Festival Fantazie 2016

29. června 2016 Morzael Diskuze (0)
Festival Fantazie 2016

Po roce opět... Festival Fantazie. Už zítra začíná asi největší Fantasy/Sci-Fi festival a všeho s ním spojeného u nás. Zvažujete, jestli se tam vypravit, ale pořád si nejste jisti? Dovolte nám přidat pár argumentů PROČ ANO.

Knihy Dobrovský

FF sice nedosahuje kvalit a monumentálnosti velkých Conů, které můžete znát třeba z USA nebo Velké Británie, ale svou komornější a uvolněnější atmosférou vás dokáže okouzlit.

Kromě toho, že si můžete v podstatě kdykoliv zahrát téměř jakoukoliv deskovou hru, vyzkoušet nejnovější pecky na konzolích, natřít to kámošům v Guitar Hero, nebo shlédnout nové filmy za opravdu lidové ceny, můžete se ještě ledacos dozvědět na mnoha přednáškách a workshopech, které se v rámci festivalu pořádají. Nebo se potkat i s nějakou tou zahraniční hvězdou.

Pár přednášek mám opět i já sám. Letos konkrétně tři a budou během toho druhého víkendu akce (8-10.7.) v rámci sekce Comics Con.

V první z nich se podrobněji podíváme na to, jak číst Batmana (aneb přednáška inspirovaná naším nejúspěšnějším článkem), ve druhém probereme Jokera – pěkně od začátku po současnost, a v poslední dvouhodinové přednášce se prolítneme letem DC světem a jeho největšími událostmi. Takže dorazte, my tam budeme, můžeme pak večer dát pivko a pokecat, budeme se na vás těšit.

Na závěr připojuji i tiskovou zprávu přímo od pořadatelů:

Slyšeli jste o americkém ComicConu? Podobný festival je na dosah ruky i u nás. Se světově unikátním programem pro příznivce nejen sci-fi, fantasy a hororu v hrách, kostýmech, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách.

Festival fantazie 2016 uvítá zahraniční herce:

Ian Beattie                         (Hra o trůny…)

Christopher Judge          (Stargate SG-1…)

Ty Olsson                            (100, Supernatural, Shattered, Battlestar Galactica, Continuum…)

Herce je možné si poslechnout (s překladem) na zábavných besedách, lze se s nimi vyfotit nebo získat jejich podpis.

Velké herny (přes 30 konzolí, 50 počítačů a 70 stolů pro stolní hry) nabídnou všechny typy her - od videoher přes taneční, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Volné hraní, výuka her, představení novinek, turnaje o hodnotné ceny i přednášky, soutěže a besedy o hrách.

Fantastický program 21. Festivalu fantazie zahrnuje 25 programových linií, věnujících se nejen sci-fi, fantasy a hororu – zejména oblíbeným seriálům a filmům jako Stargate, Star Trek, Star Wars, Doctor Who, Červený Trpaslík, Pán prstenů+Hobit, Hra o trůny, Harry Potter, Supernatural… Celkem přinese cca 1400 pořadů!

Výběr cca 50 nejlepších SF&F filmů a hororů můžete vidět v kině Festivalu fantazie. Včetně premiéry filmů Legenda o Tarzanovi, Očista: Volební rok. A včetně projekce další legendy – české sci-fi Ikarie XB-1.

Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž FF Cosplay, divadelní představení, Půlnoční taneční a diskotéky, různé párty, Večer fantazie s vyhlášením cen Aeronautilus a mnoho dalšího.

Festival nabízí mládeži i dospělým fanouškům, rodinám s dětmi kromě programu i poslední možnosti ubytování, levné občerstvení, parkování zdarma, šatnu a další služby.

Kde a kdy? Chotěboř, 30.6.-10.7.2016

Další informace www.festivalfantazie.cz

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku