Černobílý New 52 část 2/2

23. června 2015 Elessar Diskuze (5)
Černobílý New 52 část 2/2

Pokračování Elessarova článku, který v první části nakousl a podhalil vše, co se stalo od počátku New52 až po Convergenci je zde. Varujeme, že je článek plný spoilerů, ale rozhodně je to článek štavnatý, a mohu prozraditj, že už teď  Elessar sepisuje další, který tento dvojčlánek dále rozvětví

Knihy Dobrovský

Pátá vlna a šestá vlna


Prodejnost komiksů a jejich vyhodnocení, lidem z DC řekli jen jedno, Superman stojí za kulový. Tím započala záchranná expedice, jelikož si myslím, že i tehdy vycházel už do kin Muž z Ocele a zjistili, že zkrátka Supík samostatně v komiksech bez zajímavé interakce s dalšími známými charaktery nemůže fungovat. Proto vznikla četba, jako Batman/Superman, která vlastnila temnou kresbu Jae Lee (Before Watchman: Ozymandias), je to vydařený příběh, kde Bruce a Clark poznávají své starší verze z Earth 2. V říjnu roku 2013 ještě vyšel jeho komiks s Wonder Woman, který taky neurazí, jelikož vlastní slušnou kresbu a střety například s Generálem Zodem. Vše určitě stojí za přečtení.

Supermanovo renomé ještě zachránil velevážený Scott Snyder s jeho docela krátkým arcem pod názvem „Nespoutaný Superman“, který již dokonce u nás vyšel. Škoda je jen ta, že dílo vycházelo až po 2 měsících a tak je nejlepší počkat či si rovnou koupit přeloženou verzi, protože není možné, aby jste si pamatovali veškerý příběh.

V této vlně, ale vyšlo taky hodně špatných komiksů (Trinity of Sin, Green Team), ale můj kamarád by mi dal určitě ránu, kdybych mezi ně řadil komediální Harley Quinn. Já ji osobně nečtu, ale podle jeho reakcí je s ní dostatečně spokojený a je rád za odlehčený vtipný příběh bez nekvalitně temného Suicide Squad. Taky vyšli komiksy, které zkrátka znovu nemají šanci na přežití, protože si autoři myslí, že se jedná o postavy, které dokáží zaujmout – Katana, Vibe. Dnes by byli po seriálech Arrow a Flash určitě lépe oceňováni, ale měli především špatně načasování. Ještě k tomu byl Constantine ve svém novém vlastním příběhu limitován věkovým ratingem, čili je jasné jakých kvalit dosahoval.

Apropo seriál Arrow donutil DC jednat, jelikož jejich současný GA, jak jsem tvrdil neměl šanci držet krok s úrovní seriálu, proto se otěží chopili páni Jeff Lemire a Andrea Sorrentino, kteří Olivera stáhli z kůže od veškerých kýčovitých serepetiček – hologram se sexy dívkou, aby rozptýlila stráž byl pro mne dostatečný důvod proč tento komiks přestat číst. Od 17 kapitoly se dostává konečně mezi skoro áčkové hrdiny a s dodatečným příchodem postav ze seriálu mohu tvrdit, že se tato operace vydařila + Green Arrow se dostal dokonce do Prahy.

Někdy v šesté vlně začíná, jak jsem se zmínil, nabírat tempo Muž z ocele. Jeho arc Superman: Doomed se promítá do několik komiksů, proto je lepší za pomocí Wikipedie nalézt si postupně kráčející kapitoly. Pokud se ohlédnu o jakého hrdinu se jedná, tak je to slušný event, i když s podivným závěrem, který započíná další osudy New 52 – Convergens.

Future End - Jeden z největších fuj-tajblů, co jsem kdy v životě četl. Pokud slyšíte o tomto poprvé, tak ihned zapomeňte, protože poslední dobou začíná být až příliš „in“ temný svět s apokalyptickým scénářem. Jako DC o tom psát umí, ale ta dějová linka musí vlastnit jen třeba 10 čísel s jasným přímočarým dějem (né +-50 kapitol), podařilo se jim vykreslit budoucnost Damiana Waynea jako Batmana, pak jim vyšel slavný Flashpoint, jenž vytvořil New 52. V té jsme zažili úžasný arc Animal Mana a Swamp Thinga pojmenovaný Rotworld, který již po několikáté doporučuji. A potom vyšla Future End s klišé příběhovou linkou, kdy hrdinové padnou a jsou proměněni v krvežíznivé stroje.

Za vším stojí znovu program (satelit) Omac (Infinity Crisis), který stvořil částečně Bruce Wayne a dotvořil třetí nejinteligentnější muž na světě Mr. Terrific. Celý chaos v prvním čísle je jedna velká řežba, ale všichni z odboje padají jako hrušky. Opravdu nečekaně je zase jediný přeživší Temný Rytíř, který pošle svůj klon do minulosti, aby zachránil svět. Jediný plus v tomto okopírovaném scénáři z Terminátora je ten, že mladá kopie je slavný Terry z animovaného seriálu Batman Beyond.

Tím jakýkoliv pozitivní motiv pro slušný komiks končí, jelikož zjistíte, že se asi díváte na skutečnou budoucnost světa New 52. Ano může se stát, že uvidíme klasický příběh o změně času a nebo zažijeme znovu restart. Ten jsem v té době začal velmi vítat. Proč jsem, tak zahořklý vůči tomuto eventu?!

S Terrym jsme posláni do časové etapy, která vám vykecá většinu příběhů a závěrů našich hrdinů. Jsou to častokrát bolestivé spoilery, které vám kazí četbu dalších děl. Představte si to, že vám i řeknou o úžasné válce dobra se zlem, na kterou čekáte od té doby, co jste četli Earth 2, místo toho vidíte následky ve světě a pokud nejste idiot, tak dokážete předvídat, co se asi tak stalo. Jediná zajímavá budoucnost je v komiksu Red Lanterns a Swamp Thing, ty bych si jen tak z hecu klidně vyhledal a tady konkrétně příběhová linka s Guy Gurdnerem ho dostává konečně mezi áčkové postavy, jenž utáhnou sami svůj komiks. Jinak mnoho charakterů na vás spíše působí negativně a chtěli byste je vidět spíše všechny pod drnem (Mr. Terrific vás dodatečně začne ještě více více štvát).

Future End jsem ani nedočetl, jelikož děj je až příliš pomalý a dějových linek je zbytečně mnoho. Nové postavy vás vůbec nezajímají, protože je zatím zavedeným pravidlem, že ne-recyklované postavy nezískávají, tak velký obdiv ze strany čtenářů. Tento náročně dlouhý příběh bez pořádného konce, vás důrazně nutí přestat číst vše od New 52, protože jako fanoušek DC bych tuto emotivní událost přirovnal, k dětinskému zjištění, že Ježíšek nikdy neexistoval.    

O autorovi

Elessar
Elessar

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

FloTin8 Offline
FloTin8 26/06/2015 (26. června 2015)
Odpověd na #6322 příspěvek od Elessar
Já nikdy neodešel jen jsem neměl inspiraci. 
Já Future End četl celý --- a teď toho lituji. Škoda že Snyderův Superman Unchained nebyl delší.
spiderbat Offline
spiderbat 24/06/2015 (24. června 2015)
Odpověd na #6322 příspěvek od Elessar
Já nikdy neodešel jen jsem neměl inspiraci. 
Tušil jsem to a jsem rád, že jsi ji našel.
Elessar Offline
Elessar 24/06/2015 (24. června 2015)
Odpověd na #6321 příspěvek od spiderbat
Já jsem hlavně rád že ses vrátil.
Já nikdy neodešel jen jsem neměl inspiraci. 
spiderbat Offline
spiderbat 24/06/2015 (24. června 2015)
Odpověd na #6318 příspěvek od Elessar
Menší info tento článek není po Convergence, ale ty dva další články budou po Convergence a možná dál. 
Já jsem hlavně rád že ses vrátil.
Elessar Offline
Elessar 23/06/2015 (23. června 2015)
Menší info tento článek není po Convergence, ale ty dva další články budou po Convergence a možná dál. 
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku