PragoFFest 2016

24. ledna 2016 Morzael Diskuze (0)
PragoFFest 2016

Zdravím všechny milovníky komiksů, knih, her, prostě geekovin všeho druhu. Pokud se vám zastesklo po letních festivalech zaměřených na tento druh zábavy, nezoufejte! Můžete si totiž dopřát PragoFFest a užít si stejnou porci zábavy i v led(n)ových dnech.

Knihy Dobrovský

Kdy a kde?

Už příští týden, konkrétně: 28. do 31. ledna 2016 | Modrá škola na Hájích

Kde najdu další info?

Je zbytečné tu vypisovat všechny informace, když si je v klidu můžete přečíst sami na přehledném webu: www.pragoffest.cz

Na co se těšit?

Na spoustu věcí. Vybrat si můžete z mnoha panelů zaměřených od počítačových her přes horor až po Hru o trůny. Mě osobně ale nejvíc zaujal výborný ComicsCon, no mrkněte sami na ten nařvaný program:

Superhrdinové versus věda

Vendula Juříková "eliera" 

Dokáže věda vytvořit superdinu? Mohl by Hulk či Spider-man by vůbec bojovat proti zločinu? Co na to super-myš a spider koza? (varování přednáška obsahuje stopy biologie)

Stan Lee a kolektiv

Vendula Juříková "eliera"

Život a dílo Stanley Martina Liebera a jeho interakce s titány komiksu. Byl Stan Lee opravdu vizionář a otec moderního marvelu nebo jen kradl dílo ostatním? Dozvíte se na přednášce :)

Nick Fury Agent of S.H.I.E.L.D (1998)

ComicsCon Team

Zvláštní agent David Hasselhoff je povolán do služby, aby zlikvidoval teroristickou skupinu Hydra, která má v plánu zničit Manhattan nebezpečným virem..

Trailery

ComicsCon Team

Trailery ke komiksové filmy a seriály. To nejlepší z roku 2015 a to co nás v novém roce čeká

Komiksy v roku 2016

Eva Šimková "Draugwen" 

Představení komiksů které u nás vyjdou. Nové tituly, pokračování a zajímavé věci, které byste si neměli letos nechat ujít

The Amazing Story of Superman

ComicsCon Team

V tomto obsiahlom dokumente zaoberajúcim sa mýtusom o komiksovom hrdinovi Supermanovi sa dozvieme jeho cestu od samého vzniku, počnúc rokom 1938, keď ho stvorili dvaja autori Jerry Siegal a Joe Shuster, až po filmové verzie Supermana

Jessica Jones

ComicsCon Team

Bývalá superhrdinka Jessica Jones, která trpí posttraumatickou stresovou poruchou, si otevře detektivní kancelář, aby mohla pomáhat ostatním lidem, a to včetně i jiných superhrdinů.

Lucifer s01e01

ComicsCon Team

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub.

Supergirl s01e01

ComicsCon Team

Představení a pilot nového seriálu.

Legends of Tomorrow s01e01

ComicsCon Team

Když už ani samotní hrdinové nestačí, svět potřebuje legendy. Jedna z legend se bude zoufale snažit zabránit tomu, co se má stát, protože spatřila budoucnost. Spin off seriálu Arrow a Flash

Hrdinové proti sobě

ComicsCon Team

Dvacet superhrdinů se setká proti sobě. Vyhrát může jen ten nejlepši. Kdo? O tom rozhodnete právě vy

Chorobopis Kapitána Ameriky

Hana Koutná 

Chcete vědět, proč Steve Rogers jedl syrové maso? Proč si léčil astma kouřením? A proč by ho americké vláda chtěla dát vykastrovat? Přijďte se pokochat obrázky, které jste naposledy viděli na hodině biologie, a dozvědět se něco o zdravotním stavu nejpatriotičtějšího hrdiny světa.

Y: The Last Man

Kristýna Routnerová "Kolikokoli"

Jeden z nejpovedenějších komiksových post-apo příběhů od Briana Vaughana a Pii Guerra, který vyšel pod křídly společnosti Vertigo. Přednáška bude koncipována jako představení k tomuto komiksu - takže bez spoilerů.

Vytvoř si vlastního Superhrdinu!

Jan Ladman "Joker"

Batman, Superman, Spiderman, Ironman. Ti všichni začínali jako skica, pojďtě si poslechnout přednášku o tom jak by měl vypadat správný superhrdina na začátcích a sami si u toho jednoho vytvořte. Nebo klidně i padoucha ;)

Teen Titans

Jan Ladman "Joker"

Teen Titans, mladý tým nadějných superhrdinů z DC universu. Pojdmě se podívat na jejich historii a současnost.

MARVEL vs. DC

Jan Ladman "Joker"

Přijďte si zadiskutovat, o tom kdo má lepší universe. Marvel nebo DC? Je lepší Batman nebo Ironman?

Jessica Jones - Not just a (Net)Flix!

Matěj Kondáš "Porty"

Ano, všichni jsou patrně značně poprdění z aktuálního netflixího hitu, ale my ostatní, comicsoví hipsteři a my co to máme raději na papíře máme Jessicu a její kamarády rádi od Briana Michaela Bendise. Nevíte o co se jedná? Přijdte!

Hrom do poličky - Jak nakupovat comicsy?

Matěj Kondáš "Porty"

Kde a jak nejlépe nakupovat comicsy? Vyplatí se kupovat sešitovky? A v čem jedeš ty, milý diváku? Kupuješ jenom česky, nebo sbíráš, nebo šmelíš UKK? Pojďme se pobavit a vzájemně obohatit na téma nákupu a sbírání comicsů. Diskuze vítána :)

Rat Queens

Kristýna Routnerová "Kolikokoli"

Už vás štvou komiksy nasáté testosteronem? Chcete komplexní ženské hrdinky, které se s ničím nepářou? Chcete poutavý příběh, kde nenajdete bezchybné Mary Sue postavy, ale reálné osoby s dobrými i špatnými vlastnostmi? Chybí vám v komiksech sex, nadávky, alkohol? Pak jsou Rat Queens přesně pro vás!

Komiksový kvíz

ComicsCon Team

Přijďte si otestovat své komiksové znalosti. Tradičný komiksový kvíz

Comics Holky Live

Eva Šimková "Draugwen" + Gabriela Shial Pešková

Sme Draug a Shial. Dve mladé baby, ktoré vám prinášajú novinky z komiksového sveta. Na Pragofeste nás možete vidieť naživo- povieme svoj názor na nové komiksy, komiksové filmy a seriály

Večer s komiksem

ComicsCon Team

Povídáni o komikse, živote a vůbec

Young Avengers

Věra Kučerová "Tinka" + Pavla Tenny Třísková

Co dělat, když vám Avengers neberou telefon? Založíte si vlastní tým! Young Avengers jsou banda teenagerů se superschopnostmi, kteří se rozhodli, že si svět zachrání sami. Není to ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Přijďte se seznámit s úžasným komiksem s ještě úžasnějším LGTB+ obsazením!

I is for Image - PGF Edition

Matěj Kondáš "Porty"

Nezávislé comicsové vydavatelství image chrlí poslední dobou jednu pecku za druhou. Jak se v tom vyznat a hlavně co si ke čtení vybrat a případně pořídit je vždycky dobré téma pro přednášku. Pojdte se inspirovat tím co v Image aktuálně letí.

 

Na závěr přidávám oficiální anotaci akce, která si rozhodně vaši pozornost zaslouží!

PragoFFest!

Hráči videoher si užijí mnoho desítek konzolí a počítačů na největším pražském festivalu popkultury od 28. do 31. ledna 2016. Modrá škole na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách. Mnohé z nich v kostýmech.

Herní část PragoFFestu přesahuje velikostí (přes 1100 m2) a pestrostí i podzimní herní veletrhy, přestože je pořádán neziskovým spolkem. Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny.

Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o League of Legends v LegendConu. Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény.

Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 20 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon.

Fanoušci sci-fi se dočkají pořadů o Star Wars a Star Treku, dalšími tématy programu jsou Doctor Who, Červený trpaslík a mnohé další seriály, filmy a knihy, další i v linii SeriesCon. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice.

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

Fanoušci fantasy se mohou těšit na linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů (sspolečně s dalšími fantasy a historickými tématy). Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie, vlkodlaků a duchů, tedy hororu a paranormálna.

MoveCon je  pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž PragoCosplay, možnost vyzkoušet si dabing, seznámit se s únikovými hrami, zahrát si v simulátoru startrekovského můstku Artemis...

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování).

Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000, čtvrtý přes 2400, pátý přes 3000, s rostoucí spokojeností. Šestý PragoFFest navštívilo 4300 fanoušků a hráčů.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz