Battleworld aneb podivné boje v rámci Secret Wars

3. února 2015 S4TW Diskuze (1)
Battleworld aneb podivné boje v rámci Secret Wars

Battleworld by se dal označit za takové hřiště nadcházejících Secret Wars a všech souvisejících sérií, na kterých se bude odehrávat spousta velkolepých bitev. A nyní se takto bude jmenovat i jedna ze sérií, která bude spadat pod Secret Wars.

Knihy Dobrovský

Marvel oznámil Secret Wars: Battleworld jako čtyř sešitovou sérii, která nám postupně představí různé postavy – a různé verze z alternativních vesmírů těchto postav – bojující se sebou navzájem. Editor této série Jon Moisan popisuje knihu jako “divnější, zábavnější a lepší” a dodává, že možné příběhy, které se zde vyskytnou, jsou opravdu unikátní. No, posuďte sami, když víme, že by se tu mohly objevit takové souboje jako: Punisher z 1602 versus 2099 Iron Man či několik soubojů, ve kterých bude vystupovat Howard the Duck. Vskutku se bude jednat o královské bitvy.

Každý ze čtyř sešitů bude údajně obsahovat dva příběhy. Josh Williamson a Mike Henderson mají na starost příběh z prvního sešitu, ve kterém bude Doctor Strange ovládat  Punishera a pošle ho do boje proti Spider-Manovi, Wolverinovi, Hulkovi a Ghost Riderovi.

Druhý příběh prvního sešitu od Eda Brissona a Scotta Hepburna nám nabídne pohled na to, co se stane, když M.O.D.O.K. zrekrutuje všechny M.O.D.O.K.y na Battleworldu z různých paralelních vesmírů. Určitě nečekte, že založí nějakou charitativní společnost.

“Pro mě je největší věcí  v této sérii a Battleworldu jako celku to, že můžeme vidět zcela odlišné verze postav, jak na sebe vzájemně působí a ovlivňují se novým a zajímavým způsobem,” říká Moisan.

I když Moisan a Marvel mlží ohledně odhalovaní toho, jaké konkrétní postavy se spolu potkají, prozrazují, že se určitě bude jednat o zábavné příběhy, které budou mít hlubší dopad na svět Marvelu.

Editor Marvelu říká, že mu byla dána určitá volnost, co se týče Battleworldu, v porovnání s ostatními řadami zapojených do Secret Wars. Což mu pomohlo v tom, aby mohl trochu popustit uzdu fantazii a nedržet se jen ve vymezeném prostředí, co se týče příběhu a dobrodružství.

“Zatímco ostatní série by se měli soustředit na své vlastní individuální světy, tak já jsem se plně soustředil na vytváření nejrůznějších cool bojů mezi postavami, které lidé nikdy neviděli,” říká Moisan. “Když je tedy vše řečeno, tak doufám, že nyní lidé vidí tuto sérii jako sbírku úžasných věcí, spíš než jen spoustu povídek. Upřímně si myslím, kde jinde byste mohli vidět Captaina Americu proti Iron Manovi a zároveň Howard the Ducka proti Hellcow a přitom by se pořád jednalo o stejnou knihu?”

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 03/02/2015 (3. února 2015)
Hlavně, aby tvůrci pro samé bitky, nezapomněli na příběh.
Minotaur.cz