Útok Titánů 3

4. července 2015 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 3

Útok Titánů se stal doslova hitem současné manga scény a Crew nám jí dopřává opravdovou nálož. Stane se tento kontroverzní počin hitem i u nás, a je to opravdu taková pecka, jak se o tom šušká z dálného východu.

Knihy Dobrovský

Autor série nám v každé knize dopřává úplně jiný druh čtení. Není to ale jen o druhu čtení, ale i o cílovém bodu jedlotlivých knih. První kniha okamžitě popravila nám předkládaného hlavního hrdinu, tudíž si každý čtenář říkal, že se asi najde jiný charakter, který nám dá naději na záchranu naší rasy. Druhý díl ale překvapivě oživuje hlavního hrdinu a dopřává mu trochu rozletu. Oživení postav je v komiksech běžná věc a v manze to platí dvojnásob. Třetí kniha nám ale předkládá úplně nové směry, kterými příběh může plynout. 

Mangu lze pochopit jen tak, že se na ni budete dívat očima japonce. Teď nemyslím aby čtenáři přivřeli víčka a nad knihou šilhali. Narážím tím na fakt, že japonci a celkově celá asíjská kultůra je úplně jiná a pochopit ji není vůbec jednoduché. Stejně tak nebylo jednoduché pochopit některé zvraty v příběhu. Ono se zdá, že pořád mluvím spíš o tom, co bylo předtím a navážu tím na tuhle knihu, ale ono je čtení každé knihy tak rozdílné, že jen těžko uvěříte, že se pod každou knihu podepsal stejný autor.

Tempo této knihy je trochu pomalejší. Děj předchozích knih situaci vyhrotil a člověk od tohoto pokračování čeká nějaké rozuzlení. To ale nepříjde, což je obrovská škoda. Dá se na to ale koukat jako na super návnadu k dalšímu dílu, kde už prakticky rozuzlení přijít musí. Tato kniha moc akce nepředloží, což je v rozporu s předchozími díly. Rozhodně ale dostaneme větší dávku emocí, díky kterým více přilneme k postavám. Hlavní hrdina je zlomen, ale také motivován k vzestupu. Zlomeno je i město, jehož obyvatelé i vojáci jsou psychicky na dně, a situace v knize tak nabírá beznadějnou atmosféru a vážnější rozměry. Umírá další část populace, Titánů je zase o něco víc, a plány na záchranu jsou zhaceny. Hůř už být nemůže, nebo snad ano? 

Verdikt

Nejsem velkým čtenářem mangy, jelikož je v našich končinách pustoprázdno po výborných sériích. To ale neplatí v případě Útoku Titánů, který nezapadá do koncepce žádné běžné mangy a přichází s něčím trochu novějším. Tato série ale příjde s něčím novým pokaždé, když knihou listujete a to je důvod, proč tuto parádu číst a věnovat ji pozornost.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku