Mark Hamill

Vyrůstal jako jeden ze sedmi dětí námořního kapitána na vojenských základnách v Kalifornii, Virginii, New Yorku a Jokohamě. Vystudoval dramatické umění na Los Angeles City College. Ještě během studií se uplatnil v TV, kde byl mj. stálým členem souborů seriálů General Hospital (1972-73, Všeobecná nemocnice), The Texas Wheelers (1974-75, Wheelerové z Texasu) a Eight Is Enough (1977-78, Osm je dost). Obrat v jeho kariéře znamenala role Luka Skywalkera v mimořádně úspěšné sci-fi pohádce Hvězdné války (r. G. Lucas). Úlohu neohroženého mladíka, který s několika přáteli svádí boj proti mocné galaktické Říši, vytvořil i v dalších pokračováních hvězdných válek, Impérium vrací úder (r. I. Kershner) a Návrat Jediho (r. R....

Biografie

Vyrůstal jako jeden ze sedmi dětí námořního kapitána na vojenských základnách v Kalifornii, Virginii, New Yorku a Jokohamě. Vystudoval dramatické umění na Los Angeles City College. Ještě během studií se uplatnil v TV, kde byl mj. stálým členem souborů seriálů General Hospital (1972-73, Všeobecná nemocnice), The Texas Wheelers (1974-75, Wheelerové z Texasu) a Eight Is Enough (1977-78, Osm je dost).

Obrat v jeho kariéře znamenala role Luka Skywalkera v mimořádně úspěšné sci-fi pohádce Hvězdné války (r. G. Lucas). Úlohu neohroženého mladíka, který s několika přáteli svádí boj proti mocné galaktické Říši, vytvořil i v dalších pokračováních hvězdných válek, Impérium vrací úder (r. I. Kershner) a Návrat Jediho (r. R. Marquand).

Jeho další film. role jsou vesměs nevýrazné. V poslední době se vrací k TV práci; jako host se objevil v řadě seriálů, např. Manhunter (Lovec lidí), Amazing Stories (Úžasné příběhy), Hooperman, Alfred Hitchcock Presents (Alfred Hitchcock uvádí) a The Flash. Poč. 80. let debutoval na Broadwayi úlohou znetvořeného Johna Merricka v dramatu podle skutečné události Sloní muž a 1983 se představil jako Mozart v broadwayské inscenaci hry Petera Shaffera Amadeus.

(Zdroj: Osobnosti.cs)

Filmy

Seřadit dle

Herec

Zobrazit více

Postavy

Seřadit dle
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 0000
Národnost americká

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 28. srpna 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku