Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy

26. října 2017 Radek Bouřil Diskuze (0)
Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy

Miláček CRWE, Poslední Czarnian a Velkej šéf pan Lobo, si to k nám nakráčel jako jedenáctej svazek v řadě (pokud teda nepočítáš i poslední Lobo vs Maska, pak si na deseti kusech) a to už je velmi slušná porce.  Je vidět, že ani za těch víc než deset let se našinci pořádnej masakr, láska k pořádnejm masakrům, pifsonům (aka pěňákům),  hlasitý muzice a vidláckejm vtipům ještě nezajedla.

Knihy Dobrovský

Mě vůbec ne a pochopitelně jsem se na tenhle kopec hovadin, který má opět na starosti Alan Grant, dost těšil.

Dostaneme se k šesti zbrusu novejm příběhům, v kerejch paradoxně samotnej Incident na pánských záchodcích nehraje zas až tak důležitou roli. Vopravdová sranda příde až se čtvrtým příběhem o souboji s Inženýrem Švábem alias Insektorem (neplést prosím se švábem ve sprše.)

No i když, možná i se třetím, pokud vás pobaví fakt, že třetí příběh Vesmírný taxikář nevrací úder kreslil jistej Kevin O’Neill. To je ten frajer, kterej s Alanem Moorem udělal Ligu Výjimečných. A tu kresbu provedl parádně i tady i s vlastním inkoustem. Pokud vám už moc neseděj příliš jasný tahy tužkou a typizovaný postavy Stevea Ellise (kterej tu nakreslil dva poslední kusy), u práce O’Neilla natuty zjihnete a připomene vám to tak trochu starý dobrý časy antropomorfních postav Simona Bisleyho (třeba Poslední Czarnian).

Lobák ale pochopitelně nebude jediná známá postava, s kterou se na stránkách týdle knížky potkáme. Zajucháme si opět s osazenstvem Alovy nálevny nebo s tím jeho divným čoklem (co ale taky umí chlastat jako Dán). Nemusíte mít ale obavy, že přídeme o to štěstí seznámit se s novejma barvitejma charakterama. Mimo již zmíněnýho Inženýra Švába na vás čekaj takový borci jako Debil Emil, Slinťouš Dýzoman a taky miláček davů Volt Buzney.

V týhle knížce se dovíte pro mě dvě zásadní věci, který Vám řeknou, jak se možná bude dál ubírat příběh našeho rytíře v zářící zbroji. Teda Lobův příběh mimo těch nekonečnejch chlastaček a pošahaných přestřelek. Za prvý se dozvíte, že pan „Pracujizásadněsám“ Lobo může mít taky nějaký kámoše, který ho můžou mít rádi, a taky zjistíte, jak to je s tou pěknou písničkou, co už nějakej pátek Lobákovi  jede nonstop přímo do mozku a přitom se zasmějete docela vtipnejm hejtům na náš vlastní normalizační pop. Třeba na takovej, na kerej náš pan asi budoucí premiér Andrej (psáno den před volbami) tancuje na svý svatbě.

A když už sem u Andreje Babiše, tak mu musím uznat, jakej to je fenomén. To jeho buranský chování a estébácká minulost si našly cestu i do komiskovýho média a i do týhle knížky. Vtípky „Sorry jako!“ a o problémech s Bureshem na planetě Buresh (čti Bu-reš) si klidně může Pavel Dort, kterej stojí za překladem, zarámovat. Něco podobnýho sem tu fakt nečekal a pobavilo… 

Verdikt

Incident na pánských záchodcích mě zprvu fakt nebavil, přejít první dvě příhody bylo fakt těžký. Lobo musí pobavit a to se nevedlo. Příběhem o chudákovi taxikáři s parádní kresbou Kevina O’Neilla se ale zábava rozjíždí a u příběhu Krky z Duše už se budete regulérně smát. Mám rád villains typu Marv a Harry ze Sám doma, prostě úplný jelita, a takovýho záporáka najdete v Ing. Švábovi. Poslední dva příběhy vo motorkářích a narozeninách už ze židle nezvednou, ale aspoň v nich neslyšíme žádný ne úplně povedený sprosťárny jako „čuryken“ (zřejmě penis) nebo „pohlava“ (hlava).

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Radek Bouřil
Radek Bouřil

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku