90.0%
Shazam

DC Comics

90.0%

Mladý Billy Batson byl prastarým čarodějem Mamaraganem shledám hodným moci bohů. Kdykoliv nyní vysloví formuli SHAZAM, zasáhne ho výboj magického blesku a získá schopnosti Šalamounovi, Herkulovi, Atlasovi, Diovi, Achillovi a Merkurovi. Přemění se totiž v magického šampiona, který má za úkol strážit náš svět před silami zla - Shazama!

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Původ

Billy Batson se narodil ve městě Fawcett v roce 1930. Když mu bylo 10 let, jeho rodiče byli zabiti a Billy musel žít se svým strýcem. Ten se o Billyho ale nechtěl starat, tak ho vyhodil z domu. Řekl mu, aby se o něj starali na ulici. Do roku 1940 byl stále pouliční sirotek. Nakonec získal práci rozvážeče novin. Jeho práce ale brzy skončila, když za ním přišel temný a záhadný cizinec a řekl mu, aby ho následoval.

Billy sám věděl, že by to dělat neměl, ale i přes to šel. Cizinec ho zavedl někde do stoky, kde narazili na stanici metra. Bylo už hodně schátralé a nefunkční, ale cizinec metro i tak rozjel. Nakonec dorazili k obrovské jeskyni Rock of Eternity ve městě Deeper Undergroud. Když do jeskyně vstoupil, uviděl přes sebou dvě sochy. Každá z nich měla podobu monster. Billy vůbec nechápal, o co jde. A v tom cizinec zmizel.

Najednou kromě soch uviděl obrovský kámen, u kterého stojí podivný muž s bílým plnovousem. Ten si s ním promluvil, a když došel k tomu, že jeden z bohů mu daruje svou sílu, Billy se v duchu modlil, aby se vzbudil. Jenže to žádný sen nebyl. Na zdi se objevili nějaké podivné jména. Herkules, Atlas, Zeus, Achilles a Mercury. Pochopil, že muž s plnovousem je čaroděj.

Čaroděj po něm chtěl, aby tyto jména přečetl. Když došel k Mercurymu, přičaroval ještě jméno Shazam. Když Billy přečetl jméno tohoto boha, najednou vzrostl, zesílil, z ničeho nic na sobě měl rudý kostým s bleskem na hrudi a plášť. Billy byl úplně zmatený. Čaroděj mu vysvětlil, že se stal kandidátem na posledního Captaina Marvela.

Nyní je na něm ta nejvyšší povinnost chránit planetu Zemi. Billy byl ze začátku nezkušený, ale po dlouhé době ochrany světa se stal jedním z největších ochránců modré planety.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Celkem povedená postava.Ze začátku jsem si říkal že je hloupý přeci jen je to dítě.Ale když jsem se s ním seznámil tak jsem ho začal mít rád proto 5/5.

(29. ledna 2013)
Lares14
Offline

Tuhle postavu mám rád, není to ten typický člen Justice league ale ani tak mi nevadí když ho v nějakém comixu/filmu atd. s touto týmovkou vidím.

(21. srpna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1940
První výskyt Whiz Comics no. 2
Svět DC Comics
Strana Kladná
Schopnosti Kosmická magická moc; nadlidská síla, odolnost; létání,
Alias Billy Batson, Captain Marvel, Mightiest Mortal, The Big Red Cheese, Captain Thunder
Výška 188 cm
Váha 97 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Fawcett City, USA

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 14. října 2011
Naposledy editováno 17. března 2016

Najdete nás na Facebooku