Morzaelovo zamyšlení #5 - Divný a divnější?

11. května 2012 Morzael Diskuze (12)

Když se nám komiksový autoři zblázní...

Morzaelovo zamyšlení #5 - Divný a divnější?

S dalším pátkem je tu opět nové zamyšlení. Tentokrát trochu uvolníme atmosféru a mrkneme se na pár komiksových úletů. Určitě jste už během let narazili v komiksech na velmi podivné postavy. A možná jste si taky říkali, jaký matroš jejich autoři asi užívali, když takovéto skvosty vymýšleli a následně vypouštěli do komiksového světa. 

Knihy Dobrovský

Udělal jsem proto menší výběr těch nejroztodivnějších charakterů.

 
Začneme vydavatelstvím DC: 
 
1. Angle Man (Úhlový muž) - Doufám, že jste při matice na základce dávali pozor, protože co tenhle týpek dovede s rýsovacím trojúhelníkem by se hodilo víc jak pythagorova věta. Jedná se o starého soupeře Wonder Woman, který vlastní magický trojúhelník, díky němuž dokáže ohýbat realitu, teleportovat se, rušit gravitaci a jiné fyzikálně nemožné kousky.  
 
 
2. Bouncing boy (Hopsající chlapec) - Ve zkratce se jedná o borce, který umí změnit svůj tvar tak, aby sám ze sebe vytvořil obří hopsající kouli. Je z 30-tého století a patří ke skupině hrdinů známé jako Legion of Super-Heroes. 
 
 
3. Bulletman (Kulkomuž) - Velmi starý komiksový hrdina. Jeho helma ve tvaru kulky popírá gravitaci a navíc vytváří slabé elektromagnetické pole, které odráží ostatní předměty. Takže umí létat a je nezničitelný. No s takovými schopnostmi není jiné volby, než-li se oblíknout jako lidská kulka a řešit zločin světa hlavou (a to tak, že doslova).
 
 
4. Captain Boomerang (Kapitán Boomerang) - Jedná se o starého a profláklého Flashova soupeře. Disponuje množstvím boomerangů všech typů, velikostí a barev, hlavně aby s nimi šlo páchat zlo. To, že postava není braná vůbec na lehkou váhu, dokazuje i fakt, že zabil otce třetího Robina, Tima Drakea, v Identity Crissis. Přesto všechno ale, Captain Boomerang, opravdu?
 
 
5. Chp - Je jedním z mnoha členů sboru Green Lanternů a ačkoliv se jedná o superpolicajta s nejsilěnjší zbraní ve vesmíru, asi bych z něj moc respektu neměl.  
 
 
6. Liberty Belle (Zvonilka Svobody) - Slečna, která je přes den hlavou módní agentury a v noci chytá v hrůzyplném obleku zločince. 
 
 
7. Beppo, the Supermonkey (Beppo, Superopice) - Super opice z Kryptonu se schopnostma Supermana, nemám sílu psát víc. 
 
 
8. Krypto, the Superdog (Krypto, Superpes) - Superpes z Kryptonu... každý je zvyklí na Supergirl, Batgirl, Batwoman a bůh víc o ještě, ale Superdog? Jedná se sice už o zažitou postavu, ale tenhle nápad já asi nikdy nepochopím. 
 
 
9. Matter Eater Lad (Hmotu pojídající chlapec) - další skvost z Legion of Super-heroes, jeho schopností je pozřít cokoliv - šutry, zbraně hromadného ničení... 
 
 
10. Ambush bug (Přepadající brouk) - Jedna z novějších postav a totální cvok. Jeho schopnost je teleportace všude, kde rozmístí své miniaturní brouky. 
 
 
 
 
 
Pokračujem do druhé největší stáje - Marvel:
 
1. Doctor Bong (myslím, že překlad není nutný) - Doctor Bong sice nemá žádné zvláštní schopnosti, ale díky vědě dokáže přeskočit pár (tisíc) let evolučního vývoje zvířat a proměnit je do humanoidní formy. 
 
 
2. Hammer And Anvil  (Kladivo a Kovadlina) - Dva uprchlí vězni byli zasaženi mimozemskou entitou, která proměnila jejich řetěz ve zdroj síly. Díky ní jsou supersilní a rychlí. 
 
 
3. Squirrel girl (Veverka holka :-)) - Velmi podceňovaná a velmi směšně vyhlížející postava v obleku veverky. Její schopnosti jsou inspirovány veverkou, stejně jako Spider-manovi pavoukem. Supersíla, obratnost, skoky až několik metrů vysoké, superčich, její řezáky mohou ukousnout dřevo, dále má ostré drápy, díky nimž může šplhat. Navíc dokáže komunikovat a spolupracovat s veverkama... ne já už dál nemůžu, prostě Squirrel girl!
 
 
4. Maggot (Larva) - Je jedním z X-menů. Jeho schopnost je strávit jakýkoliv materiál pomocí dvou slimáků, které má na ramenou (jmenují se Eany a Meany) a tím i čerpat energii z daných materiálů.  
 
 
5. Aqueduct - Záporák se schopností manipulovace s vodou. Ou jé!
 
 
6. The Needle (Jehla) - Dokáže svým paprskem zhypnotizovat lidi a tím je ochromit. Jako zbraň používá velkou jehlu, samozřejmě je na mysli ta jehla na šití. 
 
 
7. Sumo - Velmi originální postava, která má supersílu, supervýdrž a díky porci špeků kolem svého těla je i značně odolný vůči zranení. 
 
 
8.  Ape-man (Muž-opice) - Muž, který vypadá jako opice, má supersílu a zručný v pěstním souboji. 
 
 
9. Frog-man (Muž-žába) - Borec, který má superbotky, díky nimž dokáže skákat fakt vysoko. Očividně mu ta pekelná moc stoupla do hlavy a dal se na dráhu zločinu. 
 
 
10. Paralyzer - Na rukou má dvě krabí klepeta, která vypouští elektrický proud, jímž paralyzuje nepřítele. 
 
 
No občas mi přijde, že by bez některých postav byl svět komiksů šťastnější a hlavně důstonější. Tak to by bylo ode mě vše. Určitě jste sami narazili na spoustu podobných příšer, tak se s námi o ně můžete podělit rovnou zde v diskuzi. 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

batcat Offline
batcat 13/02/2014 (13. února 2014)
podla mna charakter potrebuje dobreho autora. priklad aquaman geof johns swap thing alan moore teda bez neho by nebol taky popularny. ale tito cavovia ktorych si nam pripravil no tych by nezniesol ani moore gaiman a miller do kopy.
MouJou Offline
MouJou 16/05/2012 (16. května 2012)
to kuci celkem odsrali no :D:D
Morzael Offline
Morzael 15/05/2012 (15. května 2012)
Jj to asi nikoho :-D ale někdo tyhle schopnosti hold dostat musel... :-D
MouJou Offline
MouJou 15/05/2012 (15. května 2012)
Podle me jsou oba trapni uz jen tim, ze to jsou proste rybaci :)....Na mori nenajdes nikoho, kdo by se jim vyrovnal...Narovinu..Me more vubec nezajima :D:D:D
Morzael Offline
Morzael 15/05/2012 (15. května 2012)
Já se ho chudáka musím zastat, tak úplně trapnej není :-D trapnej se stal až po tý lavině vtípků, který jsou na něj namířený... Podle mě je Namor od dost horší :-).
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku