Útok Titánů 12

19. října 2017 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 12

S touhle mangou je to jako na horské dráze, jednou dole a jednou zase nahoře. Po minulém skvělém svazku jsem čekal, nebo spíš doufal, že Hadžime udrží naši pozornost a zajistí minimálně stejně kvalitní pokračování. Nic z toho se ale nedostavilo.

Knihy Dobrovský

Příběh se na první pohled tváří, že přinese průlom, je to ale jen póza. Celá kniha je totiž jen natahováním, nic vám nedá, nic zásadního nepředstaví a nic nového neukáze. Na konci knihy stojíte jen o kousek dál, než to všechno začalo, čekáte velký krok vpřed a místo toho si všimnete jen malých krůčků, které stejně nevedou nikam, kde by zapálený čtenář chtěl dojít.

V okruhu mých přátel o této manze dost mluvíme ale v podstatě jsem jeden z posledních, co to ještě čte. Tahle kniha je přesně tím důvodem, proč Útok Titánů ztrácí čtenáře, ale jelikož už Hadžimeho styl znám, tak vím, že se opět něco chystá. Jen se trochu bojím, že se to nedovíme už v další knize. Tato kniha totiž byla trochu jiná, než to, co Hadžime běžně píše.

Neodpověděla na žádnou z dříve položených otázek a nepoložila žádnou novou, kterou potřebujete nutně zodpovědět. Tohle bylo snad poprvé, co autor knihy opravdu zbytečně natáhl příběh. Proto soudím, že v další knize se musí zákonitě otevřít něco velkého, co ale Hadžime spíše jen nakousne a až v další knize se dočkáme rozuzlení, i když jen částečného. Nyní je to také poprvé, kdy vůbec netuším, kam se může kniha posunout. Hadžime totiž nezanechal žádné indície, a pokud nemáte otázky a nemáte ani indície k jejich nalezení, težko soudit co nás čeká.

Jaký tedy byl tento díl, kromě toho, že se táhl, nic nepřinesl a v podstatě ztratil na síle příběhu? Určitě byl akčí, to se musím nechat. Moc se nežvaní a když už se začne trochu více mluvit, vždy je to u pořádné akce. Kniha uteče právě díky neustálé akci, ale prostě tomu chybí duch nebo hlubší smysl. Určitě je ale akce slušně zvládnutá a ti, co chtějí vidět umírat Titány, si opět příjdou na své. Hadžime nyní překvapil tím, že nenechal vyvraždit půlku průzkumnického týmu, který se snaží o záchranu Erena.

Co Eren? Rádoby hlavní postava série celou tuto knihu hraje druhé housle a až na konci celého svazku na něj Hadžime konečně upíná pozornost. Tím co se na konci stalo mě opravdu zaujal, ale není to nic tak velkého, aby to zásadně změnilo můj názor na tento svazek. Více prostoru dostávají vedlejší postavy ale narovinu, postavy o kterých mluvím jsou velmi nezajímavé a tak je nezajímavý i jejich prostor v této knize. 

Verdikt

Po jednom z nejlepších dílů přišel jeden z nejhorších. Snad tohle tuto sérii nezadupalo do země a je zde více věrných fanoušků jako já. Né každý totiž snese to, jak si s námi Hadžime Isajama hraje.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku