Suicide Squad

6. srpna 2016 Elhonzo Diskuze (9)

Its Good To Be Bad

Suicide Squad

Tak máme tu další přírůstek do rozrůstajícího filmového vesmíru DC. Očekávání lidí byla veliká, marketingová kampaň byla boží a čekání bylo dlouhé. Jak se tedy povedl finální produkt? 

Knihy Dobrovský

Prvně asi řeknu, že SQ byla letos moje nejméně očekávaná komiksovka. Na film jsme se určitě těšil, ale prostě postavy jako Batman, Captain America nebo Deadpool mám radši. Díky tomu jsem si film možná užil o to víc. Jelikož jsem moc nečekal, takže jsem ve finále nebyl ani moc zklamaný.

Nebudu vás zatěžovat tím o čem film je, raději se vrhneme rovnou na to, co se ne/povedlo. V článku se můžou vyskytovat mírné spoilery, ale pokud jste viděli minimálně dva trailery, tak se nemáte čeho bát.

Začneme třeba postavami. Ve filmu je jich sice hodně, ale nejvýraznější jsou pouze tři. Deadshot, Harley Quinn a Amanda Waller. Těší mě, že můžu říct, že po dlouhé době má Will Smith zase roli, ve které je parádní. Hraje přesně ten typ frajera, který mu jde tak výborně. Jeho Floyd Lawton je sympatický, ale také nebezpečný a nejvíc cool moment ve filmu patří právě jemu.

Harley, až na svůj vzhled, je skoro přesně taková jakou jí známe z komiksů. Je ukecaná, šílená, nevyzpytatelná a pro někoho sympatická. Je také zdrojem asi nejvíce hlášek ve filmu a v 60% případů její vtipy fungují pokaždé. Ke konci filmu mi už sice lezla trochu na nervy, ale neberu to jako zápor.

No a Amanda je jedním slovem hrozná b**ch. Je naprosto nesympatická a právě to jí dělá tak zajímavou. DC právě našlo svého Nicka Furyho, který jim může propojovat jejich filmy. Vypadá to, že Waller má prsty ve všem a nebojí se jít přes mrtvoly. Navíc v každé scéně ve které je, z ní díky perfektnímu výkonu Violi Davis srší hrozné charisma.

No a zbytek osazenstva je tam tak nějak do počtu. Rick Flag je nám sice prezentovaný jako ultimátní americký voják a rozený vůdce, ale měl jsem pocit ,že by ho přepral i Steve Rogers před svou proměnou v super vojáka. Killer Croc je ošklivý a prý dělá ošklivé věci. To je asi vše co o něm ve filmu zjistíme.

Captain Boomerang? Nikdy by mě nenapadlo že to řeknu, ale Jai Courtney byl boží. Sice jsme se o něm také nic nedozvěděli, ale několik nejvtipnějších scén ve filmu patří právě jemu. El Diablo má docela zajímavou linku v níž se snaží odčinit své hříchy, ale nějak mě to upřímně nezajímalo.

A co Joker ptáte se ? Tomu jsem se rozhodl věnovat vlastní odstavec či dva. Jared Leto byl v roli prince zločinu jedním slovem….zbytečný. Na to jak byl Joker ve všech propagačních materiálech prezentován, jak byla každá druhá novinka z natáčení o tom jak Leto zůstával neustále v roli, jak posílal kolegům nevhodné dárky, tak byl jeho Joker velké zklamání. Ve filmu je možná tak 7 minut a nepředvede nic šokujícího či něco znepokojujícího.

Nechci se pouštět do té debaty kdo je nejlepší Joker (je to Hamill, end of story), ale Leto prostě nepřinesl nic nového nebo zajímavého. Lepšího Jokera nám vlastně letos předvedl Jessie Eisenberg. Letův Joker byl nejzajímavější (a ne v dobrém slova smyslu) pouze tím jak vypadal. To byla jediná věc, která ho nějak zviditelnila. Určitě ho do budoucna nezatracuji, ale v SQ prostě nepředvedl nic.

Samotný děj filmu není nic komplikovaného. Dal by se shrnout tím co říkal Flag. SQ  jde na nějaké hodně špatné místo a můžou přitom umřít. Kdo přesně umře vám říkat nebudu, ale stejně to většina z vás dokáže odhadnout. Film se odehrává po událostech BvS, takže Superman je mrtvý. Amanda se ale i tak rozhodne dát do kupy tým „super“ lidí, kteří by měli příštího potencionálního Supermana sejmout, kdyby byl náhodou zlý.

Sice nedává absolutně žádný smysl, proč by vybrala zrovna tuhle skupinku lidí, ale jelikož k tomu stejně nedojde, tak je lepší to neřešit. Nemyslím si totiž, že by ostrostřelec, holka s pálkou, nebo magor s bumerangy dokázal zastavit vazy lámajícího superboha, ale jak říkám, lepší je to neřešit.

Film má dobré tempo a zbytečně dlouho nepřešlapuje na místě. Úvodní třičtvrtě hodinka je sice trochu divně sestříhaná a scény na sebe kolikrát divně navazují, ale jakmile tým vyrazí do Midway City, tak už je to v pohodě. Zřejmě se asi hodně stříhalo, ale rozhodně to nepůsobí tak divně jako v BvS. Je škoda, že si studio opět všechny wow momenty vypotřebovalo v trailerech, takže mě v kině nic vyloženě nepřekvapilo. Protože třeba scéna, kde El Diablo popustí uzdu svým schopnostem byla skvělá.  

Enchantress jako hlavní záporák (nebo super záporák ? ) je více méně o ničem. Je tu jen aby popohnala děj a její činy nemají prakticky žádnou motivaci nebo smysl. Je tu prostě jen další „Chci vyhladit lidstvo“. Letos už se o to pokoušel Apocalypse a i ten měl aspoň nějakou ( i když velmi jednoduchou) motivaci. Navíc tohle je asi poprvé co jsem v něčem viděl hrát Caru Delevingne a musím říct, že ta holka by se měla spíše držet toho modelingu.

Akce je dobrá a přehledná, bohužel ale chybí nějaký vážně cool moment, který si budete doma pouštět pořád dokola. Letos to skoro každá komiksovka nabídla (Batman ve skladišti, fight na letišti, Wolverinův berserker mode), ale v SQ se tomu asi nejvíc blíží scéna, kdy Deadshot kropí jednoho „zombie“ (vážně nevím proti čemu tam bojovali) za druhým.

S čím jsem měl vlastně ve finále asi největší problém je to, že film byl pouze ok. Když jsem odcházel z kina, tak jsem si říkal že nebýt tam těch známých komiksových postav, tak se jedná o generický akční film o partě podivínů, co musí zachránit svět. Nedalo to do komiksovému žánru nic nového, nic ještě neviděného (kromě postav, samozřejmě). Soundtrack se povedl a spoustě scén dodal parádní atmosféru, i tak se ale jedná o druhý nejlepší soundtrack v komiksech. Strážci se svým Awesome mix bohužel stále vedou a to hlavně díky tomu, že tam ta hudba byla součástí děje.

Také bylo trochu divné, jak se celý film všichni snaží členy týmu prezentovat jako ty nejhorší lidi na světě. Ani jednou totiž nevidíte nikoho provést něco vážně hrozného. Všichni jsou vlastně docela cool týpci, se kterýma by jste se chtěli kamarádit. Finální přeměnu na klaďase jsem věřil snad jen Deadshotovi. U ostatních to nedávalo smysl a dělo se tak pouze proto, že to bylo ve scénáři.

A také začínám mít pocit, že DC nemá svůj vesmír nějak dlouhodobě naplánovaný a vymýšlejí to za pochodu. V Man of Steel se lidstvo a především americká vláda hodně divila, když se objevil někdo jako Superman. Mělo to působit tak, že Superman všechno začal. Přitom podle Suicide Squadu to vypadá, že vláda měla několik let pod palcem čarodějku z jiné dimenze, věděla o vražedkyni s mečem, který dokáže pohlcovat duše jejich obětí a když si představím jaký bordel v tom všem udělá příští rok Wonder Woman, tak z toho jde hlava kolem. Radši ani nemyslím na to, jak tohle všechno uteklo pozornosti jistého ušatého detektiva.

Verdikt

Suicide Squad není dokonalý film, ale tentokrát se alespoň nebere tak vážně a je zábavný. Rozhodně to není takový průser, jak se může podle negativních řečí na internetu zdát. Rozhodně doporučuji na film zajít a udělat si vlastní názor. Když půjde člověk filmu naproti, tak dostane akční výplach u kterého nemusí moc přemýšlet a kde se více méně pořád něco děje. Na rozdíl od Batmana se Supermanem jde tentokrát opravdu poznat že je to film pro fanoušky. Pro ně je to film s něčím navíc (známé postavy, easter eggy, camea) co ten film dělá lepší, pro ostatní je to pouze další akční film. PS: Výjimečně zůstaňte u DC po prvních titulcích.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 09/08/2016 (9. srpna 2016)
Odpověd na #7089 příspěvek od LittleJohn
Naprosto souhlasim. Ten film je absolutni SHIT do sceny s helikopteriu to celkem jde, ale pak se to sveze hodne rychle do kase. Uprimne jsem se nahlas smal behem barove sceny.
Jo ta byla hrozná :-D Jak říkám tam jsem nějaké ty emoce věřil jen Deadshotovi. U zbytku to nedávalo smysl.
LittleJohn Offline
LittleJohn 09/08/2016 (9. srpna 2016)
Souhlas, eastereggy jsou krasna vec, ale ten film to jednoduse zachranit nemuze. Nevim, jestli je muj vkus mimo, ale co zatim vylezlo z DCCU je jednoduse pruser.
S4TW Offline
S4TW 09/08/2016 (9. srpna 2016)
Odpověd na #7090 příspěvek od Morzael
Bohužel nemohu s recenzí souhlasit. Jeden z nejhorších filmů, co jsem za poslední dobu viděl.
Uff, jsem rád, že nejsem sám... Upřímně mám pocit, že spousta lidí je nadšená, že filmu bylo spousta eastereggů, jako Watchmen či scéna podle kresby Alexe Rosse... a to jim bohužel ke štěstí stačí, jinak moc nechápu relativně pozitivní hodnocení :-) 
Morzael Offline
Morzael 08/08/2016 (8. srpna 2016)
Bohužel nemohu s recenzí souhlasit. Jeden z nejhorších filmů, co jsem za poslední dobu viděl.
LittleJohn Offline
LittleJohn 08/08/2016 (8. srpna 2016)
Odpověd na #7082 příspěvek od S4TW
Ty brďo, já si normálně přijdu divně, že mě ten film fakt dost zklamal... A to obvykle jsem ten, který patří mezi ty, co hodnotí film lépe, než většina, ale tohle byla fakt bída... o to více mě překvapuje, že se to tolika lidem líbilo... 
Naprosto souhlasim. Ten film je absolutni SHIT do sceny s helikopteriu to celkem jde, ale pak se to sveze hodne rychle do kase. Uprimne jsem se nahlas smal behem barove sceny.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku