--
Guardians of the Galaxy

Osud celé galaxie v rukou zloděje? Ano, přesně tak. Když si uvědomíme, že spolu s ním brání vesmír ještě mluvící mýval, chodící strom, nájemný zabíják a dcera šíleného Titána Thanose, asi se jen zhrozíme a rovnou si vykopeme vlastní hrob. Přesně takhle vypadá šílená parta, která se nazývá Strážci Galaxie.

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původní tým Strážců Galaxie vznikl v lednu roku 1969 díky scénáristy Arnolda Blakea a kreslíře Gene Colana. Tyto dnešní legendy tehdejšího mainstreamového komiksu poskládaly tým složený ze všech možných vesmírných ras.  Členové tohoto týmu jsou Vance Astro, Yondu, Nikki, Starhawk a Martinex. 

Tito vesmírní hrdinové bojují proti velmi agresivní intergalaktické rase jménem Stark. Člověk by řekl, že je totožné jméno s Tony Starkem náhodou, ale žádná náhoda to není. Tato rasa má totiž svou moc jen díky robotickému brnění, které je nápadně podobné právě brnění Iron Mana. Stark totiž vypustil do vesmíru své obleky. Jedna raketa ale zabloudila a havarovala na vzdálené planetě mimo sluneční soustavu. Zdejší rasa se rakety bála. Po mnoha letech ale raketu otevřela a naučila se Starkovu technologii používat a hlavně vyrábět a upgradovat. Tato rasa má své tři největší bojovníky a těmi jsou Teaserface také zvaný Overkill, poručík Darkeyes a poručík Blackhand.

Tento původní tým se ale dostal do povědomí i v novodobém Marvel Comics a to díky sérii Guardians 3000, která odstartovala v roce 2014.

Po původních komiksech Guardians of the Galaxy ale přišel útlum, který tuto sérii umrtvil. Znovu ji oživil až v roce 2008 scénárista Dan Abnett a kreslíř Andy Lanning, kteří kompletně přepracovali tuto komiksovou vesmírnou grupu do podoby, tak jak ji známe dnes díky stejnojmennému filmu, seriálu nebo právě díky této komiksové sérii.

Dnes je členem a hlavně šéfem tohoto týmu zlodějíčem Peter Quill, člověk, který byl v dětství unesen z planety Země vesmírním zlodějským gangem pod vedením Yondu Udonty. Peter Quill je touto skupinou vychován a také se z něj tím pádem stal člověk, který nejde pro levárnu daleko. Není ale se svým životem spokojen a tak tuto zlodějskou bandu opouští.

Přídá se k němu geneticky upravený mluvící mýval, který si říká Rocket Raccoon a jeho parťák, král stromové Planety X, Groot. Původ těchto postav pramení v Quadrantu Keystone. Jehož obyvatelé geneticky upravovali domácí mazlíčky a rostliny za účelem ochrany kolonií před různými hrozbami.

Aby toho nebylo málo tak se k této šílené trojici přidá ještě šílenější ničitel, který si říká Drax. Tento maniak je chodící reklama na pomstu. Cestuje napříč vesmírem aby našel Titána Thanose, který mu vyvraždil celou rodinu. Paradoxem je, že v této týmovce spolupracuje s Gamorou, která je Thanosovou dcerou.

Star-Lord, Drax the Destroyer, Lady Gamora, Rocket Raccoon a Groot ale nejsou jedinní, kteří se mohou pyšnit tím, že jsou členy tohoto týmu. Mezi jejich řady totiž přivítají i bájného Iron Mana nebo například intergalaktického policistu z řádu Nova Corps.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1969
První výskyt Marvel Super-Heroes #18
Svět Marvel
Alias Strážci Galaxie

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. února 2016
Naposledy editováno 20. března 2016

Najdete nás na Facebooku