Crwecon 2016

8. června 2016 Morzael Diskuze (1)

Svátek všech příznivců komiksu přichází!

Crwecon 2016

Je velmi pravděpodobné, že jste o tom už slyšeli, ale co kdyby... takže chystá se klasický, legendární, spektakulární a vůbec úžasný svátek komiksáků všeho druhu (je jedno, jestli jste hipster, pláštěnkář nebo otaku) - Crwecon! Kdy, no už tento víkend (konkrétně 11.6.), takže zrušit všechny dosavadní plány, sbalit batoh a vyrážíme!

Knihy Dobrovský

Kromě toho, že se setkáte s mnoha sympatickými blázny, kteří mají úplně stejnou posedlost komiksovým médiem jako vy, dozvíte se ještě určitě hodně nového. Připraveno je pro vás spousta přednášek - za vypíchnutí stojí především dvě z naší vlastní produkce, osobně jsem pro vás totiž zbastlil úvod do čtení Batmana a pak něco povím o životě, díle a pěti největších peckách Granta Morrisona.

Na místě bude také panel s tuzemskými nakladately, kteří vám poví něco o tom, co chystají. Budou tam soutěže, bude tam pivo (limča samozřejmě taky) a Crew tam uvede rovnou 4 nové komiksy z jejich dílny. A vzhledem k tomu, že jeden z nich je Batman a druhý Sandman, tak by byla škoda o to přijít.

Připojuji ještě ofiko zprávu přímo od pořadatelů a doufám, že se tam potkáme!

11.6.2016 od 9.00 vypukne další ročník nejstarší komiksové akce u nás, populárního Crweconu! Tento sraz lidí, kteří se zajímají o komiksové umění ve všech jeho podobách, už vstoupil do svého druhého desetiletí... a jako už několik let za sebou, bude se opět konat v Praze v klubu Cross, na rohu Plynární a Jankovcovy, kousek od metra „C“, zastávky Nádraží Holešovice.

Dění bude tentokrát ještě nabitější než obvykle. Na programu jsou přednášky, křty nových titulů, rozhovory s největšími vydavateli (účast přislíbili Argo, BB/Art, Comics Centrum, Crew a Paseka), komiksové burzy, prodej originálních kreseb, promítání a další zajímavosti. Po velkém úspěchu z minulého ročníku je tu i tentokrát program zaměřený na mladší návštěvníky pod vedením Kláry Smolíkové, která je seznámí se základy komiksu. Kreslíř Petr Kopl (Zázrak) bude v rámci charitativní akce na požádání kreslit návštěvníky.

Příchozí čeká přednáška o komiksech na obrazovce, o tom nejzajímavějším, co minulý rok vyšlo, velký komiksový kvíz a vyhlášení vítězů ceny Fabula Rasa (ceny internetové stránky Comicsdb, kdy o nejlepších komiksech hlasují sami čtenáři). Tvůrci velké české superhrdinské série Zázrak promluví o tom, jak to celé vznikalo, návštěvníci se dozvědí, jak číst Batmana i tajnosti ze života Deadpoola i o velkých událostech hýbajících komiksovým světem.

Kromě toho tu bude i dražba originálních kreseb, vydavatelské panely a samostatná manga sekce i s promítáním filmů. Budou tu také deskové hry, které si můžete přímo zahrát (nebo koupit) a na místě budou i 3D tiskárny, takže bude možné vidět na vlastní oči, jak vzniká taková superhrdinská socha. A samozřejmě, jako vždy je tu i možnost nakoupit české a zahraniční komiksy, trička, placky, plakáty, hry či figurky za bezkonkurenční slevy!

A to vše jako vždy bez nutnosti platit jakékoliv vstupné.Stačí prostě jen přijít.

Podrobný program a další informace najdou zájemci na stránce www.crew.cz/crwecon, kde se dozvědí nejžhavější novinky a informace, případně i na stránce Crwe na Facebooku.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

TonyT Offline
TonyT 16/06/2016 (16. června 2016)
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli bude nějaká reportáž nebo dojmy z Crweconu, pro nás co jsme tam nebyli a rádi by jsme věděli co nového nebo zajímavého vydavatelé chystají. Zatím vím jen o Modré Crwi a o tom že prý BBart chyběl.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku