Nejmocnější hrdinové Marvelu 030: Inhumans

22. října 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 030: Inhumans

Inhumans jsou poslední dobou všude. Tuto skupinu lidské rasy, na které experimentovali Kree, se Marvel v posledních několika letech snaží protlačit snad úplně všude. A hlavně se nás snaží přesvědčit, že jsou mnohem zajímavější než X-Meni a mutanti. 

Knihy Dobrovský

Komiks, který zde najdeme naštěstí ještě spadá do období, kdy jste se nemuseli bát otevřít komiks a zjistit, že třeba Spider-Man byl celé roky vlastně Inhuman. Vracíme se už do několikrát probádaného období Secret Invasion, tedy události, kdy Skrullové spustili masivní infiltrační útok na Zemi.

Už jsme mohli vidět, jak si s tím poradil Black Panther ve Wakandě, Avengers a spol. v NY a teď zavítáme na měsíc a zjistíme, jak válčil Black Bolt a jeho rodinka. Paradoxní je, že v komiksu se stane spousta věcí, ale všechno se to odehraje takovým nepřítomným tempem, že vlastně nemáte pocit, že jste to nějak prožili. Když dojde na akci tak si možná někdo dá dvě rány na dvou panelech a pak se hned spěchá dál k dalšímu bodu příběhu. Dialogově je to  v pohodě a neměl jsem pocit, že bych četl nějakou blbost, kde bych se každý sešit musel chytat za hlavu a říkat si proč tahle dělá tohle apod. .

Kresba je na tom trochu lépe. Je hezky barevná a detailní. Moderní příběh má pak i velmi povedené obálky. A z retra je samozřejmostí zmínit, že máme možnost se opět pokochat tím, co Král Kirby dělal nejlépe. A to tvorbu fantastických bytostí a prostředí

Verdikt

Komiks je ve finále takový divný mix. V retro části dostanete origin Ihumans, v moderním příběhu takový nijaký příběh který i tak dovede zabavit a celé to je ukončeno detailními bonusy které na Inhumans prásknou všechno možné. Je to průměr ale dobrý průměr.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz