Modrá Crew 01: Ekho 1-2

11. prosince 2016 jardoom Diskuze (0)
Modrá Crew 01: Ekho 1-2

Když jsem recenzoval poslední díl Crwe, řekl jsem v něm, že nám byl rozvyprávěn příběh, jehož pokračování nejspíš nedostaneme. Jsem ale rád, že nový formát Crwe pokračuje přesně tam, kde ten starý skončil.

Knihy Dobrovský

První Modrá Crew totiž obsahuje dva příběhy Ekha, jehož koncept mě celkem fascinoval. Nepokračovat v něm, by bylo jako propagovat film trailerem, ale v kině ho nakonec nepromítat. Ekho má určitě co ukázat a v téhle recenzi vám prozradím, co prozatím ukázalo.

Internetem se síří špatné ohlasy ohledně toho, že je součástí tohoto vydání i první příběh, který už byl v bývalém Crwáckém formátu, ale to je snad pochopitelné. Né každý byl fanoušek staré Crwe a tento nový formát může oslovit nové čtenáře. Tudíž je snad logické, že nerozečtou něco až od druhého příběhu.

Příběh Ekha představuje velmi zajímavé postavy. Ačkoliv není hlavní hrdinka zatím žádná top postava, rozhodně nabízí minimálně parádní křivky, které jsou třešničkou na dortu její krásy. Charakterově se zatím moc nevybarvila ale je to díky tomu, že se do ní vtělují duchové jiných postav, což nakonec vede k zápletkám jednotlivých příběhu.

Příběh New York jsem hodnotil již v poslední Crwácké recenzi. Nechci se moc opakovat, ale něco bych i tak napsat chtěl. Ekho vypadá trochu složitěji, než doopravdy je. Jedná se o alternativní realitu našeho světa, jen s tím rozdílem, že bez elektřiny a se spoustou pohádkových bytostí. Tento příběh byl spíš uvodem do tohoto světa.

Problémem prvního příběhu je, že když už člověka uvedl, nasměroval ho úplně jinam, než nakonec směřoval. Nečekal jsem žádné lovení draků nebo Hry o trůny, tohle by prostě k hlavním postavám nesedělo. Tohle je opravdu velmi specifické fantasy, které ukazuje, že tenhle žánr je opravdu nevyčerpatelný zdroj.

Druhý příběh je o Paříži a zde se ukázalo, že se dočkáme spíše detektivně-dobrodružného fantasy, plného cestování po velkoměstech. Navíc i druhý příběh přinesl zápletku v podobně procitnutí jednoho ducha, a tak to vypadá, že nejspíš tímto směrem se tato série vydá. Rozhodně je to zajímavá myšlenka, protože tohle ve fantasy žánru asi ještě nebylo a už vůbec ne v kombinaci, kterou Ekho přineslo.

Kresbou je Ekho jedinečné. Musím uznat, že pěkněji nakreslenou fantastiku jsem dlouho neviděl a zde uděluji plný počet bodů. Maličkou chybu to ale má. Vzhled lidské rasy moc nezapadá do celkové vizáže světa, který Ekho představil.

Čím víc Ekho čtu, tím víc to začínám přehlížet a zvykám si. Když jsem držel v rukou první sešit ještě za dob staré Crwe, moc jsem si nemohl zvyknout na cartooning postav, který mi tam prostě nepasoval. Každá další zkušenost mi ale ukázala, že čím víc se začtete, tím víc to začne dávat smysl a zapadá to do sebe.

Verdikt

Nový koncept Crwe se mi libí. Ucelený příběh je mnohem lepší, než rozkouskovaná minisérie, na jejíž finále čekáte dva nebo tři měsíce. Navíc je velikostně menší a lépe se to čte. Crew se pochlapila a vyrukovala na nás s dobrou sérií a proto si myslím, že start se jim povedl a získal si dobrou reputaci.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku