Ohlédnutí #24/2016

3. července 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #24/2016

S4TW s jardoomem vám přináší první prázdninové Ohlédnutí, ve kterém dnes rozebereme hlavně věci od Marvelu. Chytíme se ale i jiných témat, takže sednout za monitory a směle začít číst.

Knihy Dobrovský

Jak se stal Steve agentem Hydry?

BACHA SPOILER! BACHA SPOILER! BACHA SPOILER!

Jak se ukázalo, tak Stevovi vzpomínky na to, jak byl jako dítě přijat do Hydry a jeho věrnost k Hydře samotné, mu byly implementovány Kobikem, vnímající Kosmickou kostkou (Cosmic Cube), která překopala jeho mládí a to, jak se stal Super-vojákem. Vše se mělo odehrát během Avengers Standoff!. Kobik byl v té době pod kontrolou Red Skulla.

Tyto informace potvrzují, co si spousta fanoušků již myslela o to, proč se z Rogerse najednou stal takový fanatik Hydry. Odhalování tajemství, která vznikla v Captain America: Steve Rogers #1 pokračuje.

Tohle není poprvé, co byl Steve ovládnut Red Skullem. Během dlouhé historie se Skull pokusil Rogerse převézt na svou stranu silou, ovládnutím mysli a dalšími způsoby a to již za dob Jacka Kirbyho a Stana Lee, například v komiksu Tales of Suspense #67 z roku 1965. Stejně často se povedlo Red Skullovi ovládnout Cosmic Cube, aby mohl rozvrátit svět podle svých ideálů nebo aby změnil historii svých protivníků, například i dalšího Capa, Sama Wilsona.

Pro více informací doporučuji přečíst Captain America: Steve Rogers #2. Tento komiks vyšel ve středu 29. června.

Lone Wolf & Cub bude zfilmován

Manga série Lone Wold and Cub má potvrzený celovečerní film v anglickém znění. Producent Steve Paul (Ghost Rider, Ghost in the Shell) získal práva k remaku a sequelu od Koike Kazuo Gekiga Sonjuku, Inc. na velmi úspěšnou mangu od dvojice Kazuo Koiki a Goeski Kojima. Začátek natáčení se plánuje na rok 2017 a film by měl nést název Lone Wolf and Cub: Final Conflict. Paramount Pictures bude film distribuovat celosvětově.

“Mnoho let jsem byl velkým fanouškem této značky a nemůžu ani říct, jak nadšený jsem, že mám příležitost se pustit po této cestě,” říká Paul.

I když se plánuje natáčet v angličtině, tak film by měl mít japonské obsazení. Jiná adaptace mangy, kterou Paul produkoval, Ghost in The Shell, byla kritizována za využití bílých herců, kdy hlavní hrdinku, původně japonskou ženu, která se jmenovala Motoko Kusanagi, hrála Scarlett Johanson.

Lone Wolf and Cub má již za sebou filmovou sérii, televizní seriál a dokonce i živou show. V roce 2012 byl dokonce režisér Star Trek Beyond, Justin Lin, jmenován režisérem anglické adaptace. Projekt se ovšem neuskutečnil.

Marvel Now! – kdo bude hrát prim?

Marvel postupně odhaloval skládačky puzzle, které nám představovaly hrdiny, kteří budou s největší pravděpodobností hlavními reprezentanty Marvel Now!. Původně bylo známo 16 postav – Solo, Jessica Jones, Foolkiller, All-New Wasp, Odinson, Miles Morales / Spider-Man, Ms. America, Doctor Doom, Black Panther, Prowler, Ms. Marvel, Riri Williams / War Machine, Captain Marvel, Slapstick, Steve Rogers / Captain America, Mosaic.

Teď k nim přibylo dalších 10 – Gwenpool, Daisy Johnson / Quake, Elektra, Gamora, Cable, Squirrel Girl, Moon Girl, Kate Bishop / Hawkeye, Dr. Strange a Amadeus Cho / Hulk.

Vlastně, je tam ještě jedna postava, pokud budeme počítat tu obrovskou zelenou nohu, která je vidět za skupinkou vlevo. Zatím není jisté, kdo to je, ale první, kdo přichází do úvahy je Fin Fang Foom.

To, že jsou na mozaice dvě skupiny naznačuje, že Marvel bude k Marvel Now! přistupovat podobně, jako tomu bylo u All-New All-Different Marvel, kde byly postavy také rozdělené do dvou skupin. Je zajímavé, že dvě postavy z Invincible Iron Man – Dr. Doom a Riri Williams – jsou ústředními postavami obou skupin. První skupina reprezentuje staré páky, druhá mladou krev.

Avengers trochu jinak

Marvel představil nový komiksový tým, který je složený z největších vlastenců jejich světa. Jedná se o samostatnou sérii, která ponese honosný název U.S.Avengers. Na komiksu pracuje scénárista Al Ewinga a kreslíř Paco Medina.

Tým povede milionářský mutant jménem Roberto Da Costa, který koupil záporáckou supervědeckou organizaci A.I.M. a díky svým penězům, schopnostem a vládním konexím, tuto organizaci přebudoval tak, aby mohl vytvořit ochránce, které Amerika potřebuje.

Tým je složený z velmi zajímavých jmén. Tím prvním je Thunderbolt Ross a.k.a Red Hulk. Generál Ross byl vždy patriotem a i když toho hodně pohnojil, jeho snaha konat dobro se přehlížet nedá. Dalším jménem je Daniella Cage, která zde zaujala post Captaina Ameriky. Ano, jedná se o Daniullu Cage, dceru Lukeho Cage a Jessicy Jones. Iron Patriot nemůže v patriotím Avengers týmu chybět a proto se do mechaobleku navleče Doctorka Toni Ho. Né náhodou tuto mecha zbroj používá právě ona. Je to totiž dcera Ho Yinsena, vědce, který se Starkem tvořil jeho první oblek.

Další jména už tak zajímavá nejsou, ale vynechat je přeci nemůžu, takže je nutné zmínit, že složení týmu doplní ještě mechanoid POD, Squirrel Girl a Cannonball. Tým U.S.Avengerů bude čelit první hrozbě, která na ně útočí z budoucnosti. To padoušské jméno je Golden Skull.

Bleskovky

  • Pacific Rim 2 má nový termín vydání. John Banega bude bojovat s Kaiju 23. února 2018. K tomu všemu se do castingu připojil Scott Eastwood, jehož role je v tomto blockbusteru zatím není známá.
     
  • Filmové adaptace videoherních záležitostí dostávají zelenou. Ačkoliv Warcraft v Americe propadl, asíjský kontinent naopak trhá rekordy a na to filmová studia slyší. Proto se začíná pracovat na celovečerním zpracování Dungeons & Dragons. Hlavní roli urval Ansel Elgort a režie byla svěřená do rukou schopného Roba Lettermana.
     
  • O tom, že Universal Pictures začíná tvořit hororové universum, jsem již mnohokrát psal. Nyní se k těmto projektům dostalo další velké jméno a do castingu se připojil Dwayne THE ROCK Johnson, který si zahraje Vlkodlaka. Tato osobnost se připojí k dalším velkým jménům, které sebou přinese toto oživení klasických hororovek. The Rock se tak postaví do řady ke jménům jako Russell Crowe, Tom Cruise nebo Angelina Jolie a Scarlett Johansson.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku