--
Fantastic Four
--

Fantastic Four (česky také překládáno jako Fantastická čtyřka) je fiktivní tým superhrdinů z komiksových příběhů vydávaných nakladatelstvím Marvel Comics. Poprvé se tým objevil v The Fantastic Four #1 z listopadu 1961. Jeho autorem je tvůrčí duo Stan Lee a Jack Kirby. V době vydání se jednalo o první superhrdinský tým s vlastním komiksovým sešitem u Marvel Comics.

Komiksy v kterých skupina vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Fantastic Four (česky také překládáno jako Fantastická čtyřka) je fiktivní tým superhrdinů z komiksových příběhů vydávaných nakladatelstvím Marvel Comics. Poprvé se tým objevil v The Fantastic Four #1 z listopadu 1961. Jeho autorem je tvůrčí duo Stan Lee a Jack Kirby. V době vydání se jednalo o první superhrdinský tým s vlastním komiksovým sešitem u Marvel Comics.

Klasickými členy týmu jsou čtyři vědci, kteří získali své schopnosti, když byli při vědecké misi ve vesmíru vystaveni vysoké dávce kosmického záření, jsou jimi: Reed Richards (Mister Fantastic), Susan Storm (Invisible Woman), Johnny Storm (Human Torch) a Ben Grimm (Thing).

Zdroj: cs.Wikipedia.org

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1961
První výskyt The Fantastic Four #1
Svět Marvel
Alias Fantastická čtyřka

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 25. května 2014
Naposledy editováno 25. května 2014

Najdete nás na Facebooku