--
Elektra

Marvel

--

Nebezpečná žena oděná v červených šatech. Kdysi byla největší láskou v Daredevilově životě, stejně tak jako jeho největším nepřítelem. Pohybuje se na tenké linii mezi padouchem a hrdinou. Bezpochyby patří mezi nejnebezpěčnější lidi na planetě, stejně tak jako k nejlepší zabijáky.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Začátky

Elektra Natchios se narodila na Řeckém ostrově nedaleko Egejského moře. Její otec byl diplomat Hugo Kostas Natchios a její matka se jmenovala Christina Natchios. Vyrůstala se svým starším bratrem Orestezem Natchios. Když byla  Elektra malá, tak byla její matka zastřelena na výletní jachtě, nepřáteli jejího otce. Po smrti své matky se Elektra velmi sblížila se svým otcem, byla ale také sužována podivnými hlasy a vidinami neznámého původu.

Na tyto halucinace Elektra reagovala tím, že si začala ubližovat. Její otec jí eventuálně poslal na psychoterapii a domů se vrátila až když byla více stabilní. Jak Elektra rostla tak její otec vyžadoval aby se začala věnovat bojovým uměním. Brzy se zjistilo že pro ně má Elektra velké nadání.

Matt Murdock

Když byl Elektřin otec jménován Řeckým velvyslancem ve Spojených Státech, tak jela s ním a začala studovat na Columbia University. Zde také poprvé potkala Matta Murdocka. Jedné noci ho spatřila jak se prohání po střechách, když Matt vycítil že je pozorován, tak Elektra utekla a ztratila se mu v nedalekém parku. Cestu do parku však Mattovi označila kusy svého oblečení. Nedlouho poté dorazila univerzitní ochranka a nachytala Matta uprostřed noci v parku, s kusy dámského oblečení.  Matt byl málem zatčen, ale když policie přišla na to že je slepý tak byl propuštěn. To vše Elektra pobaveně pozorovala z povzdálí. 

Druhý den, když Matt a jeho kamarád Foggy šly domů z vyučování tak se k nim Elektra přiřítila v autě a oba málem srazila. Matt bez jediného slova skočil k Elektře do auta a nechal svého udiveného kamaráda samotného.  Celou cestu Elektra řídila jako maniak a Matt si užíval každou minutu. Oba je dovezla na kraj útesu, kde mu řekla že jsou „ jedineční, odlišní od všech ostatních“. Pak mu řekla že je „láká hrana a to co je za ní“ a skočila z útesu dolů.

Matt okamžitě skočil za ní a snažil se jí v ledové vodě pod útesem najít, Elektra však byla v pořádku a se smíchem se odřítila pryč ve svém autě. Když Matt dorazil promočený zpátky domů tak mu Foggy řekl co je Elektra zač. Ten večer se Matt vloupal do sídla kde Elektra bydlela a byl zaskočen ochrankou která dohlížela na  probíhající party.

Elektra pro ostatní hosty hrála na piano, ale její vystoupení bylo přerušeno když skrz střešní okno na její piano dopadl člen ochranky. Ostatní členové ostrahy poté začali střílet do rozbitého okna kde stál Matt. Když Matt dorazil domů a začal si ošetřovat svá poranění, tak na něj Elektra už čekala. Vyspali se spolu a když domů dorazil Foggy tak Elektra zmizela.

Po cestě domů Elektra narazila na skupinku pěti gaunerů, kteří se chvástali o tom, co provedli nějaké nevinné ženě. Elektra je vlákala do temné uličky kde se začala svlékat a slíbila jim že nebude křičet. Během několika vteřin nemilosrdně všechny zůčastněné  pozabíjela.

V průběhu několika dalších dnů spolu Matt a Elektra trávili stále víc a víc času, kdy spolu trénovali a zamilovávali se do sebe. Jednoho večera Matta  probudil jeho starý mistr Stick a varoval ho aby se od Elektry držel dál, že je nebezpečná, Matt nicméně svého starého mentora neposlechl.

Chaste

Když byl Elektřin otec zavražděn, tak opustila svůj dosavadní život a rozhodla se cestovat po světě. Skončila kdesi v horách kde začala studovat u skupiny známe jako Chaste. Z této skupiny byla však později vyloučena Stickem, podle kterého se nechala příliš ovlivňovat svými emocemi. Elektra se rozhodla že Stickovi prokáže svou důležitost a oddanost tím,  že infiltruje organizaci Hand, kterou se Chaste po staletí snaží zničit.

K velké smůle byla však Elektra zkažena mocí kterou Hand oplývala, dokonce natolik že na jejich pokyn zabila senseie s kterým studovala před Stickem. Několik dalších let sloužila jako jejich věrný zabiják, ale eventuálně se proti Hand vzbouřila a utekla z Japonska pryč.

Daredevil

Několik dalších let strávila Elektra jako nájemný zabiják a cestovala všude po světě.  Když přijala zakázku která jí přivedla zpět do New Yorku, tak se zde střetla s ochráncem pořádku Daredevilem. Zanedlouho zjistila že Daredevil je Matt Murdock, její bývalý přítel.  Bylo vidět že Daredevil silně nesouhlasí s její novou profesí, ale oba k sobě stále chovali hluboké city. Když Daredevil ztratil svůj radar sense, tak byl zrovna uprostřed války s ninja organizací Hand. On a Stick tedy byli nuceni vyhledat Elektru a požádat jí o pomoc. Společně porazili jejich vůdce Kirigiho, kterého Elektra zabila.

Nedlouho poté Kingpin, nejmocnější osoba v organizovaném zločinu na východním pobřeží, najal Elektru jakou svou vrchní vražedkyni. To způsobilo rozkol v jejím podivném vztahu s Mattem.  Jejím prvním úkolem bylo zabít Bena Uricha, reportéra pro Daily Bugle. To se jí málem i povedlo, když probodla Benovo hruď jednou svou saii. Ben však ze svých zranění eventuálně vyváznul díky zákroku Daredevila.  Rozzuřen jejím neúspěchem, Kingpin Elektře přikázal aby zabila právníka Franklina Nelsona. Elektra se Foggyho pokusila zabít v maskování za řidiče taxíku, když si však uvědomila že se jedná o Mattovo kamaráda,tak ušetřila jeho život.

Bullseye a smrt

Když se Bullseye doslechl že Elektra zabrala jeho místo vrchního zabijáka pro Kingpina, tak neváhal ani sekundu a uprchl z vězení. Bullseye Elektru vystopoval přesně ve chvíli kdy se rozhodla ušetřit život Foggyho Nelsona. Jejich souboj byl velmi vyrovnaný, ale eventuálně se Bullseyeovi povedlo Elektru na chvíli omráčit a pikovým esem jí proříznout krk. Poté vzal jednu z jejich saií a probodl jí hrudník. Poraněná Elektra se čirou silou vůle dostala až k bytu Matta Murdocka, kde také v jeho náručí zemřela.

Zmrtvýchvstání

Hand nicméně nemohla dopustit aby tak zkušený zabiják jako Elektra zůstal mrtev. Daredevil se s pomocí Black Widow a Stonea (člena Stickovo Chaste) pokusil rituál který měl Elektru přivést zpět k životu přerušit. V kostele kde se rituál odehrával ale vypukl požár a Daredevil s Black Widow byli nuceni kostel opustit. Uvnitř zůstal pouze Stone, který chtěl Elektře useknout hlavu aby se ujistil že nedojde k opětovnému vzkříšení. Na poslední chvíli se však zastavil, protože zjistil že Matt dotykem a silou vůle z Elektry odsál veškeré špatné vlivy z jejího ducha, který vzkřišující proces Hand způsobuje. Elektru tedy odnesl pryč. Když se DD a Widow vrátili zpět do kostela tak našli pouze Stoneovo hábit a prázdný oltář.

Návrat

Několik dalších let strávila Elektra tréninkem v horách, ale eventuálně se vrátila zpět do New Yorku a znovu se setkala s udiveným Mattem Murdockem.  Elektra se nicméně velmi změnila, byla více odtažitá a nemilosrdná než kdy předtím. Netrvalo dlouho a opět se stala nájemným vrahem a žoldákem. Občas ale bojovala i na straně hrdinů. Daredevil sní nicméně odmítal udržovat jakýkoliv blízký vztah.

Později Elektra zjistila že její vzkříšení způsobilo nevyrovnanost v mezi jejím dobrým a špatným já.  Pomocí rituálu se Elektra utkala se svou špatnou  částí a dokázala jí porazit.

Elektra Assassin

Elektra odcestovala do San Concepcion aby zabila politického vůdce Carlose Huevose.  Na jeho pohřbu se setkala s ambasadorem Reichem ze kterého cítila zlou auru. Později se ho pokusila zabít, ale selhala a při útěku zabila dva místní policisty. Nakonec skončila v nedalekém zálivu kde se málem utopila.

Elektra poté byla zavřena do  Valley of Peace, institut pro šílené zločince.Její vzpomínky byly rozostřené a zmatené. Musela zde přežívat v nelidských podmínkách. Aby si dokázala vybavit své vzpomínky tak postupně vzpomínala na různé fáze svého života, její dětství kdy jí zemřela matka a ona začala studovat bojová umění, dospělejší život kdy trénovala se Stickem, stala se z ní nájemná vražedkyně, první setkání s Daredevilem, smrt jejího otce a další. Během tohoto procesu si taky vybavila existenci Beast (Bestie). Bestie je stvoření které uctívají stoupenci organizace Hand. Bestie dokázala ovládat různé jedince poté co pozřeli tekutinu zvanou Milk of the Beast (Mléko Bestie).

Po napadení ředitele ústavu byla Elektra umístěna na samotku. Zde si začala vybavovat další detaily o Bestii. Vzpomněla si že Bestie by měla s postupem času být schopna se přetvořit do lidské podoby. Také si vybavila že zbytkovou auru Bestie cítila na Reichovi. Když se doktoři pokusili na Elektře provést lobotomii tak se jí podařilo uprchnout.

S.H.I.E.L.D. poté do San Concepcion poslal dva kyborgské agenty, Johna Garretta a Arthura Perryho. Ti měli za úkol Elektru chytit. Při jejich setkání se však Elektře povedlo oba agenty porazit a při útěku způsobit masivní explozi muničního skladu.

Nakonec se jí podařilo Reicha zabít, ale zjistila že Bestie už se přesunula do jiné tělesné schránky, do těla kandidáta na post prezidenta Spojených Států Kena Winda.  Když Garrett zjistil že Elektra se pokouší překazit plán Hand na to aby měli loutku v podobě Winda, tak se rozhodl Elektře pomoci .

Fall From Grace

Elektra před nějakým časem na Johnu Garrettovi použila své hypnotické schopnosti a přinutila ho si myslet že je Ken Wind a Prezident. Garrett byl ale momentálně rozebraný a ve stavu hibernace ve skladišti S.H.I.E.L.D.u . Po celou tu dobu Garrett žil v této iluzi. Tekagi,člen klanu Snakeroot (odnož Hand), ukradl Garrettovo tělo protože se jeho klan pokoušel stvořit mocného stínového válečníka a k jeho vytvoření potřebovali temnou stránku Elektry. Jelikož však Elektra nebyla nikde k nalezení tak se rozhodli využít zvláštního spojení které Garrett s Elektrou měl.

Klan Chaste se nicméně o těchto plánech doslechl a Stone se vypravil jim v nich zabránit. Tekagimu a Snakerootu se mezitím povedlo stvořit jejich válečníka z temné esence Elektry, bylo jí dáno jméno Erynys (Erínye), podle furií z řecké mytologie, jednalo se o narážku na Elektřiny kořeny.

Erynys byla pověřeně aby pro Snakeroot získala About Face virus. Ten byl potřebný pro trvalé spojení Elektřiny esence a mrtvoly z které byla Erynys stvořena. Ke Stoneovi se mezitím připojil i Daredevil který mu chtěl pomoci Snakeroot zastavit. Když se oba střetli s Erynys tak je přemohla a málem zabila, kdyby nebylo Elektry která dorazila na poslední chvíli a Erynys zahnala.

Po ztrátě viru byla Erynys odhodlaná zabít Elektru aby ona mohla žít. Během bitvy se jí povedlo Elektru přemoci a začala jí škrtit. Začala Daredevila přesvědčovat aby Elektru zabil že ona může být jeho novou milenkou. Daredevil byl však přesvědčený že Elektra dokáže z této situace nalézt cestu. Hodil po ní tedy její saie. Elektře se na poslední chvíli povedlo vyměnit si z Erynys pozici tak, že saie zasáhli pouze jí. Po její smrti se Elektřina zlá esence opět vrátila do jejího těla.

Wolverine

Když Magneto odsál z Wolverinovo těla adamantium z jeho kostry, tak to způsobilo že jeho léčivé schopnosti začali pracovat na plné obrátky a Logan začal mutovat do zvířecí podoby. Stick požádal Elektru aby s Loganem strávila nějaký čas a pomohla mu získat něco ze své staré osobnosti.

Enemy of the State

Když byl Wolverine zajat Hydrou a Hand tak mu byl vymyt mozek, aby sloužil jako jejich osobní zabiják. Nick Fury najal Elektru za 200 000 $ na den, aby Wolverinea dopadla. Wolverinovo úkolem bylo najít a zabít další superlidi, které by potom Hand mohla oživi jako jejich agenty. Elektra se s Wolverinem několikrát střetla a vždy se jí povedlo vyváznout živé. Když se však Hand zaměřila na Matta Murdocka, tak Elektra při jeho ochraně zemřela. Její smrt však netrvala dlouho, Hand jí brzo oživila jako svojí agentku. Elektra ve skutečnosti svou smrt pouze předstírala, aby se mohla dostat blíže k Wolverinovi a pomoci mu. Společně pak lovili členy Hydry a Hand.


Secret Invasion (Tajná Invaze)

Na začátku Tajné Invaze New Avengers v Japonsku zjistili že Elektra byla nahrazena Skrullem. Později se ukázalo, že když Elektra zdánlivě zemřela při boji s Wolverinem, tak byla ve skutečnosti unesena Skrully a nahrazena jejich agentkou. Od té doby, se tedy všech událostí účastnila falešná Elektra. Mezi takové momenty kupříkladu patřila pomoc Daredevilovi, když se snažil zabránit Kingpinovi aby zveřejnil jeho tajnou identitu s pomocí „Murdockových akt“. 

Pravá Elektra byla mezitím v zajetí na Skrullské lodi kdesi ve vesmíru. Zde byla fyzicky a psychicky mučena s cílem zlomit jejího ducha a mysl. Elektra nicméně tvrdohlavě neprozradila žádné informace což její věznitele popudilo ještě víc. Později se ukázalo že se na Elektru tolik soustředili, protože chtěli replikovat proces kterým byla přivedena zpět k životu.

Po porážce Skrullů v Central Parku, byla pravá Elektra spolu s dalšími unesenými hrdiny a agenty S.H.I.E.L.D.u  objevena v jedné z jejich lodích. S.H.I.E.L.D. vzal vyčerpanou Elektru do své ochranné vazby. Nicméně krátce po skončení Tajné Invaze byl S.H.I.E.L.D. rozpuštěn a nahrazen organizací H.A.M.M.E.R. pod vedením Normana Osborna. Osborn Elektru nadále držel ve své vazbě a mučil jí aby zjistil co nejvíce o jejím čase v zajetí Skrullů. Když však Paladin infiltroval H.A.M.M.E.R. aby mohl uplatnit kontrakt který byl vypsán na Elektřinu hlavu, tak se jí povedlo uprchnout.

Shadowland (Říše Stínů)

Když byl Daredevil posedlí Bestií a byl vůdcem Hand tak se Elektra spojila s několika dalšími hrdiny, aby ho společně zastavili. Ve finále pomohla Mattovi aby zlomil kontrolu kterou nad ním démon měl a taky zabránila vzkříšení Bullseye.

Thunderbolts

Elektra se stala členem nové verze Thunderbolts pod vedením Red Hulka. V týmu byl také Deadpool, Punisher nebo Agent Venom. Jejich cílem bylo „bojovat s infekcí která se nedá vyléčit a musí být vyříznuta“. Zde také navázala "romantický" vztah s Punisherem. 

Elektra vs Assassins Guild

Elektra se rozhodla přijmout kontrakt na zabití legendárního zabijáka jménem Cape Crow. Předešlý tým který byl na Crowa poslán (byl v něm kupříkladu Sabretooth nebo Taskmaster) byl totálně zdecimovaný. Elektra se vydala po stopách Cape Crowa a a ty jí dovedli až na Monster Island. Zde však neobjevila Cape Crowa , ale jeho syna Kenta. Také tu narazila na další zabijáky kteří šly po Crowovi, Scalphuntera a Lady Bullseye.

Po krátkém souboji je Elektra dokázala oba porazit. Kento poté Elektře nabídnul větší sumu peněz když jemu a jeho otci pomůže před zabijáky uniknout.  Eventuálně se jim Cape Crowa povede najít a Elektra je oba ochraňovala, když se přesouvali z jednoho útočiště do druhého po celém světě.  Ubránila je před zabijáky jako Blizzard, Whiplash, Crossbones, Shocker, Tiger Shark, Boomerang, Jack O’Lantern a Whirlwind. Assassins Guild všechny poražené zabijáky našel a umožnil jim druhou šanci díky vylepšeným schopnostem.

Jedním ze zabijáků kteří dostali druhou šanci byla i Lady Bullseye. Ta dostala do vínku schopnost proměnit se na páru. Díky tomu se jí povedlo Elektru a spol. překvapit a vážně zranit Cape Crowa. Elektře se ale povedlo Lady Bullseye porazit díky tomu že vdechla malou část z její kouřové podoby. To jí způsobilo šok který jí udělal hmotnou a Elektra jí dokázala zranit. Od té doby má Lady Bullseye silně znetvořený obličej. Poté co Kento a Cape Crow Elektře zaplatili tak je opustila a řekla jim že je nyní považuje za své přátelé. 

Schopnosti

-Když  byla Elektra vzkříšena k životu organizací Hand tak se u ní vytvořilo spojení s démonem zvaným Bestie. Tento proces jí nadělil několik telepatických a telekinetických schopností.

 •  Ovládání mysli: Elektra je schopna přesunout svou mysli do těla někoho jiného. Pomocí této schopnosti také dokáže sledovat lidi díky „zůstatkům“ jejich mysli ve vzduchu. A v některých případech dokáže i předpovídat pohyby svých protivníků.

 

 • Telekineze: Dokáže hýbat s malými předměty pomocí své mysli.

 

 • Telepatická komunikace: Dokáže telepaticky komunikovat s lidmi kteří mají podobný trénink jako ona, kupříkladu se členy Chaste.

 

 • Prekognice : Elektra občas mívá záblesky nebo vidiny budoucnosti.

 

 • Telepatický štít: Během svého času v Hand se Elektra naučila jak svou mysli zaštítit proti lidem s telepatickými schopnostim. Tato schopnost jí umožňuje být neviditelnou jak pro telepaty, tak i pro přístroje jako je kupříkladu Cerebro.

 

 • Tichý křik: Když Elektra dostatečně dlouho soustředí svou Chi energii, tak je schopna ze svých úst vypustit vysoko posazený zvuk, který dokáže natrvalo ohlušit danou osobu. Když tuto schopnost použije dostatečně dlouho tak je schopna svou oběť i zabít.

Dovednosti

 • Mistryně v bojových uměních : Elektra je zkušená v mnoha bojových uměních které pocházejí z Číny, Thajska a Japonska. I když používá mix mnoha stylů tak nejzřetelnějším z nich je ninjutsu. Ve svých mladých letech vyhrála několik trofejí za aikido, kendo a karate.

 

 • Fyzická kondice : Elektřino tělo je na úrovni olympijských atletů a gymnastů. V mladí vyhrála několik cen jak za atletiku tak za plavání.

 

 • Zbraně: Elektra je zkušená v boji s mnoha zbraněmi. Mezi její hlavní zbraně patří dvě saie. Ty má speciálně upravené a jsou biometricky zakódované na její nervový systém. Kdokoliv jiný než ona, kdo bude její saie držet déle než 60 sekund obdrží silný elektrický šok. Dále je zkušená v boji s noži, sansetsukon, katanami a shurikeny

 

 • Utajení: Díky svému ninja tréninku je Elektra schopna se pohybovat naprosto neslyšně, splývat se stíny a být nezachytitelná většinou lidských očích.

 

 • Akrobacie: Je zkušená akrobatka, která je schopna mnoha složitých kreací.

 

 • Ostrostřelec: Elektra je zkušená s mnoha střelnými a vrhacími zbraněmi.

 

 • Kontrola nad nervovým systémem: Elektra má dokonalou kontrolu nad několika funkcemi svého těla. Dokáže otupit své tělo bolesti, kontrolovat své emoce, tlukot srdce a dokonce i frekvenci s jakou krvácí. To jí umožnuje maskovat svou přítomnost i před někým s tak vyvinutými smysli jako je Daredevil. 

 

 • Tlakové body lidského těla: Elektra má rozsáhlé znalosti o různých bodech na lidském těle. Díky nim je schopná cíleným pohybem o dostatečném tlaku člověka ochromit, vážně zranit nebo dokonce i zabít.

 

 • Síla: Elektra je schopna zvednout alespoň 117 kg, což je dvojnásobek její vlastní váhy. 

Elektra v jiných médiích

Filmy

Daredevil (2003)

V prvním hraném zpracování Daredevila nesměla chybět ani Elektra. Zahrála si jí herečka Jennifer Garner. I přes nepříznivé hodnocení filmu, byla Elektra vcelku věrná své komiksové předloze. Její otec byl tentokrát milionář který se podílel na zločineckém impériu Kingpina. I tady studovala od útlého věku bojová umění a i tady se zamilovala do Matta Murdocka (Bena Afflecka, jejího budoucího bývalého manžel). Narozdíl od komiksu zde Elektra nosila černou verzi svého klasického kostýmu, akorát bez šátku na hlavě. Elektra zde zemřela rukou Bullseye, ve scéně která byla prakticky totožná té v komiksu. 

Elektra (2005)

I přes neúspěch Daredevila, si Elektra v podání Jennifer Garner vydobila vlastní spin-off. Film však dopadl ještě hůře než její předchůdce. Tentokrát už bez Daredevilovo působení přožívá Elektra vlastní dobrodružství. Film přinesl více komiksových prvků a postav (vzkříšení Elektry, Stick, Hand) ale i tak dopadl velmi špatně. Dodnes patří Elektra k nejhorším komiksovým filmům všech dob. 

Seriály

Daredevil

Elektra byla zmíněna v první sérii tohoto seriálu z dílny internetové služby Netflix. Foggy Nelson jí zde nazval Řeckou holkou s kterou Matt randil. V druhé sérii která má premiéru v březnu roku 2016 se Elektra objeví jako jedna z hlavních postav. Ztvární jí zde francouzká herečka Elodie Yung.

Hry

Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects (2005)

V této bojovce je Elektra jednou z hratelných postav. Objevuje se v příběhové misi spojené s Daredevilem a nosí zde vyzývavou verzi svého filmového kostýmu.

Marvel: Ultimate Alliance (2006)

I v této parádní RPG hře ze světě Marvelu je Elektra jednou z mnoha hratelných postav. Když jí hráč použije na specifických místech během hlavního příběhu hry, tak může mít speciální rozhovor s několika postavami. Má také různé bonusy když je v týmu se Daredevilem a dalšími blízkými postavami. Je možné jí zde obléknout do 4 různých kostýmů.

Marvel Heroes

V této MMO hře je Elektra jedním z bossů na které může hráč narazit. Je zde ve svém klasickém červeném kostýmu.

Lego Marvel Super Heroes

I zde je Elektra jednou z hratelných postav. Po splnění vedlejšího úkolu na mapě New York se Elektra odemkne. Není hlavní postavou v příběhu. Má tu své dvě saie se kterými velmi rychle útočí.

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1981
První výskyt Daredevil # 168
Svět Marvel
Strana Neutrální
Schopnosti Znalost mnoha bojových umění, akrobacie, různé telepatické a telekinetické schopnosti, zkušená v boji se sečnými i střelnými zbraněmi
Alias Elektra Natchios
Výška 175 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů černá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Řecko

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Elhonzo
Vloženo 14. března 2016
Naposledy editováno 4. května 2016

Najdete nás na Facebooku