Crew2 #49

20. prosince 2015 Damien Diskuze (0)
Crew2 #49

V říjnu nám vyšel drahý a milovaný, one and only dvouměsíčník z komiksového světa. Nová Crew na druhou s pořadovým číslem 49.

Knihy Dobrovský

Hellblazer: Rudá hrobka

Ne, rudou hrobkou nemíníme mauzoleum v Moskvě, ale název nového příběhu na pokračování ze světa kouzelníka, exorcisty, kuřáka a okultního prevíta - Johna Constantina. Všem bych doporučil si přečíst Drůbky na straně 2, kde je vysvětleno, proč začínáme příběh Mika Careyho od třetího sešitu.

Je to trochu matoucí, když jsme vrženi do děje, a v zásadě se ani nedá o prvním (potažmo třetím) dílu příběhu moc napsat. John zkrátka pátrá po člověku, který zemřel, a teď se otevírají otázky jako: kdo, proč, jak, a jak známe Careyho, na odpovědi si budeme muset počkat. První sešit rozhodně ale nepostrádal atmosféru a onu patřičnou mystiku.

Ochutnávač 3

Pokud jste měli za to, že divnější schopnost než má cibopat Tony Chu už být nemůže, měli byste se začíst do třetího dílu Ochutnávače. Psát o jídle tak, aby měl čtenář pocit, že ho skutečně jí, to může být totiž docela praktické, jako nebezpečné. A právě dívka s touto schopností se ocitne v hledáčku agenta FDA, i když možná ne z důvodů, které by si představovali jeho nadřízení.

Další díl z této série rozhodně stojí za přečtení a mě uspokojivě pobavil. Nadto bych vypíchnul kresbu, která si moc s lidskými proporcemi hlavu neláme a plná veselých barviček pěkně doplňuje děj příběhu.

Dcera sov

Gaimanovi došly příběhy o kočkách, tak začal psát o jiném lovci myší. A jako obvykle je to tajemné, se špetkou magie a záhady. Příběhově jde o velmi střízlivou jednohubkou, ale se silně emotivním jádrem a, řekněme, morálním apelem.

Pokud máte Neilovu tvorbu aspoň trochu načtenou (což už v dnešní době není problém), můžete částečně odhadnout, jakým směrem se bude příběh dívky, kterou patrně porodila nějaká sova a která vyrůstala v odloučení od lidí, ubírat.

Jinými slovy Gaimanův rukopis v tom je zřetelný. Zda se jedná skutečně o příběh z deníkového záznamu Aubreyho Johnse ze dne 3. února 1897 jsem neměl možnost ověřit. Celý příběh pak provází malebná, uklidňující „pastelková“ kresba Michaela Zulliho, kterého známe již ze Sandmana.

Mimo všeho předešlého je v sešitu ještě dvoustránkový článek o Druuně, geneze jejího vzniku a jejích výtvarníků (čeká nás v rámci Mistrovských děl Evropského komiksu), a kterýžto článek sice napsal Milan Krejčí pěkně, ale ani tak mě to nepřesvědčilo o tom, abych si toto kreslené porno s kapkou příběhu pořídil.

Naproti tomu Ondřej Král napsal krátkou biografii a tvůrčí portfolio Jasona Aarona, autora série Skalpy, a s touto glorifikací scénáristy se můžu docela ztotožnit a rád bych si od něj přečetl i něco jiného, než jen „indiánskou detektivku.“ Nakonec v sešitu najdete na dvoustránce crewní doporučení na vánoční komiksy.

Všechny obsažené komiksy a publicistika, obálka
Hellblazer je trochu matoucí

Verdikt

Crew si dle mého drží standard už dlouhou dobu a přesvědčuje mě o tom i nadále, jak vhodným výběrem příběhů, tak i neutuchajícím zápalem, se kterým hledají nové cesty, jak komiksy a články každý díl naplnit, nebo vervou, se kterou Jirka Pavlovský píše své úvodníky.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku