Deskoherní smetiště 10/2015

2. listopadu 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 10/2015

V říjnu proběhla jedna z největších událostí ve světě deskovek. 8. – 10. října 2015 se česká vydavatelství zúčastnila deskoherního veletrhu v německém Essenu. Z této akce vzešlo spoustu oznámených her pro další rok. Avšak samotný říjen byl ve znamení her, které vyšly v češtině.

Knihy Dobrovský

Na již zmíněném veletrhu REXhry dohodly dotažení lokalizace ke kooperativní hře pro 2 - 6 hráčů - Bomb Squad. Hráči se stávají členy týmu, kteří ovládají robota, jehož úkolem je likvidovat bomby a zachránit rukojmí. Hra kombinuje hry jako Space Alert, Hanabi či Robo Rally. Česká verze by se měla na pultech obchodů objevit v 1. polovině roku 2016.

Fanoušci Hvězdých válek by měli zpozornět. Na facebookovém profilu společnosti byl zveřejněn obrázek hry Timeline, tentokrát s tématikou Star Wars. Vydavatelství zvažuje českou lokalizací, ale zda se zrealizuje, je momentálně ve hvězdách. Chcete-li takto zaměřenou Timeline, je potřeba ukázat, že  o ni opravdu stojíte. 

Koncem měsíce jsme se dočkali naskladnění 3 menších her. Konečně dorazila minimalistická hra Malé Velké Galaxie, v níž kolonizujete planety. Další novinkou je rychlá a vtipná záležitost, ve které 1 ze 4 hrdinů podnikne cestu do dungeonu - Vzhůru do podzemí! a máte-li rádi škodíci a rychlejší party hry, výbornou volbou je poslat svá zvířátka vystát si frontu do věhlasného Safari baru.


Další hrou, která se dostala do projektu 100% záruky spokojenosti je party hra Sochy v akci. Poznáte koho vaši zkamenělí přátelé? Můžou tak třeba představovat jednotlivé planety sluneční soustavy, některý ze světoznámých tanců nebo třeba vodní sporty. 

Matematická hra, v níž to můžete soupeřům pořádně spočítat je v elektronické verzi. Školní ligy v Abaku se mohou zúčastnit děti školou povinné, které hrají sami za sebe nebo v týmu za svoji školu, a pokud se dostanou do finále, mohou soutěžit o pěkné ceny. Turnaj se koná od října 2015 do dubna 2016. Více informací naleznete zde. Desková verze hry je v projektu 100% záruky spokojenosti.

Ani MINDOK s blížící se filmem Star Wars nezůstává pozadu. Na facebokovým stránkách se objevila informace, že oblíbenou hru Carcassone možná na českém trhu uvidíme v provedení Hvězdých válek. 

Karetní hra Port Royal (recenze) se s jistotou rozroste o rozšíření na jehož českou verzi se můžeme těšit na jaře příštího roku. Tato expanze přináší solitérní mód a kooperativní hru.

Deckbuildingovou hru ze světa World of Tanks rozšíř další karty, tentokrát do hry přibudou japonské tanky, nové karty samozřejmě obdrží i stávající národy.

Českou verzi spatřila koncem října i party hra Krycí jména od proslulého Vládi Chvátila. Hráči jsou rozděleni do dvou týmů a cílem každého z nich je odkrytí všech agentů. Každý z agentů má jiné krycí jméno a vedoucí skupiny musí správně napovídat, aby jeho tým zvítězil. Pokud vás nepřesvědčí to, že hra se drží na 1. místě v celosvětovém žebříčku deskových her na Board Game Geek, tak určitě její příznivá cena.


Další oznámenou novinkou z Essenu je hra Portal: Uncooperative Cake Acquisition Game. Jedná se deskovou hru, která byla vytvořena na motivy pc předlohy - Portal a Portal 2. Hra by měla být dostupná ve 2. čtvrtletí 2016.

Dalšími 84 kartami si můžete zpestřit oblíbenou vyprávěcí rodinou hru. Dixit 6 s podtitulem Memories, jsou již k dostání.

Co-mix, hra v níž si nejprve poskládáte obrázky do komiskové stránky a po sléze k nim přidáváte bubliny, by mě již být dostupná ve obchodech s deskovými hrami. Pro fanoušky komiksů rozhodně zajímavý tip. 

Dokončení cyklu Trpasluj, poslední balíček dobrodružství s názvem Stín a Plamen, pro karetní hru Pán prstenů (info o hře) je už dostupný. 


Jelikož další deskoherní smetiště vyjde až za měsíc. Je třeba upozornit všechny hráče či nehráče, že v Brně se uskuteční  pod záštitou Planety her a vydavatelství REXhry 1. ročník Deskobraní. Akce se uskuteční v termínu 20. – 22. listopadu 2015. Více informací se dozvíte v tomto odkazu http://www.deskobrani.cz/.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku