Batman and Harley Quinn

20. srpna 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Batman and Harley Quinn

Srdce každého fanouška muselo zaplesat radostí, když byl tento film oznámen. Do karet mu hrála spousta věcí. Návrat do světa seriálu Batman The animated series (projekt který dal světu pravděpodobně tu nejlepší adaptaci Batmana mimo komiks), návrat dabérů, které si můžeme z tohoto světa pamatovat a více prostoru pro Harley Quinn. Co by se mohlo pokazit. No, pojďme se na to trochu blíže podívat. 

Knihy Dobrovský

Premisa je velmi jednoduchá, Poison Ivy a Floronic Man (nebojte nejste jediní, kteří o něm nikdy neslyšeli) se pomocí viru snaží zachránit svět tím, že promění lidstvo v rostliny a nastolí tak dokonalou harmonii mezi přírodou a člověkem.

To se samozřejmě nelíbí Batmanovi a Nightwingovi, kteří musí klesnout na úplné dno a požádat o pomoc Harley Quinn, která to s Ivy občas táhne (mrk mrk). A to samozřejmě dává tvůrčímu týmu spoustu možností, jak si šílená Harley může s vážným Batmanem lézt na nervy.

A největším kamenem úrazu celého filmu je paradoxně právě Harley. Pro mě to je postava, ze které se z nějakého důvodu přes noc stala superstar a dneska je prakticky všude. Žít ve světě DC, tak bych se bál otevřít ledničku aby na mě náhodou Harley nevyskočila. Harley mám rád v malém množství a úplně nejlépe funguje když sekunduje Jokerovi. To jsou dvě věci, které v současnosti prakticky nenajdete.

S Harley do filmu logicky přichází i humor, který někdy funguje (Nightwing pátrá po Harley, Batman a sklenice mléka), no a někdy dostanete scénu, která zahrnuje trojici hlavních postav, Batmobile a prdění. V tu chvíli jsem se ujišťoval jestli opravdu koukám na film s Batmanem.

Co je na filmu naprosto fantastické je animace. Ta samozřejmě odkazuje na Batman TAS a je skvělé vidět že tahle „jednoduchá“ animace v klidu překoná většinu moderních DC animáků. Vrací se klasický vzhled Batmana i Nightwinga (RIP mullet), Batmobile i Batwing a zkrátka celé to na vás dýchá tou skvělou Art Deco atmosférou Batman TAS. Ulice Gothamu jsou pěkně živé, nechybí lidé v baloňácích a kloboucích, stará auta a zkrátka je tu všechno, co svým nejasným časovým zasazením dělalo z Batman TAS nadčasovou záležitost.

Kevin Conroy hlásí návrat jako Batman, no a pořád je (THE) Batman. Tady není potřeba nic dodávat jedeme dál. Loren Lester se také vrácí do role Nightwinga, ale není to hlas, který bych si upřímně ze seriálu nějak zvlášť pamatoval. Svou premiéru jako Harley Quinn zde má Melissa Rauch (Bernadette z Big Bang Theory) a stejně jako humor, má své světlé a tmavé chvilky.

Její Harley mi přišla drsnější, bez toho typického upištěného hlásku. Ale kupříkladu takový ten přízvuk, který u Harley můžeme občas slyšet zvládá na jedničku. Není to zkrátka Aarleen Sorkin nebo Tara Strong, ale asi bych se nebránil, kdyby se k Harley ještě někdy vrátila.

Verdikt

Batman a Harley patří určitě k těm lepším DC animákům poslední doby. Animace strká hravě do kapsy všechno co DC poslední dobou vyplodilo a herecké obsazení je také na jedničku. Pro příště zapracovat trochu na vyváženosti humoru a Batmana, a budu se velmi rád do tohoto světa zase někdy vracet. Teď mě omluvte, musím si z čisté nostalgie jít pustit pár dílů Batman TAS, viděl bych to na Mad Love.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz