70.0%
Bizarro

DC Comics

70.0%

V každém z nás dřímá nějaká temná stránka, která se většinou nikdy nedostane na povrch. Tak je to i správně. Bohužel Supermanova odvrácená strana byla zhmotněna jeho úhlavním nepřítelem - Lexem Luthorem. Tento zlý protějšek má naprosto opačné úmyslu oproti předloze, a tak Supermanovi i celému světu jen škodí. Je silný, rychlý, brutální a bezcitný.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Bizarro je superzločincem DC Světa, který je  přesným protikladem Supermana.Byl tak stvořen hlavním nepřítelem legendárního hrdiny,Lexem Luthorem. V komiksech se Bizarro objevil už v roce 1958 v komiksu "superboy #68" a od té doby se objevilo  několik různých podob tohoto hrdiny. Jak už jsme ale řekli, i přes tento fakt, kdy tvůrci často nevěděli, jakou roli má Bizarro v příbězích hrát, jedná se především o opak Supermana, který mu má jen škodit. I když ho možná málokdo zná, jedná se o poměrně slavnou postavu, která má i své videohry.

Původ

Původ a okamžiky, kdy se Bizarro poprvé objevil v DC Světě, se jako u mnoho dalších postav liší . Vezmeme fakta, která jsou platná dnes.Bizarro byl stvořen Lexem Luthorem jako dokonalý klon Supermana, který bude mít stejné schopnosti, akorát mu nebude bránit žádná morálka a bude stát na straně zla.

V některých příbězích je dokonce Bizarro výtvorem zločince jménem Joker, nepřítele Batmana, aby bojoval naopak s ním. Jeho příběhy jsou opravdu komplikované. Jednou bojuje Bizarro se Supermanem, jindy se objevuje v příbězích s ním Batman apod.

Ve svém původu v Silver Age,byl Bizarro vytvořen kopírovacím paprskem,mířeným na Superboye.Nezvládl ale přirovnání k Frankensteinovi a umírá v jeho prvním výskytu v komiksu.Krátce po jeho prvním výskytu byl Bizarro stvořen podruhé aopět kopírovacím paprskem.Tentokrát však Lexem Luthorem.V komiksu Crisis on Infinite Earths byl byzaro představen jako nedokonalí klon Supermana.vytvořen i zničen Lexcorpem.

Schopnosti

Jak už bylo řečeno, prakticky jediné, na co se lze ve stvoření Bizarra spolehnout, je fakt, že se jedná o klon Supermana. Díky tomu má i identické schopnosti jen s lehkými odchylkami, které jsou obvykle pouze opačně nazvané. To znamená, že například místo tepelné vize má Bizarro mrazící vizi,dále pak stejně jako superman dokáže létat,má nadlidskou sílu, rychlost apod.

Superman je bezmocný proti zelenému kryptonitu, Bizarro proti modrému.Jediný rozdíl v těchto dvou postavách je v morální hodnotě.To znamená že Bizarro nemá soucit s ničím.Je opravdu brutální,agresivní,nekompromisní,podlí a hlavně nepředvídatelný.Bizarro je důkladným příkladem ničívého potenciálu a je jedním z nejhrozivějších a nejnebezpečnějších superpadouchů nejen Supermanova přiběhu, ale i celého DC světa.

Bizarro není zrovna ten druh postavy, která by byla nějak propracovaná a o které by se daly psát stohy popisující její příběhy. Sice se v komiksech objevoval a získal si své fanoušky, ale v podstatě jen představoval nejslavnějšího superhrdinu tak, jak by vypadal, kdyby byl zločincem.

Komiks

Bizarro

Bizarro se hádá se Supermanem,jelikož mu závidí že on je ten hrdina a na něho se všichni divají přes prsty.Další,ten hlavní důvod je,že propadl lásce a zamiloval se do Lois.Po roztržce se Supermanem vytvoří Bizarro kopii Lois (Bizarro Lois) a utečou spolu na planetu Htrae,kde je vše naopak než na zemi a tak je Bizarro největším hrdinou.

Emperor Joker

Bizarro je stvořením Jokera,který Bizarrovi dovolí žít po Jokerově porážce.Bizarro je zajat a mučen Capitánem Zodem,diktátorem Pokolistanianu.Zachráněn je samotným Supermanem.

Infinite Crisis

Bizarro je navedbovám do tajné společnosti Super Vilians ,doktorem Zoomem.Tato organizace napadne Metropolis. V bitvě o město byl Bizarro poražen Supermanem.

bizaro vs superman

One Year Later

O rok později byl Bizarro zajat a uvězněn v malé mistnosti v Lexcorpu.Během jeho věznění se v Bizarrovi rozvijí sklon k hněvu a násilí.

Rann-Thanagar Holy War

Bizarro cestuje vesmírem,aby našel svůj nový domov.Stane se jím Bizarro world ve kterém je Bizarro hrdinou.Později cestuje do Throneworldu kde se setkává s Adam Strange, Captain Comet, Prince Gavyn a Weird,kterým pomáhá v boji proti Lady Styx během Rann-Thanagar Svaté Války.

Blackest Night

Během Blackest Night(nejtemnější noci) se Bizarro utká s Black Lanternem Salomonem Grundym se kterým měl kdysi Bizarro nějakou asociaci.V boji Bizarro vítězí a hodí Grundyho do slunce.

Bizarro

Jedná se o šestisešitovou minisérii, která se nese spíše v lehce humorném stylu. Za tímto dílem stojí scénárista Heath Corson a karikaturista Gustavo Duarte.

Televize

Superboy

Bizarro se objevil ve spoustě epizod tohoto seriálu.Poprvé se objevil v epizodě "Bizarro... The Thing of Steel" kde mu svou "tvář" propůjčil Barry Mayers.

Lois & Clark

V tomto seriálu se zde Bizarro poprvé objeví v epizodě "Vatman".Bizarro je inkarnací Supermana a vlastní všechny jeho schopnosti.Jen po mentální stránce je "zaostalí",nedokáže verbálně komunikovat a nerozeznává rozdíl mezi dobrem a zlem.Ztvárnil ho Dean Cain,stejný herec který v tomto seriálu hraje Supermana.

Smallville

Zde je Bizarro ztvárněn Tomem Wellingem,tudíš opět stejným hercem,který ztvárnil Clarka Kenta.Bizarro ze Smallvillu se moc nepodobá tomu komiksovému.Je totiž Kriptoňanským laboratorním experimentem,který byl chycen a vězněn ve Phantom Zone.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Tahle postava mi k srdci nijak nepřirostla. Jasně, staré dobré dobro a zlo, hrdina a monstrum. Ale Bizzaro mi byl nejsympatičtější, když začal přemýšlet na svým vlastním osudem a významem.

(23. března 2013)
sabo5
Offline

Bizzaro je celkem dost povedená postava kterou jsem si oblíbil sice není nejinteligentnější ale prostě se snaží. Bizzaro nechce být zlej ale prostě ho bud někdo využije nebo se nepohodne na nečem ze Supermanem a pak z toho vznikají konflikty z kterých vyjde jako záporák.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1958
První výskyt Superboy #68
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Nadlidská síla, rychlost, regenerace; létání; nezranitelnost; ohnivý dech; vysávání vzduchu; rentgenové vidění (ale pouze skrz olovo), teleskopický zrak, ledový zrak
Alias El Kal, Kent Clark, Bizarro-Superman, The Thing of Steel, The Imperfect Superman
Výška 191 cm
Váha 107 kg
Barva vlasů černá
Barva očí černá
Působiště Bizarro World
Rasa (druh) --
Místo původu Země, Smallville

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 25. února 2013
Naposledy editováno 17. března 2016

Najdete nás na Facebooku