Ohlédnutí #13/2017

24. dubna 2017 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #13/2017

Ohlédnutí za komiksovým týdnem nyní příšlo netradičně v pondělí. Tak jako tak je opět plné zajímavých témat, které naše redaktory zajímají nejvíce. Pro tentokrát bude řeč o Cloak & Dagger či Zámku a Klíči. To ale určitě nebude vše.

Knihy Dobrovský

První oficiální trailer seriálu Cloak & Dagger

První trailer marvelovského televizního seriálu Cloak & Dagger, který poběží na stanici Freeform, byl oficiálně vypuštěn do světa. V hlavních rolích se tu objevuje Aubrey Joseph a Olivia Holt. Cloak & Dagger se odehrává v New Orleans a zároveň i v Marvel Cinematic Universe.

Podívejte  se sami:

 

Cloak & Dagger bude mít premiéru na stanici Freeform v roce 2018.

Zámek a klíč od režiséra Dr. Strange

Joe Hill a Gabriel Rodriguez jsou tvůrci a zároveň vlastníci titulu Locke & Key (Zámek a klíč), tudíž muselo být schváleno touto dvojicí, aby byl objednán pilot pro stanici Hulu, který bude adaptací tohoto komiksu. Režisér filmu Doctor Strange, Scott Derrickson, bude mít tento pilot na starost. Scénář si ovšem pohlídal sám Hill, který ho napsal a zároveň bude působit jako producent, společně s Carltonem Cusem (seriál Lost).

Pokud vše půjde dobře a stanici Hulu si objedná celou sérii, tak se předpokládá, že Derrickson bude režírovat hned několik epizod.

Ovšem k oslavám je ještě daleko, jelikož se jedná již o čtvrtý pokus o zfilmování komiksu Locke & Key. Dříve se o to pokoušely společnosti Dimm Films, Fox a Universal Pictures.

Další návrat patriota od Kirbyho a Simona

Fighting American od Jacka Kirbyho a Joea Simona byl oživen pro nový titul, který bude vycházet u Titan Comics. Tato nová série začne tam, kde skončil originální příběh od Simona a Kirbyho, který vycházel v letech 1954-1955 a měl sedm dílů. Nový příběh bude mít na starost Godon Rennie a Duke Mighten.

Simon a Kirby stvořili postavu Fighting American v časných padesátých letech a se nechal inspirovat postavou Captaina Americy, který vycházel u Marvelu (tehdy známého jako Timely Comics). Ačkoliv se původně jednalo o dalšího amerického vlasteneckého hrdinu, oba tvůrci nakonec tlačili postavu (kterou i vlastnili) více k superhrdinské satiře, odkazující na tzv. mccarthismus.

2018 je rok Mutantů

Tedy aspoň těch filmových. Fox totiž ohlásil premiéry jeho projektů s mutantí franšízou a příští rok si na X-Mení snímky můžeme zajít hned třikrát. Půjde o pokračování X-Menů s podtitulem Dark Phoenix, což bude adaptace jednoho z největších komiksových story arců, které si můžete přečíst. Hlavní role patří Sofii Turner, která si zahraje mladou Jean Grey a uvidíme ji 2. listopadu.

1. červen je den, kdy si zajdete na premiéru sequelu Deadpoola, který se nyní točí a konečně si také našel tvář pro Cablea. Toho si zahraje Josh Brolins, takže se máme na co těšit. Pokračování Deadpoola na sebe láká od samotného počátku a už teď je jasné, že to bude velké.

No a třetí X-Mení film bude k vidění od 13. dubna, kdy poprvé uvidíme v akci nový mutantí tým. Film ponese název The New Mutants a veškerý produkční dohled má na svých bedrech Josh Boone, který svou režisérkou kariéru začal teprve v roce 2012, což je relativně brzo a tak vůbec nevíme, na co se máme či nemáme těšit.

Avatar až za tři roky

Nedávno jsem v Ohlédnutí psal, že si na Avataří pokračování ještě počkáme a podle slov Jamese Camerona prý ještě dlouho. Ten řekl, že oficiální datum pokračování dostaneme tehdy, až se natočí poslední možný materiál, protože se točí čtyři filmy najednou. Jak to vypadá, nyní je nejspíš dotočeno, protože se Studio 20th Century Fox k tomuto rozhodlo promluvit a prozradilo všechny tyto datumy premiér.

Avatar 2 uvidíme v roce 2020 a to až v prosinci. Fox si rezeroval prosincové termíny i u dalších pokračování a konkrétně tedy mluvíme o datech 18. prosince 2020, 17. prosince 2021, 20. prosince 2024 a 19. prosince 2025.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku