Ohlédnutí #3/2016

30. ledna 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #3/2016

Poslední lednové Ohlédnutí je již nachystáno a čeká vás v něm opět kupa čerstvých informací ze světa komiksů. S4TW s jardoomem vás prostě nešetří a servírují novinky a zajímavosti, které nikde jinde pokupě nenajdete.

Knihy Dobrovský

Delroy Lindo jako Dominic Fortune

Herec Delroy Lindo byl obsazen do role Dominica Fortuneho, který se objeví v nadcházejícím seriálu stanice ABC, který ponese název Marvel’s Most Wanted. Tento seriál bude spin-offem k seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kde si hlavní role střihnou Adrianne Palicki a Nick Blood (respektive Bobbi Morse / Mockingbird a Lance Hunter).

Dominic Fortune je postava, která je inspirována postavou Scorpiona (u vydavatelství Atlas/Seaboard Comics). Obě postavy stvořil Howard Chaykin. Fortune debutoval v komiksu Marvel Preview #2 v roce 1975. Jeho skutečné jméno je Duvid “David” Fortunov, který se také nedávno objevil v komiksové sérii o S.H.I.E.L.D.u, stejně tak v i komiksu Hawkeye & Mockingbird.

Seriál Marvel’s Most Wanted od stanice ABC je v současnosti ve stavu, kdy se připravuje jeho pilot. Předpokládané uvedení seriálu na obrazovky je letošní podzim.

 

Komiks Suicide Squad si bere příklad z filmu

Film Suicide Squad se nedostane do kin dřív než v srpnu letošního roku, ovšem I přesto u DC doufají, že fanoušky tohoto týmu navnadí již teď svou novou, trochu obsáhlejší, minisérií Suicide Squad Most Wanted: Deadshot and Katana.  A I když tvůrci tohoto komiksu zatím neviděli film, tak přesto slibují, že do komiksu včlení prvky z filmu – včetně hlavní postavy, která je až nápadně podobná herci Willu Smithovi.

Tato šesti sešitová série si odbyla premiéru již tuto středu. Každý sešit bude obsahovat hned dvojitou porci příběhu (čili dva sešity / dva příběhy v jednom). A v každém čísle se dočkám jak příběhu o Kataně, který bude psát Mike W. Barr a kreslit Diogenes Neves, tak příběh o Deadshotovi (píše Brian Buccellato a kreslí Viktor Bogdanovic).

Barr slibuje, že se bude jednat o starou Katanu z roku 1983, kdy jí vytvořil spolu s kreslířem Jimem Aparem. A i když je technicky členem Justice League v současném DCU, tak Barr tvrdí, že bude v interakci se Suicide Squad.

Sebevražedníci budou hrát klíčovou roli I v příběhu Briana Buccellateho. A bude se jednat o temnou jízdu.

 

Iron Fist má nového scénáristu

Iron Fist od stanice Netflix je poslední seriál ze série Defenders, který ještě nemá oficiálně potvrzeného hlavního herce (i když představitel Luka Cage tvrdí, že herec už se našel). Ovšem tváře za kamerou jsou nám postupně odhalovány. Scott Reynolds, jeden ze scénáristů seriálu Jessica Jones, na svém Twitteru uvedl, že bude scénáristou i pro nadcházející seriál o Železné pěsti.

V prosinci bylo oznámeno, že Scott Buck bude také spolupracovat na seriálu Iron Fist, jako showrunner.

Bohužel k tomuto seriálu o moc víc informací zatím nemáme, takže nezbývá, než si počkat. Nás každopádně letos bude čekat druhá série Daredevila a první Luka Cage.

 

Mad Max s magií? To je Strayer

Archemancer Mala chce zachránit to, co ještě zbylo ze světa, ovšem potřebuje k tomu nějakého prďáckého lovce příšer, opravdového mazáka. A není nikdo lepší než Strayer! Pro něj není problém trochu pomoct, ale bude to něco stát.

Komiks měl premiéru tento týden. Jedná se o post-apokalyptický svět, který je okořeněný magií. Jmenuje se jako hlavní hrdina, Strayer a na starost ho má dvojice Justin Jordan a Juan Gedeon.

V centru příběhu je tedy Strayer, který je opravdu machr, co se týče lovení příšer. Má to jednoduše v krvi. Taky umí celkem slušně používat meč. Další ústřední postavou je Mala, která umí využívat magickou moc, ovšem magie nemusí vždy stačit.

Komiks bude vycházet u společnosti Aftershock a pokud jste fanoušky Mad Maxe, tak teď víte, po čem novém sáhnout.

 

Bleskovky

 • Rogue One nám představí Darth Vadera v trochu temnějším světle. Ačkoli je od začátku jasné, že Darth Vader je záporák v tom pravém slova smyslu, Rogue One nám ukáže tohoto zlosyna jako brutálního a chladnokrevného zabijáka.
   
 • Mark Ruffalo prozradil, že by on i všichni z Marvel Studios velmi rádi natočili Hulkovu sólovku, bohužel je vše v rukou Universal Pictures, kteří vlastní práva. Náhradním řešením je zapojení Hulka do třetího Thora a Avengers Infinity Wars. Jeho role prý ve všech třech filmech bude obrovská a do té doby se snad práva s Universal Pictures vyřeší, protože Hulk si tímto připojením do všech snímků buduje půdu pro vlastní film.
   
 • Zack Snyder žádal Christophera Nolana o požehnání k restartu Batmana.
   
 • Hugh Jackman naznačil, že poslední Wolverinova sólovka nám ukáže Wolverina staršího a také silnějšího. 
   
 • Druhý Blade Runner se začne natáčet již toto léto. Režírovat jej bude Denis Villeneuve a v hlavních rolích samozřejmě uvidíme legendárního Harrisona Forda.

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz