Deskoherní smetiště 7/2016 + tipy na prázdniny

5. července 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 7/2016 + tipy na prázdniny

Sedmé deskoherní smetiště v tomto roce je tady! Po klidnějším květnu byl červen o trošku více rušnější. Pojďme rozčeřit vody deskoherního průmyslu a podívat se na informace, které by vám rozhodně neměli uniknout. Jako bonus v článku najdete tipy na hry, které si můžu vzít třeba na dovolenou.

Knihy Dobrovský

Nebylo by to deskoherní smetiště kdybych nezmínil Rexí pecku Settlers: Zrod Impéria. V polském vydavatelství Portal potěšili všechny fanoušky této karetní budovatelské hry. Brzy se dočkáme nového národa, tentokrát to budou Aztékové. Jakými novými herními mechanikami se tato frakce pochlubí to ještě není známo. Momentálně se můžeme těšit na rozšíření 3 je magické číslo, o němž jsme se psal v jednom z předchozích smetišť.

České vydání hry se severskou tématikou - Blood Rage: Soumrak bohů - se trošku posune. Původní termín dokončení byl plánovaný na červenec, ale kvůli nečekaným problémům ve výrobě si budeme muset počkat na začátek podzimu.

Třetí hra ze Zeměplochy - Semafory - již sjela z výrobní linky. Fanoušci Prachettova světa mohou jásat a tuto abstraktku očekávat v české lokalizaci v průběhu srpna.

Konečně jsme se dočkali a začíná se pracovat na Timeline: Česko. Je potřeba vybrat typicky česká data a kreslit obrázky, proto se dalšího přírůstku do rodiny Timeline dočkáme až v příštím roce. Grafiky karet se zhostí Alena Kubíková, která dodala podobu hře RONE.


Začátkem června dorazila na sklad MINDOKu karetní stavitelská hra Machi Koro i s prvním rozšířením Velkoměsto. Jedná se o rychlou budovatelskou hru, ve které stavíte malé město, jenž budete dále rozšiřovat a budovat. Čím více staveb postavíte, tím vyšší příjmy ve svém tahu můžete získat. Dejte si však pozoro, aby Vás o cenné zdroje nepřipravili pomocí svých budov soupeři.


Fanoušci karetní Hry o trůny mohou jásat. Blackfire zdárně plní sliby a postupně vychází rozšiřující balíčky s dalšími kartami. Krom velké deluxe expanze Vlci severu, která rozšiřuje primárně rod Starků, by se v obchodech do 3 měsíců mělo objevit rozšíření posilující Lannistery – Lvi z Casterlyovy skály. Více o karetní hře se dozvíte zde.

Máte-li rádi dvojkovku ze steampunkového svět Shuffle Heroes, ve které se snažíte zlikvidovat svého protivníka, tak si můžete přečíst tématickou povídku Hlas ze tmy od Vladimíra Holého. Povídku naleznete na tomto odkazu.

Máte rádi sushi? Lokalizaci vtipné karetní hry právě o pojídání toho pokrmu – Sushi Go - Blackfire dokončil. Každý hráč si vybere z rozdaných karet jednu a tu vyloží. Ostatní karty předává hráči po levici. Musí se tak rozhodovat, nejen podle vlastní sady sushi karet, ale také podle toho, co mají vyloženo soupeři. Napětí do hry vnáší i speciální karty hůlek, které umožňují vzít si kartu navíc nebo karta s wasabi, která umožňuje ztrojnásobit hodnotu sushi karty. 

Česká lokalizace hry, ve které jde hlavně o příběh, je hotova. V kooperatiní sci-fi hře T.I.M.E Stories se hráči stanou zaměstnanci stejnojmenné agentury a budou cestovat v čáse, plnit mise a předcházet časovým paradoxům a změnám v časoprostoru. Musím říct, že na tuto pecku nejde jinak než se prostě těšit...


Toliko k novinkám v deskoherním světě a vrhneme se na pár tipů na hry, které si můžete vzít na dovolenou. Tyto hry by měli splňovat kritérium skladnosti a ideálně rychlé partie. Rozhodně se vám budou hodit při nepřízni počasí nebo v čase nudy na pláži. 

Mezi tipy rozhodně nesmí chybět Rexí záležitost Timeline. Hra je v malé plechové krabičce a zabaví jak dvojce, tak i početnější skupinu. Principem hry je jako první se zbavit kartiček v ruce a to tak, že je umístíte správně na časovou osu. Můžete si vybrat až z pěti tématických celků, které v české lokalizaci vyšly, a libovolně je mezi sebou kombinovat.

Dále můžu pro fanoušky her na hrdiny doporučit jednoduchou hru Vzhůru do podzemí. Pokaždé když je hráč na tahu, se může rozhodnout, jestli dá novou příšeru do podzemí, okrade hrdinu o nějaký z předmětů či skončí v tomto kole. Hráč, který jako poslední v kole zůstane, se s hrdinou musí vydat do podzemí pro nehynoucí slávu nebo naopak potupnou smrt. Hra obsahuje čtyři různé hrdiny s unikátní sadou předmětů, aby se hned tak neohrála. 

Ze stáje Mindoku můžu jmenovat například karetní hru Milostný dopis. Hra obsahuje pouze 16 karet a cílem každého hráče je na konci hry mít v ruce kartu s co nejvyšší hodnotou. Alternativou této karetky je Ztracené dědictví, jenž funguje obdobně a sdruhou sadou karet si ho můžete zahrát až v 6 lidech.

Pro dumavé povahy tu mám Boží zboží (recenze). Tato přenosná karetka procvičí vaše mozkové závity, ale rozhodně vás bude bavit.  

Tipem od Blackfireu pro početnější skupinku může být třeba Mascarade (recenze). Hra má jednoduchá pravidla a cílem hráče je jako první nasbírat 13 mincí. 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku