad jen to, že dostaneme jen jednu potitulkovku, jejíž obsah je přesně takový, jaký se dá očekávat pokud sledujete dění kolem budoucích filmů.

Verdikt

Shrnu to asi takto...Jde o nejlepší Marvelovku? Určtitě Ano. Nejlepší záporák, nejlepší akce, nejvíce hrdinů a nejvíce emocí. Tenhle film má prostě samé nej a to mu nikdo neupře. Nicméně má i své mouchy, na které během filmu nedohlédnete a dojdou vám až po cestě domů z kina.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku