90.0%
Doctor Octopus
90.0%

Doktor Otto Günther Octavius byl původně výjimečně nadaný vědec zabývající se jaderným výzkumem, dokonce vyučoval Pea Parkera na jednom z letních fyzikálních táborů. Výsledky jeho výzkumu však byly natolik nepřesvědčivé, že kromě výsměchu od kolegů se dočkal i konce financování svého projektu. Byl svými budoucími vynálezy natolik posedlý, že svůj výzkum přesunul do levnějších prostor a pokračoval v něm na vlastní pěst. Pro manipulaci s nebezpečnými látkami si vyrobil čtyři pomocné ocelové ruce (chapadla). Jeden z jeho experimentů však skončil mohutnou explozí  a Doc Ock byl vystaven radioaktivitě látek účastnících se reakce. Jeho psychika prodělala změnu, po níž se z Dr. Otty Octavia stal zákeřný padouch Doctor...

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Doktor Otto Günther Octavius byl původně výjimečně nadaný vědec zabývající se jaderným výzkumem, dokonce vyučoval Pea Parkera na jednom z letních fyzikálních táborů. Výsledky jeho výzkumu však byly natolik nepřesvědčivé, že kromě výsměchu od kolegů se dočkal i konce financování svého projektu. Byl svými budoucími vynálezy natolik posedlý, že svůj výzkum přesunul do levnějších prostor a pokračoval v něm na vlastní pěst. Pro manipulaci s nebezpečnými látkami si vyrobil čtyři pomocné ocelové ruce (chapadla). Jeden z jeho experimentů však skončil mohutnou explozí  a Doc Ock byl vystaven radioaktivitě látek účastnících se reakce. Jeho psychika prodělala změnu, po níž se z Dr. Otty Octavia stal zákeřný padouch Doctor Octopus. Během výbuchu došlo rovněž k propojení ovládacího systému chapadel s doktorovým nervovým systémem, což mu umožňuje manipulovat chapadly se stejnou hbitostí jako vlastními končetinami.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Creature999
Offline

Nejvíce se mi líbyl v komiksu - Dr. Oktopus vs. Iron man. Proto dávám 5/5

(6. února 2013)
bane
Offline

Docela zajímavý padouch. I když ve filmu nic zvláštního nepředvedl. Přesto v komiksech je to jeden ze Spideyho největších nepřátel, který dokonce založil tým Sinister Six aby ho mohl zničit.

(26. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1963
První výskyt Amazing Spider-Man # 3
Svět Marvel
Strana Záporná
Schopnosti Dr. Octavius žádné normální schopnosti nemá, ale je neuvěřitelně silný, díky čtyřem mechanickým pažím.
Alias Doc Ock; formerly Master Planner, Bowrey Bum, Master Programmer, Prisoner #4756689
Výška 180 cm
Váha 111 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Schenectady, New York

Souvísející - Osobnosti

Souvísející - Filmy

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 8. srpna 2011
Naposledy editováno 4. září 2013

Najdete nás na Facebooku