--
Superman Robots

DC Comics

--

Superman Robots je výraz pro Supermanovy robotické klony, droidy, a syntetické kopie, které mu mají pomoci v ochraně světa. Né vždy mu ale byla tato skupina věrná, loajální a nápomocná.

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Na počátku byli roboti spíše jen figuríny, které se uměli pohybovat velkou rychlostí a měli v paměti nahrané zvukové záznamy Supermanova hlasu. Díky tomuto je Superman používal jako svoje náhražky, jelikož všude, kde nebylo potřeba jeho, poslal svůj robotický automat, který odvedl práci za něj a on mohl pracovat na důležitějších věcech. Později je také používal jako strážné své Pevností Osamění

Jak šel čas, Superman své robotické kopie vyvíjel, což dalo průchod novým možnostem. Jednou z těchto možností bylo sebeuvědomění posledních prototypů, které se dokonce zapsali do dějit DC jako samostatné, leč méně důležité postavy. Mezi ně patří například Powerman nebo Adam Newman, což byl vůbec první syntetický android, také zvaný jako Android-1, a později jako Superman Robot, který měl stát po Supermanově boku v nikdy nekončících bitvách.

Wonder-Man

Wonder-Man, také známí jako Ajax, byl robotický Superman vytvořen Supermanem leč následně unesen a přestavěn záporáckým týmem zvaným The Superman Revenge Squad (emzácká parta, která chce ovládnout zemi). Tato parta chtěla Supermana zničit, proto použila jeho dokonalou kopii. Nic jim ale nevyšlo, Wonder-Man totiž i přes jeho přenastavení není zlý, a nakonec se Supermanem zmaří jejich plány. Bohužel pro něj, mu Revenge Squad nainstalovala sebedestrukční mechanismus, který jej zničil. Dokonce ho Superman pohřbil a na jeho hrob napsal "Narozen jako Robot, zemřel jako Člověk".
Jen pro zajímavost, v době, kdy DC Wonder-Man zemřel, Marvel vypustil svého Wonder-Mana.

Adam Newman

Vůbec první syntetická kopie, kterou stvořil sám Superman, který potřeboval pomocníka. Později jej ale odmítl jelikož byl nedokonalý. To ale Adam Newman, Supermanem nazývaný Android-1, neunsel a rozhodl se mu pomstít. Jeho pomsta vypadala tak, že se vydával za Supermana a snažil se ho přesvědčit, že pravý Superman je on, a kopií je Clark, který je zrozen z něho a má jeho vzpomínky na život. Trochu složité na pochopení, takže snad jsem to vysvětlil normálně. Adam Newman nakonec dosáhne svého, a Supermana-Clarka Kenta nakonec přesvědčí, že je obrazem Adama Newmana. Jeho plán ale krachne když je Adam Newman smrtelně poškozen, tehdy si totiž Clark uvědomí, že opravdu neblouznil, a pravý Superman je on sám. Adam Newman nakonec umírá.


To vše se odehrávalo spíše v Silver Age komiksech. V moderní době se Superman Robots téměř nevyskytují a když už, tak né jako čistě "Supermanova" armáda na ochranu planety. Respektive se poprvé v Modern Age objevil znovu až po roce 1990, v Post-Crisis období, kdy měl Superman [pod kontrolou Dominiuse(Supermanův soupeř, mimozemký kněz, jež prahne po pomstě)] pocit, že ho země potřebuje 24 hodin/ 7 dní v týdnu. Proto postavil armádu robotů, kteří jsou všude po planetě rozestavení a hlídají pořádek. Jsou velmi odlišní od Silver Age robotů. Tehdy nikdo nevěděl, že jsou to roboti a Superman je měl jako své dokonalé kopie, které posílal tam, kde nebylo zapotřebí jeho pozornosti, a mohl to vyřešit náhradník. Modern Age post-crisis roboti nevypadají jako Superman a je poznat, že jsou to roboti. Taky všichni ví, že jich je víc, protože jsou prostě všude a né vždy se chovají jako Superman. Neznají slitování a nemají morální zábrany. Superman ale Dominiuse porazí, a jelikož Supermanboty nepotřebuje a nesouhlasí s jejich původním nastavením, tak je všechny až na jednoho zničil. Právě ten jeden byl velkým oříškem, jelikož byl naprogramován speciálně k ochraně Lois.

 

Alternativní reality a televizní verze


Komiks

Superman: Red Son - Tady se nevyskytují roboti ve svém slova smyslu. V podstatě se jedná o přeprogramované lidi, kteří bojovali proti sovětskému režimu. Když byli dopadeni, do jejich mozku byl nainstalován mikročip.


All Star Superman - V tomto Morrisonově příběhu jsou Supermanboti všude v Pevnosti Osamění, kde je Superman používá k ovládání různých zařízení. Většina z nich se ale obětuje a padne v boji proti Solaris.


Televize

Superman: The Animated Series - V tomto kresleňáku Kara ovládá robota s podobou Supermana a Clarka Kenta. Pravý Superman zmizel a ona nesmí připustit, aby si lidé mysleli, že je opustil. Ve skutečnosti byl unesen Darkseidem. Nicméně největší pozemský protivník Lex Luthor věděl, že se jedná jen o jeho robotickou náhradu.


Legion of Super-Heroes - V jedné epizodě byl spatřen Supermanův robot těžce poškozený v opuštěné Pevnosti Osamění. Některé zdroje tvrdí, že se mělo jednat o Cyborg Supermana, ale oficiálně nebylo nic potvrzeno. Každopádně nevypadal jako běžný Superman robot.

 

 

 

 


Superman vs the Elite - v tomto celovečerním animáku se také Superman robots objevují. Dopraví Lois do Pevnosti Osamění, pomáhají Supermanovi v pevnosti i při závěrečném souboji.

 

 

 


Superman: Doomsday - V dalším kresleném celovečeráku je Superman robots k vidění v podstatě během celého filmu. Hned na začátku je vidět jeho vzhled. Je velmi mechanický a jediné, co ho se Supermanem pojí, je velké S na hrudi. Robot je v Pevnosti Osamění, a slouží jako pomocník či sluha Supermana a Lois. Superman v souboji s Luthorem "umírá", ale Superman Robot zachraňuje jeho tělo a začne jej v pevnosti léčit. Díky němu Superman přežije.

 

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku --
První výskyt Worlds Finest Comics #56
Svět DC Comics
Alias SUP Droid, Kryptonian Guardians, Machine of Death, Powerman, Adam Newman, Android-1, Ajax, Wonder-Man

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 8. června 2015
Naposledy editováno 8. června 2015

Najdete nás na Facebooku