Bleach 19: The Black Moon Rising

8. února 2016 Ikyy Diskuze (0)
Bleach 19: The Black Moon Rising

Bleach, další předlouhá manga série, kterou jsem dostal na paškál k recenzi! Tak se pojďme podívat na to, jak si zrzek Ičigo vedl ve svém už devatenáctém svazku v Česku!

Knihy Dobrovský

Hned ze začátku musím zmínit, že mám Bleach rád. Možná to bude z části kvůli nostalgii, z části kvůli mečům a z části z nějakého nepochopitelného důvodu. Takže na recenzi zrovna tohohle svazku jsem se opravdu těšil a byl plný očekávání.

Pokračujeme tam, kde předchozí svazek skončil. Vracíme se k souboji Joriuči proti Soi Fon a jejich střetnutí bylo naprosto parádní. Tím, že jejich kočkovaná je rozpůlena na dva svazky, tak souboj má menší dopad na čtenáře. Naštěstí flashback do minulosti Soi Fon je dostatečně zajímavý a zase nám ukazuje další aspekty a úhel fungování Soul Society. 

Nejvtipnější na celé knížce jsou momenty, na kterých je starý dobrý známý Ikkaku, který si boj se svým kamarádem Ibou vyloženě užívá a ikdyž stojí proti sobě, tak je přítomný vtip trefný a neotravuje. Ba naopak je příjemnou změnou - což se dá Bleachi často vytknout. 

K názvu The Black Moon Rising se ale pojí až hlavní chod komiksu. Tím je samozřejmě dlouho očekávaný finální střet Ičiga s Rukiiným bratrem Bjakujou. Kubo Tite se zde nešetří a černá barva, dynamika a kynetika souboje je naprosto skvělá. Moment, kdy Ičigo utíká před Bjakujovými útoky je naprosto fenomenální a akce pohltí snad každého hned na první pohled. 

Ičigův trénink se vyplatil a musím uznat, že efektivita jeho plného uvolnění je naprosto fantastická.  Tite vymyslel všechno tak aby mohl udělat souboj plný emocí, krve a hlavně i zvratů. Těsně před koncem souboje je zde moment, který je šokující a i jeho vykreslení pomocí černé tuže dodává momentu opravdu zvláštní a svým způsobem zvrhlý až šílený pocit. Rozhodně jsou to ale kvalitní poznatky, které kresbě u Bleache nejdou opravdu vytknout.

Kapitola č. 162. - právě ta kapitola, kde Ičigo má největší moment slávy byla původně v barevném provedení. Tudíž v našem českém vydání je bohužel pouze černobílá, ale i tak se kresba lehounce pozmění a můžeme místo přesné a tenké linky vidět spíše kresbu vodovými barvami. Osobně mi to nevadí, a změna byla minimální.

Bjakuja s Ičigem se trumfují a přebíjejí jeden druhého do momentu, kdy člověk se zatajeným dechem čeká jak to celé dopadne. Zase bohužel musím říct, že konec je lehounce antiklimatický a celkové rozuzlení působí zvláštně a ne plně uspokojivě. Mohlo se z toho vytřískat ještě o ždibíček víc. Rozuzlení celého svazku zakončuje bělovlasý kapitán a zase se dostává více pod roužku tajemstvím v Soul Society a tomu co se v něm stalo. 

Nejnovější svazek ze série Bleach rozhodně nezklamal. Přinesl dlouho očekávaný souboj, ukončil některé linky a ukázal, že Kubo Tite umí podat emoce silně, ikdyž uzavírání střetů není jeho silnou stránkou. I tak Bleach zůstává skvělou akční sérií, která má rozhodně co nabídnout.

Kresba, akce, zvraty při soubojích, dlouho očekávaný střet, pořád má příběh co nabídnout.
Zvláštní konce působící neuspokojivě.

Verdikt

Uzavírá se nám příběh z předchozího svazku a posouváme se dál. Ičigo stojí proti Bjakujovi a jde do tuhého. Střetávají se a meče řinčí jedna radost. Kdo vyhraje a kdo nakonec skončí jako poražený si budete muset přečíst sami, ale rozhodně Bleach stojí za vaši pozornost, pokud máte rádi akci, velké meče a mangu.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Ikyy
Ikyy

Mám rád surikaty.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku