Pokračování Černobílého New 52

28. června 2015 Elessar Diskuze (2)
Pokračování Černobílého New 52

Jak Elessar řekl, tak se taky stalo. Přínášíme pokračování jeho původního dvojčlánku o New52 a všech událostech kolem něj.

Knihy Dobrovský

Sedmá a Osmá Vlna


DC se konečně dala dohromady, protože mají Batmana se Snyderem, jenž vydal Zero Year, Death of Batfamily a současný Endgame. Jejich číslo jedna je jasný a my to vše přečteme, jelikož každý příběh je boží. A jsou tu místní redaktoři, kteří se budou nad novými událostmi z Gothamu rozplývat. Taky je to začátek nových komiksů, které jak se zdá jsou slušné nebo jejich předchozí pokusy stály, tak za starou belu, že si to zkrátka neuvědomujete.

Deathstroke - Konkrétně nově vydaný Deathstroke proti svému předchůdci je jak světový bestseller, jelikož si z minulé tvorby pamatuji jen létajícího chlapíka, který házel ponorku na Sladea a nepřátele, kteří byli všichni na jedno brdo jemu podobní. Dostal nový obal a doslova omlazující námět kolem jeho rodiny. Kdo to neví, tak myslím měl tři syny – jeden z nich byl historicky překombinovaný, člen původních Titans, Jericho (ve stručnosti chlapík, který dokáže ovládat lidi), jenž byl konečně srozumitelněji představen do zrestartovaného světa. Ještě jsem zapomněl na dceru Ravager, která byla před New 52 docela dost cool, jako člen Teen Titans – pokud jí neznáte, tak si představte ženskou verzi Damiana Waynea. Bohužel se k ní autoři chovají, jak ke kusu hadru, protože se vždy jen mihne v komiksu o Superboyovi a působí na vás polovičně, jako kdyby si s ní nevěděli rady. Nový Slade zatím má jen pár kapitol, ale kresba a boje s Batmanem či Bronze Tigerem mu vypomáhají, tak bych ho klidně vyhledal.

Green Lanterny opustil po úžasném finále Third Army bohužel Geoff Johns, s touto situací šlo až na Red Lanterny a samostatně vydávaného Sinestra vše do kopru. Problematikou je to, že v příběhu chybí atmosféra a náhrada netuší co s rozjetým světem dělat. Vše je takové utahané a neustále dochází ke stejným válkám. Né, že by se to nešlo číst, ale v rybníčku už jsou lepší rybky, na které se lze podívat. Mimochodem na úplné dno se dostal Kyle Rayner se svým Green Lantern: New Guardians, kde bás naštve románek s Carol Ferris (životní láska Hala) aneb jako kdyby si Nightwing začal něco s Catwoman.

 

New Teen Titans - Díky bohu skončili Teen Titans, které vlastnili jedno s nejkontroverznějších finále. Abych vás neobtěžoval zbytečnými detaily, tak jejich úhlavní padouch se nakonec vzdal či rychle zestárnul, ve stručnosti z neporazitelného se stalo jedno velké zklamání. Tvůrci místo toho, aby si řekli v New Teen Titans (název může znít hloupě, ale je to tradice), že skupina potřebuje radikální změny, ať jde o vzhled či sestavu skupiny, tak maximálně vykonali znovu Beast Boye zeleného. Jejich nový náboj vězí jen v tom, že se tato mládéž stává více známá veřejnosti a tím si získali fanoušky. Například hudební skupina se třeba nechala inspirovat depresivní Raven a ta chodí dokonce na jejich koncerty.

Dědic Kápi - Další odstavec bude mluvit o mrtvém nemrtvém Richardovi Graysnovi, který dostane podle Bruce jeden z nejtěžších úkolů se infiltrovat do tajné organizace agentů Spiral. Pro DC je již s tímto akrobatem těžké pracovat, protože již vše zažil: vedl několik týmů, dvakrát byl Batman, rozhodl válku v Infinity Crisis, chránil sám své město a získal dokonce velké postavení v kolektivů hrdinů DC. Jeho základní vývoj byl již překonán a v New 52 aby byl zase Nightwing muselo všem připadat, jak krok dozadu když již v klidu zvládal úlohu Temného Rytíře a vedl svoji Justice League. Do toho vás opravdu štvalo, jak je neustále zesměšňován či má až přehnaně velkou smůlu, například „menší spoiler“ všechny své finance vloží do přestavby zábavného parku a díky Jokerovi lehne popelem. Pak dojde k odhalení jeho identity a zase vám vadí, že ani Riddler neví kdo je Dick Grayson. Do toho ještě částečně nulová reakce členů Batfamily na jeho smrt, protože když padl malý Damian, tak každý procházel svým vlastním smutkem. O tom, že Richard žije ví maximálně Luthor, Catwoman a Cyborg, ale že by někomu něco řekli?! Nevím no, zde jsou v ději díry. Poslední kapitola Nightwinga 30, ale vše vynahrazuje jeho střet s Batmanem, kde zdemolují většinu Batcave.

Otočím list, agent Grayson je naverbován Spiralem, jelikož ten často bere pod svá křídla lid, kteří by měli být údajně mrtvý. Scénář je dokonce psán znalci, jenž vlastní prý zkušenosti ze špionáže, ale že by to šlo nějak znát to nikoliv. Spíše tu „dědic kápi“ na vás působí, že si ho autoři váží a dostává ten kredit, který si správně zaslouží. Tento odlišný směr mne překvapil a dokonce konečně vlastní slušný humor, kupříkladu má od šéfa jako vedlejší úkol být homosexuálním gymnastickým instruktorem na speciální škole pro dívky (kde je sídlo organizace) a aby je trochu „odradil“.

 

Multiversity


Multiversity - Kolem alternativních světů končí pomalu dlouhá válka na Earth 2 s Darkseidem, ale závěr na vás působí uspěchaně. Myslím to doslova, jelikož se vám zdá, že některá políčka byla odstraněna a vše vám připadá zmatené. Jak se zdá někdo si něco usmyslel a tak nestíhali s termínem, když pomalu započínala Convergens o které budu mluvit později. Další nové dílo je ještě Multiversity, ale to znovu píše „Morrisonka“ a to znamená, že většina lidí nebude tušit co se děje. Tady jde o to, že musíte chápat, jak fungují alternativní světy DC Comics a jak fungují, i když se o to první díl Convergens snaží, tak to není sranda. Pokusím se vše možná v dalším článku vysvětlit, jak já vše chápu a je možné, že to nepochopíte. Ve stručnosti Multiversity je krásný v tom, že převypravuje po svém první světovou krizi světů. Konstatuje ten fakt, že čas je nadevše, protože ať změníte cokoliv radikálně v určitém světě a to vytvoří automaticky změny v dalších světech, tak ta stará minulost se jen zopakuje, i když s částečně odlišným scénářem. Pro nás to znamená, že v první krizi vedl odboj vůči Anti-Monitorovi první superhrdina z obálky Action Comics aneb Superman ze staré Earth 2, ale tím že v New 52 zemřel, tak jej nahradí odlišná verze černého Supermana ze Země 23, kde je dokonce prezidentem USA, ale také odlišní členové z dalších alternativních světů. Soupeř je také odlišný, ale vše se zatím rozjíždí a ani já netuším o koho se jedná po posledním díle. Nová Justice League s 30+- členy postavená z postav několika alternativních světů bude postupně čelit zlu, které pochází asi mimo samotný čas a klubko 52 realit.

Batman Eternal - Na tomto příběhu dělalo několik autorů, v čele stál především Scott Snyder a vycházel každý týden. Slibovali nám, že „Batman Eternal“ bude revoluční event, jenž změní celý Gotham. A stalo se tak? Víceméně ano, ale spíše mi to připadalo, že ty základní přírodní zákony temného města osekali až příliš. Tady je zase velký problém, že na tom dělalo až příliš autorů, jak jsem již psal, nikdy to tak zdaleka nedopadá dobře. Finále na vás tak nezapůsobí a než se k němu dostanete, tak to trvá zbytečně 52 kapitol. Příběh je velmi rozkouskovaný, ať jde o linku s Batgirl, Batwoman a Red Hoodem či děj mladších kolegů Red Robina s Harper Row, kterou znáte z děje kolem Talonů, kde Bruce vyloví z toho rybníčku, jestli si nepamatujete. Ona zde prochází změnou, kdy se díky obdivu Temného Rytíře z ní stává hrdinka Bluebird. Ve stručnosti, další do bandy pomocníků. Díky bohu, že je sympatická, ale pro mne osobně tehdá bylo hlavním tématem, co se stalo s Nightwingem a i když byla představena postupně dostatečně, tak ji asi nikdo pozitivně nepřivítal. Opačného rázu se, ale dostavilo u Stephanie Brown, kde byla znovu moderněji představena jako Spoiler, i když se stala nejvíce slavnou jako třetí Batgirl před New 52. Toto byl pro mne asi největší plus v celém ději, protože mi vadilo, že nebyla na počátku nových komiksů znovu představena, ještě kdyby představili správně Wallyho Westa a byl bych spokojený. Pokud ještě započítáte velmi zajímavého Jima Corrigana (všemocný Spectre), který tu chodí jen v „civilu“ v doprovodu s druhým Batwingem, synem Luciuse Luke Fox, kteří řeší záhadu v Arkamu. Tím bych skončil s postavami, který vám jasně naznačují, že děj je rozsáhlý, ale já osobně jsem se v tom začal spíše ztrácet, protože Batfamily potká každého známého padoucha a né vše vlastní obsah vhodný pro natažených 52 kapitol.

Jaký je počátek příběhu, co by mělo čtenáře navnadit? Jestli si správně pamatuji, tak děj začíná po Zero Year v klasickém Batmanovi ve 30 kapitole, kde je nám představen kousek příběhu, kdy se po boku Batmana točí modro-vlasá Bluebird, jak se snaží dostat do doupěte nového šéfa Gothamského podsvětí aneb krásnou Catwoman, která vlastní důležité informace, jak zachránit město. Tohle vás těžko může zaujmout, ale bude vám asi stačit, že v první kapitole Gordon někoho nechtěně zastřelí a to vykoná ještě dodatečnou řetězovou katastrofu, kdy zemře několik lidí. Komisař je zatčen a Bruce řeší, kdo ho do toho namočil, klubko je tak husté, že si neuvědomuje, že je loutkař často ten nejméně důležitý člověk......

Zápory jsem vyjmenoval a při konci se vám možná zalíbí, jak se konečně společnost projeví vůči Temnému Rytíři. Než bych zapomněl, mohl by mi někdo kdokoliv vysvětlit, jak může být Gothamské obyvatelstvo tak hloupé. Důvod je ten, že každý týden tam dojde k nezměrnému chaosu a umírání lidí, kdo tam může vůbec žít. To město by mělo být správně úplně v troskách nebo si lidi už zvykli? Trochu to už nechápu.

Jedna z věcí, co mne nejvíce štvala, je mini románek Red Hooda s Batgirl, jako vůbec to nedávalo znenadání smysl. Ona je sama asi o 4 roky starší a vždy ho neměla ráda, brala ho maximálně jako otravného mladšího bratra, který dělal vždy problémy. A najednou ji on obdivuje a tvrdí, že byla z nich vždy nejlepší, aspoň že Jason není úplný idiot a uvědomil si, že není nějaká druhořadá náhrada za Graysona. Úplně v závěru tam byla scéna, kde řeší oba jestli si mají zavolat. Podobné hokusy pokusy nikdo nemůže překousnout, když do vás přes 20 let cpou románek prvního Robina s Gordonovou dcerou. Fakt DC už netuší co dělat v tomto žánru, ale třeba bylo ironicky vtipné setkání Tima Drake se Stephanie Brown, kde na sebe dlouze trapně koukali. Kdo to netuší tak oni měli také dlouho komplikovaný románek před New 52.

Ostatní


V osmé a sedmé vlně nadále vycházeli komiksy z Gothamu ať jde o dětský „Gotham Academy“ či velmi temný „Gotham by Midnight“, ten mohl být opravdu dobrý, jelikož šlo o samostatnou jednotku policistů kolem zmiňovaného Jima Corrigana, který řešil případy kolem nadpřirozených bytostí. Ten kdo to kapánek tuší, tak je samo město slušně prokleté a hnízdem chaosu, čili myšlenka tu byla, bohužel kresba vám kazí celkový projev komiksu. Z mého pohledu zbytečný risk o výstřednou nemoderní kresbu, kterou by nikdo nekoupil.

O autorovi

Elessar
Elessar

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elessar Offline
Elessar 28/06/2015 (28. června 2015)
Odpověd na #6338 příspěvek od Morzael
Jestli je Snyderův Batman to nejlepší od DC, tak jsem rád, že jsem s DCčkem skončil. Dopřál jsem si už jen epickou Multiversity, protože Morrison je asi tak poslední autor u DC, který přemýšlí a nutí přemýšlet i čtenáře, a nemá potřebu vše podávat tak jednoduše jako zbytek autorů. Dřív bych se za DC bil, ale dneska...
Ještě bych ke Snyderovi přidal určitě Green Lanterny a hlavní děj od Justice League. Jinak průměr až podprůměr
Morzael Offline
Morzael 28/06/2015 (28. června 2015)
Jestli je Snyderův Batman to nejlepší od DC, tak jsem rád, že jsem s DCčkem skončil. Dopřál jsem si už jen epickou Multiversity, protože Morrison je asi tak poslední autor u DC, který přemýšlí a nutí přemýšlet i čtenáře, a nemá potřebu vše podávat tak jednoduše jako...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku