První dojmy: Flash & Constantine

17. července 2014 Damien Diskuze (11)
První dojmy: Flash & Constantine

Jeden je členem Justice League, v červeném spandexu běhá rychlostí myšlenky a v ČR mu zatím vyšla jen jedna kniha. Druhý je silný kuřák a mág nad mágy. Mluvíme samozřejmě o Flashovi a Constantinovi, kteří v podobě seriálů zaútočili na televizní obrazovky. 

Knihy Dobrovský

Začalo léto a řada z vás ho nehodlá promarnit u vody nebo na kole, ale čas efektivně zužitkují čtením komixů, hraním her nebo sledováním seriálů. A nutno říci, že všeho máme dostatek. Konkrétně trh se seriály je v posledních letech vyloženě přeplněný, což je dobře, protože se vytváří zdravá konkurence a ti chytří z nás si mohou vybrat, co sledovat budou, a co nikoli. (Ti méně chytří budou čumět na všechno a pak to blahosklonně adorovat.)

Abych to celé zasadil do kontextu, před začátkem léta nám skončily série úspěšných Vikingů, Trůnů, Hannibala, Big Bangu, Agents of S.H.I.E.L.D., … Arrowa. Co s volným časem? Na přehlceném seriálovém trhu se objevily dva nové tutuly. Dámy a pánové, už jste kdysi u nás na stránkách mohli číst oznámení (tehdy ještě nadšené) o plánovaném seriálu The Flash. Ten mají na svědomí tvůrci rodinného dramatu o zelené karkulce a právě vypustili pilotní díl.

Pro ty, co neviděli, shrnu příběh. Barry Allen pracuje u policie, patrně jako chemik, a kromě toho že občas chodí ven s dcerou svého velitele, snaží se i zjistit, kdo to před lety zabil jeho matku. A když si takhle jednou lebedí v kanceláři plné chemikálií, bouchne urychlovač částic a na devět měsíců jde do limbu. Asi vám už došlo, že po probuzení bude mít Usain Bolt silnou konkurenci. 

Co je špatně? Z fleku vám řekneme, o čem bude celá první série. Hned v pilotu Barry zjistí, že není jediný, kdo je po nehodě nadán supershopnostmi, takže je evidentní, že celou sezónu bude chytat metalidi vzniklé při tom výbuchu. Ve volném čase pak bude fňukat za dívkou svých snů, která mezitím začala chodit s jeho kolegou z práce. Té ale tak v polovině série dojde, že je to nabubřelý kretén a bude chtít Barryho. Jenže ten už bude mít někoho jiného. Jak to vím? Stojí za tím lidi od Arrowa! 

Kromě Flashe se tam objevuje ještě tajemný muž na vozíčku, Dr. Wells, který Barryho zkoumal po dobu, co byl v komatu, a jeho dva sliční pomocníci: frigidní a nedostupná Caitlin a hispánský homosexuál Cisco. Pokud bych měl na oba dva koukat celou jednu sezónu, dozajista bych ztratil svou pohlavní svěžest. Záporákem pilotního dílu je jakýsi jouda, který umí vyvolávat tornáda (a ti bystřejší z vás asi tuší, jak se s tím Barry popasuje). 

Tvůrci prostě přejali koncept Arrowa se vším všudy. Jen přeskočili tu část, kdy to byl ještě koukatelný seriál a začali v bodě hloupého a naivního výtvoru, který se v kličkách tlustého střeva uvelebil hned vedle Upířích deníků apod. 

Druhým seriálem a potencionálním žroutem času se stal Constantine. Příběh o vychcaném a nikotinem nasáklým mágovi, který se snaží zachránit svojí duši. Původně ztvárněn Keanu Reevesem, nyní se snaží držet komiksového vzhledu rozcuchaného blonďáka v baloňáku. Akorát ty cigarety nějak tvůrci vypustili. Dát Johnovi užmoulaný žváro v posledních dvou minutách má asi působit výchovně. Jeho vizáž neutrpěla takové újmy jako v předchozím filmu, i když ta povolená kravata mi přišla trochu nucená. Kažodpáně vypadal jako frajer, ne jako blbeček Barry Allen.

Příběh prvního dílu není špatný. Představení hlavní postavy probíhá plynule a vcelku důvěryhodně a zápletku se dozvíte v prvních deseti minutách. Zjistíte, že v minulosti John zbabral exorcismus a poslal malou holku na děsuplnou jízdu pekelnými muky s ručením neomezeným. Zároveň se snaží ochránit mladou dívku, o kterou se pokouší jakýsi elektrický démon. Naštěstí dívka je díky amuletu schopna předvídat útoky démonů, a tak jim může Constatin zabránit.

A to je první úskalí seriálu. To, že dívčina zahoupe nad mapou divným medailonkem a řekne, že Belbezub zaútočí ve Stodolní smrdí hrozivým schematismem. Mám oprávněné obavy, že tímhle stylem pak pojede celý seriál a asi tak v poměru 5:1 to bude řešení aktuálního bubáka a posouvání se v hlavním příběhu. 

Atmosféricky na tom není první díl zrovna skvostně. Pokud se chcete nořit do houstnoucí temnoty, doporučuji otevřít septik a skočit šipku, Constantin vám toto nenabídne. Celkově se dá říci, že je to dost podobné Čarodějkám nebo Angelovi. Efekty jsou samozřejmě lepší, ale to bych tak nějak vyžadoval, když je to točené letos. Docela, ale opravdu jen docela zvládnuté je tam vymítání a zaříkání, i když bych možná chtěl něco víc, než omílání pár latinských frází. Snad příště.

Na každý pád je to seriál, kterému dáváme šanci a budeme se měsíc postit za to, aby to nesklouzlo k bezduché srágoře, a my měli po létě na co koukat. Na rozdíl od Flashe, na toho zvysoka serem.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 27/07/2014 (27. července 2014)
Odpověd na #4949 příspěvek od spiderbat
Mě se z jeho děl, líbili i první dva Bladeové, ale i u těch je asi fakt, že nebýt schopných režisérů, tak by asi taky nedopadly nejlépe. Což dle mého dokázala trojka, kterou Goyer, dostal do rukou celou...
Přesně tak, opravdu se někdy tolik divím, že takové lidí furt někdo zaměstnává. Bohužel jich je více.
spiderbat Offline
spiderbat 24/07/2014 (24. července 2014)
Odpověd na #4948 příspěvek od gumidekmedvidek
Ohledně toho Constantina mi bylo jasné, že to nedopadne tak uplně ok. David S. Goyerovi bych nesvěřil ani reklamu na prací prasek na kabelové televizi. Jeho výtvory, až na Batman Begins (tam ale na něj dohlížel Nolan), jsou opravdu k pláči. Škoda, že se do toho nepustila nějaká kabelová televize a nepřizvala si třeba Erica...
Mě se z jeho děl, líbili i první dva Bladeové, ale i u těch je asi fakt, že nebýt schopných režisérů, tak by asi taky nedopadly nejlépe. Což dle mého dokázala trojka, kterou Goyer, dostal do rukou celou...
gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 24/07/2014 (24. července 2014)
Ohledně toho Constantina mi bylo jasné, že to nedopadne tak uplně ok. David S. Goyerovi bych nesvěřil ani reklamu na prací prasek na kabelové televizi. Jeho výtvory, až na Batman Begins (tam ale na něj dohlížel Nolan), jsou opravdu k pláči. Škoda, že se do toho nepustila nějaká...
Morzael Offline
Morzael 19/07/2014 (19. července 2014)
Odpověd na #4900 příspěvek od Elessar
Nepodceňuj Smallville  Já ještě tomu všemu dávám šanci, protože jsem zažil zkrátka horší sr.... Každý má nějaký ten metr. 
Já Smallville nepodceňuju :-D je to pro mě srdcovka, ale je celkem smutný, že i dnes to zůstává vrcholem žánru :-D
Dadejs Offline
Dadejs 19/07/2014 (19. července 2014)
Tomuto článku bych opravdu rád dal palec dolů. Určitě se to dalo napsat slušněji. Navíc Barry v seriálu nepracuje jako chemik, ale jako forenzni specialista (nebo prostě něco takhle odborného. Chemik je blbost). A navíc se mu to nestalo v laboratoři, ale normálně doma. Osobně mě...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku