Teenage Mutant Ninja Turtles

21. srpna 2014 jardoom Diskuze (3)
Teenage Mutant Ninja Turtles

Želváci opět dobývají svět a ComixZone u toho samozřejmě nemůže chybět. Teenage Mutant Ninja Turtles v podání Paramount pictures je v zámoří už deset dní k vidění, ale česká zákoutí tato staronová značka poznává až teď.  Premiéra filmu je za mnou, a já mám pro vás recenzi, dokud je téma čerstvé. Velmi čerstvé

Knihy Dobrovský

Želvy ninjové jsou srdcová záležitost, na které vyrůstal snad každý capart devadesátých let, který viděl první hraný film z roku 1990. Já se bál, že tento remake bude kýčovitou záležitostí, která není hodna jakéhokoli zájmu, a bez větších emocí kino opustí lehce zklamán. Právě proto jsem od filmu i přes perfektní trailery nic neočekával. 
 Pravdou ale je, že film se od začátku tváří zajímavě a duchaplně. Naštěstí zjistíte, že to není žádná přetvářka a zajímavý i duchaplný je. Musím se přiznat, že počáteční čtvrthodina není plná ničeho jiného než smyslných rtů Megan Fox. Já už ji ale okoukal v Transformerech, takže mi její něžná pusinka moc zajímavá nepřišla a proto jsem čekal na příchod želv, který na sebe nenechal dlouho čekat. S jejich nástupem přišla vlna zábavy, akce a adrenalinu. Pokud máte rádi první film z roku 1990, určitě budete vědět o čem mluvím. Želváci jsou vtipní, kreativní a energičtí čiperové, kteří vás provedou filmem tak rychle, až se nebudete stačit divit, že už je film u konce.

Film nejenom že se nesl ve velmi zajímavém duchu, ale dokonce sebou nesl některá překvapení. Jedním z nich je i obsazení Trhače, kterým měl být, aspoň podle mých informací, William Fichtner. Právě proto dávám tomuto filmu velké a velmi významné plus, protože jsem byl zásadně proti, aby Trhač nebyl Asiat. Vše je prostě tak jak má být. Ačkoli jsem nejdřív řekl, že jsem myslel, že film bude kýčovitým zklamáním a nakonec nebyl, některým laciným a okázalým scénám se Liebesman nevyhnul. Původ želv byl sice hezky nastíněn, ale bylo v něm až moc náhod a osudových spojitostí s April O´Neil, které prostě působí velmi okázale. Každopádně neříkám, že si scénář s osudy hrdinů nepohrál zajímavě.

Velkou škodou je absence senseie Třísky, který ve filmu takřka není. Mistr Tříska je, jako v předešlé filmové adaptaci, stavebním pilířem bojového umění, které Želváci ovládají. Každopádně mě mrzí, že nebylo o původu, dospívání a tréninku řečeno trochu víc. Snímek by měl o deset minut déle a já bych z kina odešel spokojenější ve všech ohledech. Film se nevyhne ani srdcovým záležitostem, které jsem na původním snímku měl tak rád. Kupříkladu nazvat senseie Třísku Krysou, je nevhodné a neobejde se bez trestu.

 Po vizuální stránce je film báječný. Želváci sice vypadají až moc nabušeně, ale není to nic, co by vám pohled na film nějak kazilo. Je fakt, že jsou to teenageři a sami to ve filmu zdůrazňují, ale kdo ví, co do nich píchali za mutagenní patoky. To mě přivádí i ke ztvárnění Trhače. Někomu se jeho robo oblek moc líbit nemusí, musím ale říct, že když vidím, jak jsou želváci velcí, svalnatí a připravení na boj, nebylo možné udělat z Trhače bojeschopného soupeře jinak.  Dohled Michaela Baye nad filmem je rozhodně poznat. Svižné akční záběry, kterým Bay vdechl duši, rozpozná každý fanoušek jeho filmového umění.

Verdikt

Jsem rád, že snímek TMNT dopadl takhle. Věrného nadšence a srdcového fanouška jistě tento film překvapí. Určitě se najde pár arogantních, maniodepresivních imbecilů, kteří film zkritizují ve všech ohledech a zařadí jej na samou spodinu letošních blockbusterů, ale to prostě nemine žádný film. Důkazem jisté kvality je i fakt, že za první víkend zámořského promítání přistálo v kinech 65 milionů dolarů, což je skoro polovina celkového rozpočtu. Já budu objektivní, a ačkoli měl film své mouchy, které přehlédnout nejdou a přehlédl bych je tuze rád, kladů je zde mnohem víc než záporů. Paramount se k tomuto úkolu postavil zodpovědně a tak by to mělo vypadat u všech remaků.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

fm.tua Offline
fm.tua 25/08/2014 (25. srpna 2014)
Mě překvapilo, že se to docela snaží držet seriálu. Když jsem to viděl, tak jsem si to okamžitě spojil a to mě příjemně překvapilo.  
Piccolo Offline
Piccolo 22/08/2014 (22. srpna 2014)
Jsem rád, že máme podobný názor. Obával jsem se, že budu sám :D Do kina jsem šel s vědomím, že film v USA nebyl zrovna trhákem, ale na druhou stranu jsem doufal, že informace typu: želvy budou ufouni a trhač je Američan, nebudou pravdivé. Na tuzemské filmové daatabázi...
kydlin Offline
kydlin 22/08/2014 (22. srpna 2014)
Naprosto souhlasím... Do posledního písmenka... Film vstřebávám od premiéry, která byla 6. srpna a nemužu se dočkat až film zkouknu znova...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku