Ohlédnutí #13/2015

1. listopadu 2015 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #13/2015

Ohlédnutí tu je vždy proto, aby shrnulo a našim čtenářům dopřálo velké množství těch nejdůležitějších geek informací uplynulého týdne. Tento týden opět přinesl mnoho novinek a jardoom se S4TWem vás o ně nechtějí ošidit. 

Knihy Dobrovský

Garth Ennis se vrací do války v Johnny Red

Garth Ennis nás tentokrát vezme do oblak a to ve svém novém komiksu, kde hlavní hrdinové budou váleční hrdinové. Série nese název Johnny Red a bude vycházet pod Titan Comics. Uměleckou stránku bude mít na starost Keith Burns. Toto dílo by měl být návrat k britské klasice, která vycházela v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století (Battle Picture Weekly), jejímiž tvůrci byli Tom Tully a Joe Colquhoun, ovšem bude se jednat o zcela nový příběh.

Johnny “Red” Reburn je eso mezi britskými stíhacími piloty během druhé světové války. Bohužel byl propuštěn ze služby své domovské zemi, ale v zoufalé snaze zůstat ve válce a pomoct rozdrtit nepřátelské síly, požádá Rusy, zdali by se mohl připojit k nim v boji proti nacistům. Ti ho přijmou a tak Red nakonec vede bojovou letku známou jako Falcons.

Série bude mít debut 4. listopad letošního roku a já osobně se na ní moc těším.

 

Mr. Freeze v seriálovém Gothamu

Už nějakou dobu se ví, že se Mr. Freeze objeví s seriálu Gotham. Nyní se ale oficiálně potvrdilo i jméno herce, který této postavě propůjčí svou tvář. Tím jménem je Nathan Darrow, kterého možná znáte ze seriálu House of Cards. Tento devětatřicetiletý rodák z Missouri se dostal do hereckého povědomí až právě díky House of Cards. Do té doby se ve filmech moc neobjevoval. Nyní ale neví kam dřív skočit.

Mr. Freeze je jedním z největších záporáků Batmanova světa. Nejvíc se však zviditelnil díky snímku Batman a Robin, ve kterém si jej zahrál Arnold Schwarzenegger.  Victor Fries alias Mr. Freeze je předním a velmi úspěšným Gothamským specialistou v Kryogenice. Bohužel jeho životní láska smrtelně onemocní chorobou, na kterou není lék. Proto ji zmrazí a doufá, že se lék později najde. Tato otřesná událost ho ale zavede na cestu největších DC záporáků

 

Chris Pine potvrdil svou roli ve filmu Wonder Woman

Již několik měsíců se diskutuje o tom, že Chris Pine by měl být dalším hercem, který se objeví ve filmu Wonder Woman, ovšem teprve před pár dny to potvrdil sám Chris Pine ve svém rozhovoru pro francouzské webové stránky Premiere. Nicméně ani z tohoto rozhovoru jsme se nedozvěděli, jakouže roli si to střihne.

“Já si opravdu nejsem jistý, co všechno smím prozradit. Samozřejmě, že jsem moc nadšený, Gal Gadot je super talentovaná, Patty Jenkins bude vše řídit a všichni společně natočíme tradiční film,” řekla hvězda filmu Star Trek. “Co mě ovšem nejvíc vzrušuje, je to, že budu pracovat na filmu, kde je ústřední postavou superhrdinka. Jsem součástí týmu společně s inteligentní, krásnou a silnou ženou, abychom společně zničili zlo a zachránili lidstvo.”

Premiere si po tomto rozhovoru dovolil spekulovat a prozradil, že si myslí, že by Pine mohl hrát dlouholetého partnera a milence Wonder Woman, Stevea Trevora. Ovšem tato informace je zatím nepotvrzena.

Wonder Woman bude mít premiéru 23. června roku 2017.

 

AMC potvrdilo další sérii The Walking Dead

Dle mého názoru se není vůbec čemu divit. Při pohledu na rekordní sledovanost a obrovské vlny diskuzí či reakcí na každý nový díl, se opravdu nemůžeme vůbec divit. AMC doposud neřeklo, kdy se nové série dočkáme a ani jak by vše mělo vypadat. Na tohle všechno si ale budeme muset opravdu ještě dlouho počkat. 

Z ohledem na minulé sezóny ale můžeme odhadovat, že se sedmé řady dočkáme v říjnu příštího roku a mohlo by jít o šestnáct epizod, stejně jako v sériích do teď. Jelikož teprve probíhá šestá série, není možno ani říct, koho vlastně v další řadě uvidíme a kdo přežije události právě probíhajících dílů.

 

Teaser seriálového Preachera

AMC ukázalo velmi krátký teaser z jejich nového seriálového projektu Preacher. Jak většina z vás ví, Preacher je komiks z devadesátých let, na kterém pracovalo duo Garth Ennis a Steve Dillon. Právě vzhled původních komiksů této dvojice je to, co nejspíš AMC inspirovalo, jelikož právě práce těchto dvou je v teaseru nejvíc vidět. Nikdo z nich sice na seriálu nepracuje, ale záblesky v teaseru velmi připomínají klíčové komiksové sešity a tuto podobu jistě vidí i všichni jeho čtenáři.

AMC tuto show uvede někdy v příštím roce a přesné datum uvidíme možná již dnes večer, při sledování nové epizody The Walking Dead, kdy v reklamním okénku uvidíme celý Preacherův trailer.

 

Flash Thompson ve své vlastní sérii – Venom: Space Knight

A o čem, že tento komiks vlastně bude?

Flash Thompson by se dal popsat mnoha slovy. Je to voják. Veterán. Podstoupil dvě amputace. Je to hostitel velice silného mimozemského symbionta. Je členem Guardians of the Galaxy. Zároveň je největším fanouškem Spider-Mana. Ovšem nyní, na rozdíl od svých kolegů z týmu Guardians of the Galaxy, bude mít vlastní, zbrusu novou sólovou sérii, Venom: Space Knight.

Vše bude mít na starost dvojice Robbie Thompson a Ariel Olivetti, kteří slibují příběhy překypující akcí, dobrodružstvím a mimozemských intrik. Nyní velvyslanec Země a vesmírný agent – Flash Thompson se stává člověkem, jakým vždycky chtěl být. Sakra mocným a důležitým hrdinou. Připoutejte se, chvilinku vydržte a jedem – tohle si totiž rozhodně nebudete chtít nechat ujít! Vesmírná dobrodružství oblíbeného Venoma započnou již v listopadu s komiksem Venom: Space Knight #1.

 

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz