Crew2 #46

11. července 2015 Damien Diskuze (0)
Crew2 #46

Crew na kvadrát číslo 46 uzavírá dva příběhy, kterými nás poslední dobu krmil. Jak si stojí spisovatelská městská fantasy a drsná noir kriminálka s nádechem mystiky?

Knihy Dobrovský

Mezi řádky 5

Není toho moc, co by mi tak utkvělo z této série v hlavě jako fakt, že to není kdovíjak světoborně nakreslené, ale na druhou stranu originálně pojaté. To se mi potvrdilo i v posledním výtisku, ačkoli ten byl pojatý trochu lépe, co se týče grafického zpracování. Poslední díl nás přivádí na přelom 19. a 20. století a sledujeme Rudyarda Kiplinga, kterak píše svá zásadní díla, ale rovněž proč a co jimi míní. Je celá jeho tvorba ovlivněna jakousi tajnou skupinou, tahající za nitky a jak souvisí s naším příběhem odehrávajícím se v současnosti? Pro mě osobně velký napínák, jak to bude pokračovat, protože poslední díl otevřel řadu otázek.

Sam a Twitch 7 a 8

Pokud mě paměť neklame, posledně jsme skončili v pěkné polízanici, respektive přestřelce policie s mafií. Jak se z toho naši dva borci vysekají, to si přečtěte. To, čím jsou tyto dva díly zajímavé a důležité, je jistě fakt, že se konečně dovíme, kdo je záhadný Udaku. No a vlastně se dovíme úplně všechno. Kdo je zabiják v bílém, kdo za ním stojí, jaký je jeho motiv a to všechno skoro na jedné stránce. To mi přišlo trochu škoda a uspěchané. A osobně mě ani moc celé to rozuzlení neuspokojilo, což je pro mě překvapení, protože až na drobné výhrady se mi tohle dynamické duo celkem líbilo. Konec zůstává tedy krapet plytký, a ač dává tušit možné pokračování, nevím, jestli bych byl za stávajících poměrů ochoten ho číst. Takže nám zůstává především výborné výtvarné provedení.

Verdikt

Na jednu stranu mě potěšilo Mezi řádky a jeho konec bych se nezdráhal označit cliffhangerem. Ač trochu graficky nevyvážené, troufám si tvrdit, že si u nás své fanoušky najde. To ostatně asi i Sam a Twitch, ale od těch jsem čekal něco víc, než to, co jsem dostal.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku