Ohlédnutí #15/2016

1. května 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #15/2016

Prvomájové Ohlédnutí je připraveno a opět toho pro vás máme hodně. Letem světem internetem proběhlo v tomto týdnu mnoho informací a jardoom se S4TWem z nich vybrali to nejlepší a nejzásadnější, takže máte opět vše naservírováno až pod nosem.

Knihy Dobrovský

Steve Rogers se vrací zpět za svůj štít

Steve Rogers je zpět v akci jako Captain America a to právě včas, aby stihl začátek Civil War II. Již 18. května vyjde komiks Captain America: Steve Rogers #1. Psát to bude Nick Spencer, kreslit a barvit Jesus Saiz.

Je zpátky. Původní ochránce svobody se vrací s novým štítem, novým týmem a novou misí. A nebude jediný, kdo se vrátí zpět do akce. Určitě znáte jedno klasické rčení, které říká: “Usekni jednu končetinu a na tom místě vyrostou další dvě.”  HAIL HYDRA!

Je libo hororová komedie?

Tento týden bude mít debut nový grafický román pro lidi všeho věku od dvojice Steven T. Seagle (scénář) a Jason Adam Katzenstein (kresba). Komiks ponese název Camp Midnight a bude se jednat o kombinaci hororu a komedie, příběh se bude točit kolem letního tábora příšer.

Komiks od společnosti Image Comics byl dokonce nominován na cenu Young Adult Library Services Association (YALSA).

Seagle je v současnosti známý díky velkému úspěchu filmu Big Hero 6, který byl založen na postavách, které pomáhal stvořit. Ostatně to nebyla jeho první zkušenost při vytváření postav pro dětské filmy / seriály (Generator Rex, Ben 10).

Hvězda filmu Ex Machina novou Larou Croft

Hlavní hvězda filmu Ex Machina, Alicia Vikander, získala roli Lary Croft v chystaném restartu Tomb Raidera, který bude mít na starost společnost MGM.

Vikander převezme roli poslední herečky, která hrála Laru Croft, od Angeliny Jolie, který se naposledy objevila v této roli ve filmu Tomb Raider: Kolébka života v roce 2003.

Tomb Raider je založený na velmi populární videohře, ovšem v minulosti jsme se dočkali I velmi kvalitního komiksového zpracování.

Datum premiéry ještě není známo.

Stephen Merchant – poslední do týmu Wolverine 3

Britský herec a scénárista, Stephen Merchant je údajně nejnovějším přírůstkem do skupiny herců, kteří budou pracovat na filmu Wolverine 3. Jeho role je zatím blíže neurčená. Připojuje se tak k Boydovi Holbrookovi (bude hrát hlavní nemesis Wolverina), Patricku Stewartovi (Profesor X), Richardovi E. Grantovi (v roli šíleného vědce) a samozřejmě Hughovi Jackmanovi (který se bude loučit s rolí Wolverina loučit).

Merchant je dlouholetým spolupracovníkem Rickyho Gervaise, dále také vytvořil a hrál ve svém vlastním komediálním seriálu na HBO, Hello Ladies.

Třetího Wolverina bude režírovat James Mangold, který měl na starost i film The Wolverine. Poslední informace od 20th Century Fox říká, že by film měl mít premiéru 3. března 2017.

Filmové DC projekty mají trable

Po tom, co se na Snydera snesla vlna kritiky, se neústále spekuluje o tom, že směr, který DCCU nabírá, není úplně to pravé ořechové. Komiksáci a fanoušci jsou sice opačného názoru, ale jak to vypadá, WB momentálně ztrácí důvěru ve své projekty.

Snyder upadl v nemilost, a nyní se začalo spekulovat o tom, že James Wan, který se stará o sólovku Aquamana, nejspíš odejde od tohoto projektu. Zdůrazňuji, že jde jen o spekulaci. Pravdou ale je, že by nebyl první a nejspíš ani poslední. Vzpomeňme si například na Michella MacLarena, který jakožto režisér opustil tento post kvůli neshodám s vedením projektu.

Čerstvě nyní oznámil odchod režisér Seth Grahame-Smith, který pracoval na sólovce Flashe. Také jde prý o neshody a rozpor v tom, jaký směr nabíral film. Scénář ale zůstává původní a skripty Phila Lorda a Christophera Millera zůstávají také netknuty. Vypadá to tedy tak, že se WB zbavilo Grahame-Smitha jen proto, že se mu něco nelíbilo a nebyl ochoten se přes to přenést.

 

Bleskovky

  • DC Rebirth představí první ženskou Green Lanternku, která pochází z planety země.
     
  • George Miller by se měl stát režisérem Green Lantern Corps.
     
  • Netflix Punisher si vykoledoval vlastní sérii.
     

Závěrem trochu prvomájové poezie

"Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl nerdů čas.
Jeden web zval ke čtení zas,
o novinkách komiksových.
O komiksech šeptal snad každý web,

však jen ComixZone.cz je ten nej."

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku