Aleš Kot slibuje krev a magii ve své nové sérii Wolf

7. července 2015 S4TW Diskuze (0)
Aleš Kot slibuje krev a magii ve své nové sérii Wolf

Abyste byli dobrým detektivem, tak si musíte umět dávat dohromady fakta a shromažďovat důkazy, ale co se stane, když je do klasického vyšetřování zapojena magie? Přicházející série Aleše Kota a Matta Taylora, Wolf, se bude tímto problémem zabývat. Bude zde zdiskreditovaný detektiv, který bude procházet ulicemi Los Angeles, kde se setkává člověk s mýty a jistá apokalypsa je na cestě.

 

Knihy Dobrovský

Wolf bude mít v sobě zakotvenou atmosféru pravé klasické detektivky, ale zároveň bude obsahovat magické a apokalyptické prvky, což zapříčiní jistou magicky městskou příchuť.

“Wolf je kriminální noir fantasy horor,” vysvětluje Kot. “Představte si Los Angeles takové, jaké je dnes, podivnou membránu mezi realitou a fikcí, která napomáhá apokalypse, a pak si uvědomte, že my lidé jsme schopni vidět pouze 3% dostupného světla a představte si, co se asi skrývá za těmi 97%. Upíří, vlkodlaci, succubi, a mnohem větší záhady? Tak sledujte.”

Vlk, který se objevuje v názvu série, je ve skutečnosti Antoine Wolfe, válečný veterán s prokletím a s několika špatnými rozhodnutími na triku, které dříve učinil.

“Antoine je bývalý armádní veterán, který byl zasažen podivným plynem a nyní je schopný vidět mnohem víc, než 3%, která jsem zmiňoval,” říká Kot. “Takže se vrací do LA a musí se nějak vyrovnat s několikero špatnými rozhodnutími, navíc mu tu zvláštní schopnost, která je pro něj spíše prokletím než požehnáním... takže se dá na pití, navíc objeví prášky, protože to je to, co mu utlumuje jeho schopnost vnímání. Ale zároveň potřebuje peníze, z důvodů, které se brzy stanou zřejmé. A pak se ukáže, že prokletí může být přetaveno na dar.”

22. července vyjde debutové číslo, ve kterém se Wolfe setká s dospívajícím sirotkem, který by mohl být klíčem k apokalypse, ke které se v LA schyluje. Když přišla otázka na tohoto hráče v komiksu Wolf, tak se Kot snažil udržet tajemství co nejvíc na uzdě.

“Její křestní jméno je Anita, příjmení nebudu říkat,” odpovídá Aleš. “Je tu něco, co bych chtěl říct k důvodu tajnůstkaření. Proč bych měl popsat obsah našeho úžasného, 58 stránkového prvního sešitu, který vyjde měsíc po tomhle interview? Chci, aby čtenáři měli dokonalý zážitek, a to znamená, že některé věci musejí objevit sami.”

Pokud jde o to, jak Aleš Kot vůbec v sobě objevil a rozšířil myšlenku, která nakonec zapříčinila vznik komiksu Wolf, tak tento scénárista řekl, že to bylo překvapivě jednoduché.

“Antoine Wolfe ke mně přišel již velice dobře vytvarovaný. Věděl jsem, co by mohl nosit, mohl jsem vidět, jak se hýbe,” prozrazuje Kot. “Ovšem já nejsem dobrý v kreslení, ale za to Matt Taylor je – takže jsme se kontaktovali a popovídali si o tom. Vše se nějak vyvinulo do ostrého sloganu, který je: ‘Krev a magie.’ Vidíš? Funguje to. A nejspíš to fungovalo I u Matta. Mluvili jsme o tom, že by Wolf měl mít hlubokou zločineckou noir perspektivu, což znamená, že Matt musí používat hru se stíny ve větší míře než obvykle, ale zároveň, když zasadíte příběh do prostředí Kalifornie, tak musíte dávat pozor I na druhou stranu mince – planoucí slunce. Tak jsme si nějak hráli s těmito kontrasty, a na vrcholu této hry přidal Matt citlivost, která je ostrá, jednoduchá a rovnou k věci.”

Kot má elektickou skupinu múz pro dílo Wolf, která sahá od režiséra Iron Mana 3, Shane Blacka, až po více esoterické autory próz.

“Co se týče přístupu, tak mám na paměti práce takových lidí, jako Shane Black (Smrtonostná zbraň, Poslední skaut) , H.P. Lovecraft, Clive Barker, Neil Gaiman,” vysvětluje autor. “Chceme vám pronajmout vstup do světa, a svět má mnoho příchutí. Když už mluvíme o chuti, tak kolorista je Lee Loughridge, který je zodpovědný za řadu sešitů Hellblazera a za krásné barvy v Deadly Class. Celý umělecký tým je, za mě osobně, perfektní.”

Kot je velmi nadšený, že mohl zasadit dílo Wolf do prostředí Kalifornie, kam se sám nedávno přestěhoval. Stejně tak je nadšený, že se mohl pustit do několika sociálních otázek – ale také do různých mýtických konceptů.

“Jsem také opravdu nadšený, že mohu rýpat do mystična, do Kalifornie a Los Angeles, do institucionalizovaného rasismu a průmyslovo vězeňského komplexu,” říká Kot. “Jsem nadšený z toho, že vám ukážu byrokracii Pekla a spoustu dalšího. Považuji svět hrdinů Wolf za tak skutečný, že se budete potit společně s postavami.”

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku