Pacific Rim: Povstání

23. března 2018 jardoom Diskuze (0)
Pacific Rim: Povstání

Pokračování Pacific Rimu bylo více méně vymodlené. Od prvního dílu bylo jasné, že dvojka bude, jenže se pořád něco někomu nezdálo a tak produkce vázla. Neustálé problémy, které komplikovaly práci na sequelu ale nakonec ustály, a del Torova robotí řezanice se nakonec dostala před náročného diváka.

Knihy Dobrovský

Vesměs všechny první recenze v médiích se shodují, že je to lepší než jednička. Tohle tvrzení ale shazují dovětky typu

„Je to lepší než jednička, ale to proto, že jednička byla absolutní dno a tohle je jenom dno“. Obsah této citace je převzán z jedné konkrétní recenze (MovieZone myslím)

Bohudík je většina prvních recenzentů spíše onanoidní partou několika starých známých, jejíž první erekci doprovázel soundtrack z prvního Terminátora, takže není divu, že jsou jejich požadavky malinko zkreslené.

Objektivně musím říct, že to nakonec tak špatný film není. Přiznám se, že první díl mám rád, není to žádné terno, žádný filmařský objev, ale parametry typického blockbusteru to splňovalo. Člověk od toho vlastně moc nečekal a myslím, že dostal přesně to, co chtěl, když viděl trailer. Myslím tím tedy obří řežbu mezi roboty a monstry, prostě průměrnou zábavu, u které vypne.

Dnes je filmařina o pět let dále, a na sequelu je vidět, že se snažil vyhovět dnešním divákům, které rozmazluje MCU, díky kterému nyní není jednotné měřítko pro žádný film.

Povstání se odehrává deset let po prvním filmu, kdy byla hrozba v podobě obřích Kaiju zažehnána. Svět se dává do pořádku a připravuje se na to, že útočníci z jiné dimenze opět zaútočí. Jenomže nikdy nic není tak jak si to plánujeme, a tak hrozba příjde odjinud a to zevnitř vlastní obranné linie.

Ihned po prvním náznaku zápletky vám nejspíš dojde, o co jde, takže vás film moc nepřekvapí, ale on se ani překvapit nesnaží, prostě si jde za svým. Filmaři si ale i tak mohou poklepat na rameno, protože já jsem takovou zápletku nečekal.

Nicméně, pořád je to jenom o robotech a zrůdách a proto přeci do toho kina jdeme, ne? Kdo čeká něco jiného, tak čeká marně a měl by si uvědomit, že když čumí na Transformery, tak to není o putování prstenu do Mordoru, který jej přivítá s otevřenou náručí jako Bridget Jones flašku vína.

Povstání je malinko lepším filmem, než byla jednička, ale je to tím, že je prostě dnešní. Je v ní hodně humoru, není tak temná a efekty jsou zase o kus vpřed. To vše je ale na úkor akce, které je tu daleko méně, musím ale dodat, že je o něco kvalitnější a člověk si ty souboje užívá daleko více, než v případě prvního dílu, kdy jich bylo dost, ale ve vší té tmě si divák vše tak nevychutnal.

Herecké obsazení je věc, kterou moc nepochválím. Boyega je frajer, Eastwood také, ale parta dětí na kterých vše stojí, vás nejspíš moc nezaujm. Odpovídají tomu také jejich herecké výkony, na kterých je vidět, že si ještě nejsou jisti ani vlastní orientací, natož hereckým projevem.

Verdikt

Dvojka dopadla dobře, ambice to mělo možná malinko lepší, ale já jsem celkem spokojen. Podaří se del Torovi protlačit třetí díl a završí tak to, co započal?

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku