Podcast Crwe č. 6,5

25. února 2014 Morzael Diskuze (6)
Podcast Crwe č. 6,5

Nakladatelství Crew (konkrétně Petr Litoš a Jiří Pavlovský) vypustilo další ze svých podcastů, tentokrát s pořadovým číslem 6,5. Díl bude totiž pro svou rozsáhlost rozkouskován na dvě až tři části a my si můžeme dopřát první z nich už teď. Tématem tohoto podcastu jsou Otázky a odpovědi.

Knihy Dobrovský

Abych tu zbytečně někoho neobíral o zážitek a informace z první ruky, tak odkaz na daný podcast je zde: http://nakladatelstvicrew.podomatic.com/entry/2014-02-24T09_44_50-08_00. Pokud vám ale stačí můj osekaný výtah nejdůležitějších informací, pokračujte dále ve čtení. Případně pokud chcete vědět jen superhrubý souhrn toho, co se z podcastu dozvíte, přeskočte až na konec.

Jak jsem psal výše, téma podcastu jsou Otázky a odpovědi. Otázky poskytli věrní čtenáři komiksů od nakladatelství Crew a odpovědi jeho věrní redaktoři. Tak se do toho pusťme.

 

První otázka byla směřována na ve světě notoricky známou a u nás ne příliš úspěšnou sérii Kůstek. Dotaz zněl, jestli se můžeme někdy dočkat barevného vydání této fantasy série od Jeffa Smitha. Odpověď byla, že bohužel s největší pravděpodobností ne. Důvodem je vcelku nízká úspěšnost série, která sotva uživí dotisk kompletní série v černobílém provedení.

Proto mají v Crwi dle mého názoru celkem oprávněné obavy, jestli by vůbec Kůstka dovydali, kdyby se přeci jen rozhodli pro reprint v barvě, protože jeho cena by byla samozřejmě vyšší. Pokud by prý barevný reprint nějaké své starší série opravdu zvažovali, jednalo by se spíš o první díly Sandmana. I když tam jsou se svou černobílou verzí spokojení.

Další otázka se týkala Scotta Snydera (Batman: Soví tribunál, Americký upír) a jeho samostatného komiksu Severed, případně jiného hororového kousku od daného autora, jestli nezvažují v Crwi jeho vydání. Odpověď byla opět negativní, neboť se jim neosvědčilo vydávat samostatné komiksy, které nejsou podpořené sérií.

Následující dotazující se snažil redakci povzbudit a namotivovat do vydání pirátské manga série One Piece. Jedná se o sérii s dlouholetou tradicí překonávající o chlup i nekonečného Naruta. Zde byla odpověď o něco pozitivnější, nicméně pro fanoušky nejspíš neuspokojivá. Záleží totiž na úspěšnosti ostatních manga sérií, konkrétně hlavně na Bleachi. Pokud se Bleach uchytí stejně jako Naruto, budou moci zažádat japonské vydavatele i o práva k One Piece.

Pokračujeme v manze otázkou, zda Crew nechystá alespoň k Death Notu nějaký speciální box na komiksy. Odpověď je že ano, už se o tom uvažuje a prý i o boxech k Narutovi a Bleachi. A poslední mangoidní otázka zní, zda se nechystá také nějaký manga magazín. Odpověď zněla, že ne, že by se u nás s největší pravděpodobností neuživil.

Tím se z manga vod se přesouváme k Ultimate magazínu (Ultimate Spider-Man a spol.). Čtenáře zajímalo, jestli je série úspěšná a jestli v ní budou i nadále vycházet X-Meni.

Sérii se prý relativně dobře drží a její ukončení nehrozí minimálně do 18. čísla, které by mělo vyjít koncem tohoto roku, a kam až se pojede po boku Spider-Mana s X-Meny. Navazující dotaz redaktory nabádal ke znovuzavedení Fantastic Four právě do Ultimate magazínu, nebo alespoň jejímu střídání s X-meny. Na to redaktoři reagovali, že Fantastic Four stáhli kvůli tomu, že na ní bylo více negativních reakcí než pozitivních. Ty pozitivní se projevili právě až po jejím zrušení. Načež nabádají čtenáře, aby jim dávali větší zpětnou vazbu ohledně toho, co se jim líbí, protože jinak můžou mít dosti zkreslené představy o opravdové oblibě dané série nebo komiksu.

Což je problém, se kterým se potýkáme i u nás, kdy nevíme pořádně, jaké články by vás zajímaly, když máme zpětnou vazbu pouze od minima lidí, kteří náš web navštěvují (těm ovšem mockrát děkujeme). Takže je to i ve vašich rukou. Pokud jste s něčím spokojeni a rádi byste další věci od daného autora, redaktora, nakladatelství, to, že mu to dáte najevo, tomu může jen pomoci.

Zpět ale k Fantastické čtyřce, letos už se jí v Ultimate magazínu určitě nedočkáme, ale v roce 2015 je tu možnost, že jí opět Crew s Marvelem vyjedná. Otázka pak bude, jak magazín sestavit? X-Meni a F4 na střídačku? Nebo v jednom čísle 2x Spider-Man, 1x X-Meni a 1x F4? To se vše musí vymyslet a Crew bude určitě ráda za vaše návrhy jakožto čtenářů, jak by vám to nejvíc vyhovovalo.    

       

Navazující dotazující se ptá, jestli Crew chystá vydat mimo Ultimate magazínu i něco jiného od Marvelu, či jestli bude do konce vydání Ultimátního komiksového kompletu pauza. Odpověď zněla, že ne, nic nového nechystají. S Marvelem si dávají do konce UKK oraz. Jediné, co chystají, až našetří dostatečné množství peněz, je komiks Elektra od Billa Sienkiewicze a Franka Millera. Což je klasika, která se řadí mezi nejlepší komiksy, které kdy vyšly, takže se zde není třeba spoléhat pouze na spektrum fanoušků Marvelu.   

V otázkách pokračujeme k sérii Živí mrtví. Čtenáře zajímalo, jestli nechystá Crew opravené obálky k této sérii, protože na sebe nenavazují, jak by měly. Odpověď zní ne. Reprint jedničky už proběhl a je to totožná verze, jaká byla tištěna poprvé.

Další smršť otázek, která představitele Crwe zaplavila, se týkala jejich stránek. Zkráceně odpověď zní, že nějaká optimalizace stránek se chystá, ale zatím to není úplně horké. Ideálně aby zase spojili všechny jednotlivé komunity do jedné, aby nedocházelo k jejich separaci.  

Pokračujeme k americkému superhrdinskému mainstreamu, kterému by i nadále měl vévodit Batman. I když redaktoři jsou sami překvapeni, že ani Temný rytíř není žádnou zárukou úspěšnosti, prý byl očekávám větší zájem ze strany čtenářů. Problém je ale nejspíš s přebatmanováním trhu. Takže kromě dvou oznámených svazků - Batman: Smrt rodiny a Batman: Země jedna, se letos jiného nedočkáme. Ostatní superhrdinové mají bohužel ohlasy ještě menší.

S tím souvisí i otázka, zda je tu nějaká šance, že se dočkáme sešitovek Batmana v trafikách po vzoru komiksu Bart Simpson. Odpověď zní, že bohužel ne. Vzhledem k náročnosti vůbec do trafik nějaký časopis řádně dostat a faktu, že Bart Simspon je daleko populárnější postava než Batman, plus náročnosti propagace, to Crew neplánuje.

Následující téma se týkalo e-shopu s e-comicsy, resp. e-booky. Crew prý zatím nic takového nechystá, kromě pár výjimek, které už mají (např. prvních pět Garfieldů).

To by bylo z toho nejdůležitějšího asi vše, ve zbytku podcastu se dozvíte jaké mají Jiří Pavlovský a Petr Litoš doma sbírky komiksů, případně jak si je evidují. Následuje můj superhrubý souhrn informací.

 

Otázky a odpovědi
Otázka: Odpověď:
Barevný Kůstek? Nebude
Severed nebo jiný horor od Scotta Snydera? Nebude
One Piece manga? Záleží na prodejnosti Bleache
Box na komiksy pro Death Note sérii? Bude, nejspíš i pro Naruta a Bleach
Manga magazín? Nebude

Ultimate Spider-Man & spol. bude vycházet? Stále s X-Meny?

Bude vycházet s X-meny minimálně do čísla 18
Návrat Fantastic Four do Ultimate Spider-Man & spol.? Možná v roce 2015
Jiné komiksy od Marvelu?  Ne. Pouze časem Elektra: Assassin
Živí mrtví reprint s opravenými obálkami? Nebude
Letošní superhrdinské komiksy? Batman: Smrt rodiny, Batman: Země jedna
Sešitovky Batmana v trafikách? Nebudou
E-shop pro e-comicsy, resp. e-booky? Nechystá se
Zlepšení stránek Crwe? Časem ano

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 28/02/2014 (28. února 2014)
Tak už je tu další... http://nakladatelstvicrew.podomatic.com/entry/2014-02-28T08_11_53-08_00
Morzael Offline
Morzael 26/02/2014 (26. února 2014)
Odpověd na #4180 příspěvek od spiderbat
On se ten článek někomu nelíbí?!
Tak jsem se možná trochu sekl :-D, podle palců a komentů mi přišlo, že to nikoho moc nezajímá
spiderbat Offline
spiderbat 26/02/2014 (26. února 2014)
Odpověd na #4179 příspěvek od Morzael
Není za co. :-) Jo ten příští týden ještě udělám, ale podle ohlasu článku v tom pak nemám moc chuť pokračovat :-D
On se ten článek někomu nelíbí?!
Morzael Offline
Morzael 26/02/2014 (26. února 2014)
Odpověd na #4175 příspěvek od spiderbat
Můžu pozadat, o shrnutí dalšiho podcastu? Má prý vyjít, za týden. Díky
Není za co. :-) Jo ten příští týden ještě udělám, ale podle ohlasu článku v tom pak nemám moc chuť pokračovat :-D
spiderbat Offline
spiderbat 25/02/2014 (25. února 2014)
Můžu pozadat, o shrnutí dalšiho podcastu? Má prý vyjít, za týden. Díky
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku